Aktualne Spravy

Kosice Dnes

V Košiciach začína vykurovacia sezóna

Vykurovacia sezóna v Košiciach sa začína. Ako uviedlo Tepelné hospodárstvo (TEHO), s.r.o., Košice, s dodávkou tepla začne v noci zo štvrtka na piatok 20.09.2019 o 00:00 hodine.

Spoločnosť TEHO, preto žiada všetkých svojich odberateľov a majiteľov bytov, aby si ...

dnes 14:27 open_in_new
Charitný dom na Jarmočnej ulici nepostavia

Mestské zastupiteľstvo vo svojom prvom bode, po zmene programu, rokovalo o prenájme pozemkov na Jarmočnej ulici pre Arcidiecéznu charitu, ktorá tam chce postaviť charitný dom.

Na štvrtkové zastupiteľstvo prišlo mnoho obyvateľov mestskej časti Juh, ktorí s týmto zámerom ...

dnes 13:24 open_in_new
DPH na vybrané potraviny sa zníži na 10 percent

Na vybrané potraviny sa zníži daň z pridanej hodnoty (DPH) na 10 %. Zahŕňa to napríklad zdravé mliečne výrobky, prevažnú časť ovocia a zeleniny mierneho pásma, med či chlieb. Plénum vo štvrtok schválilo návrh zákona o DPH z dielne koaličnej SNS spolu s pozmeňujúcim ...

dnes 12:21 open_in_new
Jaroslav Haščák vypovedal na NAKA, vyšetrovateľ sa ho pýtal na vzťah s Marianom Kočnerom

Spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák vo štvrtok ráno vypovedal v nitrianskej expozitúre Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Pred vyšetrovateľov sa postavil v pozícii svedka.

Podľa jeho slov vypovedal k viacerým okolnostiam, ktoré zaujímali ...

dnes 12:21 open_in_new
Pamätné krídlo v Múzeu letectva

V Múzeu letectva v Košiciach v stredu odhalili pamätné krídlo dôležitých osôb československého letectva. Slovenská letecká agentúra (SLLA) odovzdala toto významné dielo Slovenskému technickému múzeu pri príležitosti Dňa slovenského národného letectva, ktorý pripadá na ...

dnes 09:12 open_in_new
Postavme sa za slušné Slovensko

Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo viac ako 18 mesiacov. Počas vyšetrovania brutálneho zločinu vyplávalo na povrch mnoho ďalších káuz.

Preto organizátori zoskupení v neformálnom združení Za slušné Slovensko a Košice za slušné Slovensko pripravili na ...

dnes 09:12 open_in_new
Medzi vedením mesta a poslancami sa schyľuje k búrke

V programe dnešného rokovania mestského zastupiteľstva je viacero tvrdých orieškov, ktoré poslanci potrebujú rozlúsknuť. Je pravdepodobné, že rozprava pri niektorých bodoch bude poriadne búrlivá. 

Jeden z bodov na prerokovanie, ktorý predkladá primátor Jaroslav Polaček, ...

dnes 09:12 open_in_new
Poslanci troch zastupiteľstiev rozhodnú o treste pre Petrovčika. Komisie na ochranu verejného záujmu starosta nepresvedčil

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach dnes rozhodne, či začne voči svojmu poslancovi Igorovi Petrovčikovi (SPOLU) konanie vo veci ochrany verejného záujmu, v ktorom ho môže potrestať pokutou.

Urobí tak na základe návrhu poslanca a predsedu komisie na ochranu verejného záujmu ...

dnes 09:12 open_in_new
Obvinili útočníka z električky

V uplynulú sobotu o 5.22 hod. na zastávke Nová nemocnica smerom ku kinu Družba brutálnym spôsobom napadol muž bez akejkoľvek predchádzajúcej komunikácie vodičku električky. Knokautoval ju boxerským úderom priamo do tváre.

Opitý cestujúci, ktorý už niekoľko minút ...

včera 17:27 open_in_new
V okrese Košice-okolie vzniklo takmer tisíc nových pracovných miest

V rámci akčného rozvojového plánu pre okres Košice-okolie sa v ňom od októbra 2018 vytvorilo 959 nových pracovných miest. Zároveň došlo k zníženiu evidovanej nezamestnanosti v okrese na 9,21 percenta.

Keďže cieľom akčného plánu (AP) bolo vytvoriť 822 pracovných miest ...

včera 17:27 open_in_new
Jaroslav Polaček je sklamaný, že víťazi výberových konaní nemajú podporu poslancov

Primátor Košíc Jaroslav Polaček je sklamaný z toho, že víťazi transparentných konaní pravdepodobne nedostanú podporu mestského zastupiteľstva. Uviedol to v stredu na mimoriadnom brífingu.

„Po rokovaniach, ktoré boli s poslancami, to vyzerá tak, že poslanci nepodporia ...

včera 16:24 open_in_new
Odborári odovzdali Pellegrinimu petíciu za záchranu oceliarstva

Petíciu zamestnancov košickej hutníckej spoločnosti U. S. Steel za pomoc pri záchrane oceliarskeho priemyslu na Slovensku i v Európe odovzdali v stredu odborári premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD). Stalo sa tak počas stredajšieho výjazdového rokovania v obci Čaňa v okrese ...

včera 16:24 open_in_new
Na zdieľanom bicykli tento týždeň zadarmo

Spoločnosť Antik, ktorá v meste prevádzkuje bikesharing, chce v rámci týždňa mobility podporiť využívanie alternatívnych spôsobov dopravy. Užívateľom zdieľaných bicyklov ponúka tento týždeň bezplatné jazdy. 

Až do nedele 22. septembra môžu všetci zaregistrovaní ...

včera 15:21 open_in_new
Na vládne rokovanie v Čani nepozvali Rastislava Trnku pre jeho kritické vyjadrenia

Na stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v obci Čaňa v okrese Košice-okolie, ktorého témou je akčný rozvojový plán pre tento okres, sa nezúčastňuje predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka (OĽaNO, SaS, KDH, Nova, Šanca).

Vicepremiér pre investície ...

včera 11:09 open_in_new
Najväčšie športové podujatie v meste je predo dvermi

Prvú októbrovú nedeľu si tisícky Košičanov nevedia predstaviť bez tradičného Medzinárodného maratónu mieru. Bez ohľadu na počasie sa vyberú do centra mesta, aby svojimi hlasivkami povzbudili tých, ktorí sa rozhodli pre najdlhšiu bežeckú atletickú disciplínu. Už o necelé ...

včera 09:03 open_in_new
Mesto poďakovalo cyklistom

V rámci Európskeho týždňa mobility pripravil Magistrát mesta Košice cykloraňajky pre všetkých, ktorí sa po meste presúvajú bicyklami. Týmto spôsobom sa mesto chcelo poďakovať obyvateľom za to, že na pohyb využívajú alternatívne spôsoby dopravy. 

Zamestnanci mesta ...

včera 09:03 open_in_new
Električku na obratisku zablokovalo auto

Na Námestí Maratónu mieru zablokovalo včera v čase obeda električku osobné auto s bratislavskou ŠPZ. Jeho vodička zaparkovala rovno na obrubníku s trávnikom. Zadná časť vozidla blokovala prejazd električky do zákruty na Strojárenskej ulici takmer hodinu.  

Pracovníci ...

včera 09:03 open_in_new
Štátne divadlo bojuje o DOSKY 2019

Asociácia súčasného divadla oznámila nominácie na Divadelné ocenenia sezóny – DOSKY 2019, ktoré vstúpili už do 24. ročníka. Nominácie určuje odborná divadelná obec – kritici, teoretici a publicisti, ktorých bolo tento rok 46. 

Štátne divadlo Košice má tri ...

včera 09:03 open_in_new
Cez Slovensko prejde v noci studený front, v stredu sa ešte viac ochladí

Počasie bude v stredu (18. 9.) ešte chladnejšie ako v utorok. Teplota podľa meteorológov nedosiahne ani 20 stupňov Celzia. Dôvodom je studený front, ktorý v noci prejde cez územie Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej ...

2019-09-17 22:30 open_in_new
Štátne divadlo Košice avizuje prelomovú sezónu

Spolu 11 premiér ponúkne Štátne divadlo Košice (ŠDKE) počas sezóny 2019/2020. Ako na utorkovej tlačovej konferencii povedal jeho generálny riaditeľ Igor Dohovič, po tri premiéry uvedú opera aj balet, činohra ich má naplánovaných päť. Vo svojej jubilejnej 75. sezóne si chcú ...

2019-09-17 22:30 open_in_new
Koncesionárske poplatky sa pre seniorov zrušia

 AKTUALIZOVANÉ 

Koncesionárske poplatky pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi sa zrušia. Plénum schválilo novelu zákona z dielne SNS o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS).

„Tieto fyzické osoby sú v mnohých ...

2019-09-17 21:27 open_in_new