Aktualne Spravy

Bystricoviny

Bábkové divadlo na Rázcestí pripravilo prázdninový program pre školákov

Už viac rokov pripravuje bystrické BDNR intenzívny jarnoprázdninový program venovaný najmä školákom , ktorí majú týždňové voľno. Nebude tomu inak ani vo výnimočnom roku 2020, v roku, ktorý si pripomína sté narodeniny slovenského profesionálneho divadla.

BDNR hrá od ...

dnes 10:54 open_in_new
FOTO: Vydarené Fašiangy s pochôdzkou v Rudlovej a Sásovej

V Rudlovej a Sásovej bolo v sobotu veselo. Občianska rada Rudlová – Sásová I. s finančnou podporou mesta Banská Bystrica usporiadala tradičné Fašiangy s pochôdzkou.

Opäť sa ukázalo, že toto ľudové podujatie si miestni obyvatelia obľúbili. Postupne sa viacerí ...

dnes 01:27 open_in_new
Bystrické predjarie pokračuje aj cez jarné prázdniny

Hoci podľa kalendára máme stále zimu, počasie už pripomína skorý príchod jari. Tomu zodpovedajú aj stále vyššie denné teploty, ktoré v noci klesajú k nule.

V pondelok bude v našom meste zväčša polooblačno, k večeru zamračené s prehánkami. Denná teplota sa ...

dnes 01:27 open_in_new
Plavecký Banská Bystrica Cup 2020 bude kvalifikáciou do Tokia i testom pred EYOF

Po špičkových skokanoch do výšky prídu do Banskej Bystrice poprední svetoví plavci, ktorí sa počas víkendu 28. a 29. marca na 13. ročníku obľúbeného podujatia Banská Bystrica Cup 2020 budú snažiť kvalifikovať aj na letné olympijské hry do Tokia.

Podujatie je ...

dnes 01:27 open_in_new
S pomocou kraja získali obce na svoje projekty už viac ako milión eur

Od polovice minulého roka ponúka Rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja službu písania projektov pre malé obce. S jej pomocou sa už samosprávam podarilo získať viac ako milión eur na päť projektov, ďalšie sú v procese schvaľovania.

Požiadať ...

včera 14:57 open_in_new
S Renatou Rábekovou v Thurzovom dome na tému „Staroegyptské šperky – pre krásu či ochranu?“

Prednáškový cyklus Stredoslovenského múzea Stretnutia s minulosťou pod zelenou klenbou nesie v úvode roka 2020 podtitul Banskobystrická egyptologická jar a prináša zaujímavú sériu prednášok realizovaných v spolupráci s Katedrou histórie Filozofickej fakulty Univerzity Mateja ...

včera 11:48 open_in_new
Ľubomír Motyčka: Ďalší podvod na občanoch?

Lenže klamstvo sa už šíri jedna radosť a klamstvu prispôsobujú svoje informácie aj novinári. Taký Kuciak sa môže v hrobe obracať, ako novinári nehľadajú pravdu, lebo on hľadal pravdu a preto zomrel, no mnohí jeho kolegovia si miesto toho užívajú výslnie poloprávd a ...

včera 01:18 open_in_new
Marek Hamšík chce v Rudlovej vybudovať špičkový športový areál

Obyvateľom Rudlovej nedávno zástupcovia Futbalovej školy Mareka Hamšíka v Banskej Bystrici  predstavili investičný zámer komplexnej prestavby miestneho futbalového štadióna na špičkové športovisko. Aktuálne tu futbalová akadémia vychováva 330 mladých futbalistov.

Ide ...

včera 01:18 open_in_new
Barani otočili duel v Detve až v 3. tretine a do nadstavby idú z prvého miesta + HLASY

Banskobystrickí hokejisti v 52. kole Tipsport ligy vyhrali na ľade Detvy 4:1, keď prehrávali po dvoch tretinách 0:1. V tretej však duel otočili, takže sa môžu tešiť z prvého miesta po základnej časti, no pohár Dušana Pašeka získa až tím, ktorý skončí prvý po 58 ...

2020-02-21 23:09 open_in_new
FOTO: V Rooseveltke zrekonštruovali ambulancie pre hematologických pacientov

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica (FNsP FDR) zrekonštruovali voľné priestory a vytvorili tak moderné a komfortné pracovisko s ambulanciami, ktoré bude slúžiť hematologickým pacientom.

Dve ambulancie a aplikačná miestnosť v ktorých ...

2020-02-21 16:51 open_in_new
Petra Vlhová tesne za pódiom v zjazde v Crans Montane

Lyžiarka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová skončila v piatkovom zjazde Svetového pohára v Crans Montane na štvrtom mieste. Dosiahla najlepší kariérny výsledok v tejto kráľovskej disciplíne.

Vlhová odštartovala s číslom dva, v hornej časti mala problémy pri jednom ...

2020-02-21 14:45 open_in_new
Dva roky po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

V desiatkach slovenských miest, vrátane Banskej Bystrice,  aj v zahraničí sa v piatok podvečer budú konať zhromaždenia „Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu“. Udeje sa tak pri smutnej príležitosti druhého výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny ...

2020-02-21 13:42 open_in_new
Ľubomír Motyčka: Bránim sa politike

Na konci roka som si užil. Operácia sa podarila, no potom prišli aj psychické problémy. Vyše mesiaca som takmer nechodil. Netreba ma ľutovať. Dvojkilometrové prechádzky už zvládam, aj hodinové plávanie. A už si plním aj poslanecké povinnosti.

Napriek tomu sa snažím ...

2020-02-21 04:15 open_in_new
Zahájila sa dražba špeciálnej edície AVON dresov

Hokejový klub HC ´05 iClinic Banská Bystrica v spolupráci s Rotary Club Banská Bystrica Classic spustili dražbu špeciálnych edície čierno – ružových dresov, v ktorých nastúpili „barani“ 14. 2. 2020 proti HK Dukla Trenčín.

Aukcia prebieha na portáli ...

2020-02-21 03:12 open_in_new
FOTO: Keď je práca hodnotou

Nedávno sa v Banskej Bystrici uskutočnila konferencia v rámci implementovaného projektu s názvom „Práca hodnotou“, ktorý realizuje občianske združenie LAVUTA v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Konferenciu zahájil predseda Banskobystrického ...

2020-02-21 03:12 open_in_new
FOTO: Na Radnici sa udeľovali ceny mesta, primátora a čestné občianstvo

Február má v meste pod Urpínom vždy výnimočnú a slávnostnú atmosféru. Každoročne je spätý s oceňovaním osobností Banskej Bystrice, ktorí svojimi vlastnosťami, skúsenosťami a poctivou prácou vytŕčajú z davu.

Pamätná kniha Banskej Bystrice pozná ďalšie ...

2020-02-20 21:57 open_in_new
Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu si pripomenieme aj v Banskej Bystrici

Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov WFTGA vyhlásila prvýkrát v roku 1987 21. február za Svetový deň sprievodcov. Pri tejto príležitosti po celom svete poskytujú kvalifikovaní sprievodcovia cestovného ruchu svoje služby bez nároku na odmenu.

V tomto roku ...

2020-02-20 14:36 open_in_new
CINEMAX BB: Ježko Sonic, Ľadová sezóna, Prípad mŕtveho nebožtíka či Maskovaní špióni

Predprázdninové bystrické multikino CINEMAX BB prináša viacero zaujímavých filmových noviniek pre všetky vekové kategórie. Prinášame vám ich prehľad aj s video ukážkami.

Animovaná dobrodružná komédia, USA, 99 min. Superrýchly modrý ježko Sonic patrí medzi ...

2020-02-20 13:33 open_in_new
Detský fašiangový karneval v Robotníckom dome

Zoberte svocjich najmenších s maskami a príďte v sobotu 22. februára do Robotníckeho domu. Od 16:00 hod. sa budete môcť zabaviť na fašiangovej diskotéke a vyhrať pekné ceny. Vstup je voľný.

Mesto pozýva malých aj veľkých, ktorí majú radi hudbu, spev a tanec, na ...

2020-02-20 11:27 open_in_new
Sobotňajší Beh pre Michala v Parku pod Pamätníkom

O Michalovi Francistym z Rudlovej ste už určite počuli alebo čítali aj na našom portáli. Aj o tom, že jeho rodina potrebuje pomoc

Michal má obchod s výživovými doplnkami pre športovcov. Rád pomáha iným, ale už vyše pol roka leží bez pohybu pripútaný na lôžku. 38 ...

2020-02-20 11:27 open_in_new
Objav tradíciu v bystrickej Europe

Či už patríte medzi aktívnych vyznávačov slovenských ľudových tradícií alebo obdivujete dedičstvo našich predkov, na svoje si prídete počas podujatia Objav tradíciu už tento týždeň. Prehliadka sviatočných ľudových krojov z celého Slovenska, tradičné remeslá a ...

2020-02-20 10:24 open_in_new