Aktualne Spravy

Kosice Dnes

Navštívte krásy Čergovského pohoria

Túra hrebeňom Čergovského pohoria je určená milovníkom zimnej turistiky na lyžiach, ktorí chcú spoznať málo navštevované, malebné a výhľadmi na okolie pestré časti severovýchodného Slovenska. Na hrebeni je zvyčajne lyžiarska stopa, vždy sa totiž nájde peší turista, ...

včera 10:39 open_in_new
Tieto mýty o ľudskom mozgu vám vyvrátime

Ľudský mozog – neuveriteľne zložitý a podstatný orgán ľudského tela. Riadi viaceré procesy v našom tele, na starosti má naše myslenie, emócie či vnímanie.

O ľudskom mozgu a pamäti však existuje niekoľko mýtov, ktoré nie sú založené na pravde. Ktoré z nich to ...

včera 10:39 open_in_new
Rodičia sa nevedia s deťmi rozprávať o alkohole

Približne pätina (19 %) rodičov priznáva svoju neschopnosť podnietiť a viesť so svojím dieťaťom rozhovor o alkohole.

Poukázalo na to občianske združenie (OZ) Fórum Pi s rozumom Slovensko (FPSR) v rámci projektu Hovorme o alkohole. Uviedlo, že viac ako štvrtina rodičov, ...

včera 10:39 open_in_new
Na košickom zhromaždení za Jána a Martinu zaznela výzva na účasť vo voľbách

Spomienku na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, ako aj výzvu na účasť v nadchádzajúcich parlamentných voľbách prinieslo piatkové zhromaždenie iniciatívy Za slušné Slovensko v Košiciach.

Na podvečerné podujatie na Hlavnej ulici, ...

2020-02-21 20:57 open_in_new
Riaditeľom DPMK bude naďalej Vladimír Padyšák

Riaditeľom Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) bude naďalej Vladimír Padyšák, do funkcie ho v piatok (21. 2.) menovalo mestské zastupiteľstvo. Poslanci neschválili nominanta Jozefa Oberuč, ktorý vyhral výberové konanie.

Podľa Dozornej rady DPMK výberové konanie nebolo ...

2020-02-21 20:57 open_in_new
Burdiga sa vzdal funkcie poslanca

Na piatkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa poslanec Henrich Burdiga najprv vzdal všetkých svojich funkcií v rôznych komisiách a nakoniec odstúpil aj z postu poslanca.

Verejne vystúpil s tým, že si nevie ďalej predstaviť spoluprácu s terajším primátorom mesta ...

2020-02-21 19:54 open_in_new
Veľká predpoveď počasia: Cestári môžu jasať, jar sa hlási o slovo

Hoci meteorológovia len pred pár dňami avizovali, že Slovensko sa väčšej zimy zatiaľ nedočká, už koniec pracovného týždňa priniesol do niektorých častí sneženie. To komplikovalo život hlavne vodičom, pretože na viacerých cestách, hlavne v Trenčianskom kraji, sa ...

2020-02-21 18:51 open_in_new
Tragická nehoda na východe Slovenska. O život prišiel 23-ročný mladík

Dopravná nehoda, ku ktorej došlo vo štvrtok (20. 2.) večer medzi obcou Stročín a mestom Svidník, si vyžiadala život 23-ročného muža.

Informoval o tom v piatok  hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Išlo o nehodu medzi ...

2020-02-21 17:48 open_in_new
IT Valley ponúka pomaturitné štúdium pre budúcich programátorov

Štyri významné IT spoločnosti v Košiciach sa spojili, aby vytvorili unikátnu formu vzdelávania pre absolventov stredných škôl - Košickú akadémiu. Trojročné pomaturitné štúdium je zamerané na softvérový vývoj. Študenti tak naberú potrebnú prax aby sa mohli zamestnať v ...

2020-02-21 17:48 open_in_new
Čierny štvrtok v Košickom kraji. Na koľajniciach vyhasli dva ľudské životy

Na dvoch železničných staniciach v rámci Košického kraja došlo vo štvrtok (20. 2.) popoludní k tragédiám.

Prvá sa stala v Michalovciach, druhá v Markušovciach v okrese Spišská Nová Ves. Obeťami oboch nešťastných udalostí boli ženy.

Informovala o tom polícia ...

2020-02-21 15:42 open_in_new
Košická mestská polícia riešila vlani tisícky priestupkov. Príjem z pokút predstavuje viac ako štvrť milióna eur

Košická mestská polícia (MsP) riešila vlani 34 882 priestupkov. Viac než polovicu riešili napomenutím a asi 40 percent v blokovom konaní. Príjem z pokút predstavuje viac ako 250-tisíc eur.

Vyplýva to zo Správy náčelníka MsP mesta Košice o jej činnosti za rok 2019, ...

2020-02-21 13:36 open_in_new
Veľká premiéra veľkej skladby pre Jána a Martinu

V piatok (21. 2.) si pripomíname druhé výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Táto tragédia v roku 2018 spojila ľudí, ktorí masovo protestovali na slovenských námestiach. Tentoraz však spojila umelcov a výsledkom je skladba Predstavujem si krajinu - ako pamiatka na ...

2020-02-21 10:27 open_in_new
Primátor a reprefond: Dodržiavame smernicu, ktorú urobil Raši

„Polaček si necháva z mestských peňazí preplácať nielen obedy, ale aj nočné alkoholové pitky,“ napísal na svojom facebookovom profile Michal Djordjevič, kontroverzný poslanec mesta Košice a mestskej časti Košice-Staré Mesto (nezávislý). V podobnom štýle začal svoje ...

2020-02-21 09:24 open_in_new
#5 Šesť chát za tri mesiace: Zbojnícka chata

Na východe slnka je niečo neuveriteľne magické. V Tatrách je však tento zážitok doslova božský. Hra svetla a tieňov maľuje nádherné obrazce. Dotyky lúčov slnka na tvári vás príjemne hrejú. Nehovoriac, ak zažijete tepelnú inverziu – hotové kúzlo pre všetkých turistov. ...

2020-02-21 09:24 open_in_new
Rusnáka z rokovania odviezla sanitka

Do budovy košického magistrátu mala vo štvrtok výjazd Záchranná služba Košice. Dôvodom boli náhle zdravotné problémy poslanca mestského zastupiteľstva Daniela Rusnáka (KDH), ktorý je aj podpredsedom Košického samosprávneho kraja.

Rusnákovi sa urobilo nevoľno ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Dopravná nehoda na Štúrovej. Spolujazdkyňu previezli do nemocnice

Štvrtková poobednajšia špička sa prejavila na dopravne vyťaženom úseku na Štúrovej ulici. Vodička vozidla Honda, ktorá odbočovala z električkovej trate na hlavnú cestu, nedala prednosť autu taxislužby smerujúcemu k Auparku.

Nehoda sa stala v úseku pri Zborovskej ulici. ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Antik spúšťa systém zdieľaných nabíjačiek

Spoločnosť Antik Telecom má za sebou úspešný rok. Do mesta zaviedla systém zdieľaných bicyklov i skútrov. Čerstvou novinkou je systém zdieľaných záložných batérií, tzv. powerbánk.

Na štvrtkovej tlačovej besede novinku prestavil riaditeľ pre rozvoj spoločnosti Antik ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Koniec provizória, zastupiteľstvo schválilo rozpočet

Po takmer dvojmesačnom finančnom provizóriu majú Košice konečne rozpočet na tento rok. Mestské zastupiteľstvo ho vo štvrtok (20. 2.) po siahodlhom rokovaní schválilo.

Na decembrovom zastupiteľstve poslanci odložili schvaľovanie rozpočtu na rok 2020 až na ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Opitý Košičan vykrikoval, že v autobuse je bomba

Rušné predpoludnie zažili v stredu (19. 2.) cestujúci v autobuse prímestskej linky v smere do obce Veľká Ida (okres Košice okolie).

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, postaral sa o to 52-ročný muž, ktorý v autobuse ...

2020-02-20 13:27 open_in_new
Daidalos a Ikaros potrebujú opravu

V Košiciach sú desiatky rôznych sôch, ktoré skrášľujú nielen centrum, ale aj priľahlé mestské časti. Jedno zo zaujímavých diel je aj v mestskej časti Sídlisko Nad jazerom.

Sochu s názvom Daidalos a Ikaros vytvoril košických sochár Arpád Račko ešte v roku 1974. Je ...

2020-02-20 10:18 open_in_new
Olympijskú kvalifikáciu chce mesto aj Steel Aréna

V utorok tohto týždňa sa konalo mimoriadne valné zhromaždenie občianskeho združenia (OZ) Košická aréna, ktoré vlastní a spravuje Steel Arénu. 

Ako uvádza spoločné stanovisko mesta a OZ, diskutovalo sa o financovaní Steel Arény, jej úverovom zaťažení a predpokladanom ...

2020-02-20 10:18 open_in_new