Aktualne Spravy

Profit

Ďalšie stimuly pre PSA? Vláda by radšej mala zlepšiť podnikateľské prostredie

BRATISLAVA. Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia môže na rozširovanie výroby elektromobilov dostať vládne stimuly. S vedením materského koncernu ich počas tohtotýždňovej návštevy fabriky rozoberali predseda vlády Peter Pellegrini a minister hospodárstva Peter ...

včera 18:03 open_in_new
Roky chátrala a pustla. Do legendárnej Astorky sa má vrátiť život

V Bratislave sa možno podarí zachrániť ďalšiu budovu, ktorú môžeme označiť prívlastkom legendárna. Aspoň také plány aktuálne prezentuje nový majiteľ budovy Astórie na Suchom Mýte v centre hlavného mesta.

Budova, ktorú chcel bývalý primátor Ivo Nesrovnal vyhlásiť ...

2019-09-13 20:51 open_in_new
Odkaz Draghiho pred odchodom z funkcie: Úverujte do bezvedomia

Obyčajný Európan nemá pocit, že sa v hospodárstve deje niečo zásadné. Európska ekonomika pomaly rastie, nezamestnanosť šesť rokov klesá. Eurozóna sa nerozpadá, hoci počas gréckej krízy sa o tom špekulovalo.

Keďže ekonomické poučky hovoria, že ekonomika sa zvyčajne ...

2019-09-13 19:48 open_in_new
Nový iPhone lacnejší ako vlani: Prečo Apple zmenil stratégiu

Dlhé roky Apple pri iPhonoch dodržiaval striktnú cenovú politiku. Uvádzacia cena nového modelu bola vždy vyššia (alebo aspoň rovnaká) než pri jeho predchodcovi.

Napríklad iPhone 8 uvedený v septembri 2017 prišiel s oficiálnou cenovkou o päťdesiat dolárov vyššou než ...

2019-09-13 15:36 open_in_new
Jedlo chce na Slovensku rozvážať nielen Bolt. Prichádza fínsky Wolt

Na trhu s online donáškovou službou jedla bude horúco. Kým doposiaľ si zákazníci vyberali z ponúk reštaurácií hlavne na stránke domáceho hráča Bistro.sk, čoskoro sa k nemu pridajú aplikácie svetových mien.

Alternatívna taxislužba Bolt plánuje na Slovensku spustiť ...

2019-09-12 19:39 open_in_new
Pokus číslo tri. Outlet vo Voderadoch sa pokúsia predať s ešte väčšou zľavou

Keď sa koncom augusta uskutočnilo druhé kolo dražby neúspešného výpredajového centra vo Voderadoch, na aukciu neprišiel nikto. A to napriek tomu, že komplex ponúkli s 30-percentnou zľavou.

One Fashion Outlet Voderady mieri do dražby opäť a zľava bude ešte výraznejšia. O ...

2019-09-12 12:18 open_in_new
Vyberať DPH štát stále efektívne nevie, prichádza o každé piate euro

Podľa aktuálnej správy Európskej komisie (EK) tvorila v roku 2017 medzera na výbere dane z pridanej hodnoty (DPH) na Slovensku 23 percent. To znamená, že z desiatich eur, ktoré z DPH mohli plynúť do štátneho rozpočtu, ostali dve eurá a tridsať centov vo vrecku daňovníka. ...

2019-09-12 11:15 open_in_new
Bratislavskej burze sa nedarí. Ak by ju Poliaci kúpili, pomôže jej to

BRATISLAVA. Burza cenných papierov v Bratislave (BCPB) by mohla zmeniť majiteľa. Tvrdí to poľský denník Rzeczpospolita s tým, že o akvizícii rokujú poľská a slovenská vláda. Informáciu prebrala aj agentúra Reuters a s ňou ďalšie médiá.

O zmene vlastníka sa pritom ...

2019-09-11 20:33 open_in_new
Predaj energy drinkov rastie. Na Red Bull útočia konkurenti z Česka i Maďarska

Energetickým nápojom sa na Slovensku mimoriadne darí. Pijú ich predovšetkým mladí ľudia, ktorí ich uprednostňujú pred minerálkou či obyčajnou kávou. Neodrádza ich ani vyššia cena.

„Energetické nápoje vnímajú ľudia viac ako limonádu než ako funkčný energy drink, ...

2019-09-11 14:15 open_in_new
Rastie sila ekosocialistov, ktorí si myslia, že klimatickú krízu vyrieši koniec kapitalizmu

Svet sa otepľuje alarmujúcim tempom a jediná nádej na odvrátenie nastávajúcej ekologickej katastrofy je opustiť kapitalizmus.

Ide o často skloňované tvrdenie okrajovej skupiny takzvaných ekosocialistov. Ich vplyv rastie v USA a západnej Európe - predovšetkým v Španielsku, ...

2019-09-11 13:12 open_in_new
Zbúrajú budovu Istropolisu? Podľa majiteľa je vo veľmi zlom stave

Aká bude budúcnosť komplexu Istropolis na Trnavskom mýte? Bude kultúrne centrum zbúrané, alebo len rekonštruované? Developer projektu Immocap Group poodhaľuje ďalšie detaily z pripravovaného projektu.

Jeho cieľom má byť premena budovy aj jej okolia. O to sa má postarať ...

2019-09-11 11:06 open_in_new
Orange výrazne zdvíha cenu Ligy majstrov. Chce klientov konkurencie

BRATISLAVA. Práva na vysielanie zápasov futbalovej Ligy majstrov na Slovensku pred pol druha rokom získal telekomunikačný operátor Orange a jej minulú sezónu tak mohli záujemcovia naplno sledovať len prostredníctvom jeho služieb.

Je možné, že v blízkej budúcnosti sa to ...

2019-09-10 19:21 open_in_new
Dlhopisy developerov lákajú vysokými úrokmi. Riziká sú však veľké

V posledných dňoch ste možno dostali SMS alebo email od vašej banky o možnosti investovať do dlhopisov developerskej skupiny HB Reavis. Tento druh cenných papierov sa v posledných rokoch stáva populárnym - aj medzi menšími investormi.

V kurze sú najmä tie, ktoré slúžia na ...

2019-09-10 15:09 open_in_new
EÚ sa už tvrdého brexitu bojí menej. Biznis má strach z novej byrokracie

Od referenda o brexite uplynuli tri roky a stále nie je jasné, ako Spojené kráľovstvo vystúpi z Európskej únie. Nateraz to vyzerá na brexit bez dohody, ale v hre je aj zákon, ktorý ho zakazuje. No a na ostrovoch sa čoraz viac hovorí aj o predčasných voľbách.

Ako to dopadne ...

2019-09-10 01:30 open_in_new
Polus sa dočkal supermarketu. Od Lidla si sľubuje viac návštevníkov

Už pri hlavnom vchode do bratislavského obchodného centra Polus City Center hostesky vtláčajú ľuďom v pondelok ráno do rúk letáčik. „Už otvorili?“ pýta sa ich dôchodkyňa.

Ak by niekto nevedel, kam má ísť, nálepky na podlahe ho navigujú až pred vchod. Ten zdobia ...

2019-09-09 19:12 open_in_new
Ako si zhovaďujeme Vysoké Tatry

Asi dlho netreba polemizovať o tom, že Vysoké Tatry sú objektom národnej hrdosti. Najnavštevovanejšia prírodná atrakcia u nás láka každoročne tisícky turistov nielen zo Slovenska. O závisti v dobrom zmysle slova by vedeli rozprávať Česi, ktorí od nepamäti húfne zaplavujú ...

2019-09-09 18:09 open_in_new
Menia sa Vysoké Tatry na lunapark? Veža na Štrbskom Plese tomu nasvedčuje

ŠTRBSKÉ PLESO. Letná sezóna vrcholí a v okolí skokanských ročníkov na Štrbskom Plese je rušno. Stovky turistov prúdia najvyššie položenou tatranskou osadou a pomedzi nich sa predierajú nákladné autá obsluhujúce novú stavbu.

„Čo tu Danko stavia nový stožiar?“ ...

2019-09-09 18:09 open_in_new
Za Kaliňáka brali miliónové zákazky. Teraz im banka zhabala lukratívne pozemky

BRATISLAVA. Osudy firiem môžu byť všelijaké. Raz sa môžu viesť na vlne a brať miliónové zákazky, inokedy o majetok prichádzajú. To je aj príklad firmy Stražan, ktorej banka posiela lukratívne pozemky do dražby.

Eseróčka má pritom zaujímavú minulosť, ktorú svojho ...

2019-09-08 21:09 open_in_new
Prečo sú Priatelia stále zlatá baňa a pre Netflix veľký problém

Produkčná spoločnosť hollywoodskeho herca Roberta De Nira koncom augusta zažalovala bývalú zamestnankyňu, pretože sa v práci flákala.

Dôvodom šesťmiliónovej žaloby má byť míňanie firemných peňazí na súkromné záležitosti (letenky, kabelky, pobyty v luxusných ...

2019-09-07 17:51 open_in_new
Fastfoody mieria aj do regiónov. Prešov dostane Burger King aj Subway

Fastfoodová kultúra na Slovensku odštartovala príchodom prvej reštaurácie McDonald´s v roku 1995 v Banskej Bystrici. Odvtedy sa sieť rozrástla a spolu s ňou na Slovensku zapustili korene aj ďalší svetoví hráči rýchleho občerstvenia.

Niektorým značkám to vychádza, iné ...

2019-09-06 20:51 open_in_new
Zmiznú z máp? Desať slovenských obcí, ktorým ubudlo najviac obyvateľov

Niektoré príbehy sú odsúdené na smutný koniec. A vôbec nezáleží na tom, že Slovensko zažíva príjemné ekonomické časy a čísla nezamestnanosti prekonávajú pozitívne rekordy. Sú lokality, ktorých osud bol napísaný už dávno.

Svoje by o tom vedeli rozprávať ...

2019-09-06 18:45 open_in_new