Aktualne Spravy

Bbonline

Dukla prehrala v Dubnici rozdielom triedy a baráž si tak nezahrá

Posledné kolo II. ligy prinieslo priamy súboj o 1. miesto a postup do baráže medzi domácou Dubnicou nad Váhom a banskobystrickou Duklou. Zápas priniesol šance na oboch stranách, no domáci boli v zápase efektívnejší, dokázali potrestať chyby hostí a zaslúžene ...

včera 19:54 open_in_new
V kraji stúpol počet chorých, pribudol aj ďalší prípad kliešťovej encefalitídy

Aj keď sa už vo všeobecnosti neočakával vzostup chorobnosti na chrípkové ochorenia, predsa bol tento týždeň v Banskobystrickom kraji v znamení jej mierne zvýšeného nárastu. Pribudol aj ďalší prípad kliešťovej encefalitídy.

Výskyt akútnych respiračných ochorení ...

2020-07-10 17:36 open_in_new
Mesto začína riešiť dlhodobo stojace autá na parkoviskách, za ich neodstránenie vyrúbi majiteľom daň

Vo VZN o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva nastalo niekoľko zmien. Okrem úpravy sadzby daní za osobitné užívanie verejného priestranstva pri organizovaní kultúrnych podujatí reaguje samospráva na problém dlhodobo stojacich vozidiel (DSV).

Ide o niekoľko ...

2020-07-10 16:33 open_in_new
ObFZ BB: Úradná správa č. 2

Športovo – technická komisia – predseda Peter Mazúch

Prvá trieda:

ŠTK musela pristúpiť k úprave čísiel niektorých mužstiev, nakoľko KM SsFZ pridelila iné číslo dorastu Brusna ako vlani a znížila aj počet účastníkov ich skupiny na desať s iným termínom ...

2020-07-10 10:15 open_in_new
FOTO: Jedna z najjasnejších komét za dlhé roky svieti aj nad Bystricou

Práve v týchto dňoch začína byť nad našim územím najviditeľnejšia kométa C/2020 F3 nazývaná aj Neowise. Ide o pomerne jedinečné nebeské divadlo, keďže takto dobre viditeľné kométy vidíme pomerne zriedka.

Neowise je podľa astronómov najlepšie viditeľnou kométou ...

2020-07-10 10:15 open_in_new
Víkendové počasie v Bystrici: Slnečný piatok vystrieda daždivá sobota

Nasledujúci víkend prinesie v meste pod Urpínom, čo sa týka počasia, tri rozdielne dni. Zatiaľ čo v piatok si užijeme veľa slnečných lúčov, v sobotu môžeme očakávať búrky. V nedeľu sa zas v dôsledku silného vetra ochladí.

Piatok (10. 7.) bude v meste pod ...

2020-07-09 22:42 open_in_new
Hokejový sen prichádza do kín, v Cinemaxe uvidíme aj Zabudnutého princa

Aj v nasledujúcom týždni si banskobystrické multikino Cinemax pripravilo pre svojich návštevníkov bohatý program a viaceré filmové novinky.

Vo štvrtok si premiéru odkrútia dve nové snímky. Majstrovstvá sveta sa tento rok síce nekonali, no Slovensko ožije hokejom aspoň ...

2020-07-08 21:30 open_in_new
Ôsmy ročník festivalu organovej hudby Vivat Vox Organi prinesie šesť koncertov v kostoloch v Španej Doline a Banskej Bystrici

Autentický zvuk organa Martina Podkonického znie v Kostole Premenenia Pána v Španej Doline každú nedeľu pri svätej omši. Počas šiestich letných sobôt na tomto vzácnom organe, ako aj na organe v banskobystrickom Evanjelickom kostole, zahrajú organoví virtuózi zo Slovenska a zo ...

2020-07-08 15:12 open_in_new
Súťaž o permanentky na Mičinský pitvor 2020. Do tohto pitvora, sa každý rád nechá zatvoriť

Aj keď nie v tradičnom júnovom termíne, Mičinský pitvor predsa aj tento rok otvára dvere. Piaty ročník obľúbeného divadelno-hudobného festivalu sa uskutoční 1. až 5. augusta v Hornej Mičinej.

Mamy a babky kedysi zatvárali neposlušné deti i do pitvora. No nebol to až ...

2020-07-08 13:06 open_in_new
FOTO: Futbalový turnaj v Ľubietovej ovládlo AC Tornádo, domáce tímy sa dostali do semifinále

Cez víkend sa na ihrisku v Ľubietovej uskutočnil futbalový turnaj, na ktorom sa zúčastnilo deväť tímov. Nechýbala dobrá nálada, guláš, kvalitné športové výkony, napínavé zápasy, ale aj emócie, ktoré k futbalu patria.

V skupine A si zmeralo sily 5 tímov a ...

2020-07-07 21:21 open_in_new
Na cestách máme stále alkohol, najnehodovejšie dni sú štvrtok a piatok

V porovnaní s májom mierne klesol počet nehôd na cestách v Banskobystrickom okrese, najnehodovejším júnovým dňom bol štvrtok. Polročná štatistika hovorí o najrizikovejšom piatku.

Dopravná polícia v okrese Banská Bystrica zaevidovala počas júna 22 dopravných nehôd, ...

2020-07-07 19:15 open_in_new
Mesto vypísalo očakávaný tender na nového prevádzkovateľa MHD

Mesto Banská Bystrica zverejnilo dlhoočakávané verejné obstarávanie na dopravcov poskytujúcich autobusovú a trolejbusovú dopravu v Banskej Bystrici.

Jednou súťažou rozdelenou na dve časti chce mesto vysúťažiť dvoch zmluvných partnerov, ktorí budú v meste pod Urpínom ...

2020-07-07 17:09 open_in_new
V B. Bystrici sa stretli špecialisti na liečbu žalúdočných ochorení

Ústrednou témou stretnutia boli miniinvazívne možnosti riešenia ochorenia hrubého čreva, konečníka a rôznych ochorení žalúdka. Sympózium organizovala II. Chirurgická klinika SZU v Banskej Bystrici.

V modernom vzdelávacom centre Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici ...

2020-07-07 16:06 open_in_new
Kraj odpustí podnikateľom polovicu nájmov a zverejní aj aktivitu poslancov na rokovaniach

Obyvatelia kraja si budú môcť pozrieť aktivitu všetkých poslancov, kraj bude zverejňovať štatistiky. Poslanci navyše schválili odkúpenie pozemkov na Pršianskej terase.

Okrem toho, že na pondelkovom rokovaní krajského zastupiteľstva sa minister obrany vyjadroval k civilným ...

2020-07-07 14:00 open_in_new
Odišiel na prechádzku, od soboty sa nevrátil. Polícia pátra po nezvestnom 66-ročnom Milanovi Nociarovi

Nezvestný Banskobystričan odišiel na bežnú prechádzku smerom na Šachtičky, z ktorej sa dodnes nevrátil. Má Parkinsonovu chorobu, kvôli ktorej musí užívať lieky.

.Polícia v Banskej Bystrici pátra po nezvestnom 66-ročnom Milanovi Nociarovi z Banskej Bystrice. Podľa ...

2020-07-06 18:03 open_in_new
Minister obrany Naď chce zachovať civilné lety na Sliači, diskutoval o tom s poslancami BBSK

Minister obrany Jaroslav Naď vystúpil na pondelkovom rokovaní Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja. Hlavnou témou, ktorej sa venoval, bolo letisko na Sliači, kde opätovne deklaroval záujem zachovať tu civilnú prepravu. Odpovedal aj na otázky poslancov.

Na ...

2020-07-06 13:51 open_in_new
Počasie v Bystrici: Čaká nás prevažne slnečný týždeň, cez víkend aj dážď

Počas nasledujúceho týždňa môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať počasie v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy s minimom zrážok. Tie by sa mali prejaviť najmä v sobotu. Úvod týždňa bude veterný a maximálne denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 30 ...

2020-07-05 21:03 open_in_new
V kraji stúpol počet ľahších respiračných ochorení, chrípky je opäť menej

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Banskobystrickom kraji v porovnaní s 26. kalendárnym týždňom stúpla o 27 percent. V absolútnych číslach to však značí, že v medzitýždňovom porovnaní je počet chorých vyšší len o 101 ľudí.

Dobrou správou pritom ...

2020-07-05 17:54 open_in_new
Viac filmových večerov na amfiteátri vrátane celej série Harry Potter

O.Z. za! amfiteáter pozýva na júlové premietania v Letnom kine na amfiteátri v Banskej Bystrici. K utorkom a štvrtkom pribudnú aj ďalšie premietacie dni. Okrem noviniek a premiér sa môžu návštevníci a návštevníčky tešiť na detské premietania, klasické 35mm projekcie ...

2020-07-03 21:48 open_in_new
RÚVZ hlási ďalších 8 prípadov kliešťovej encefalitídy, v Bystrici máme 4

V rámci monitorovania hygienicko- epidemiologickej situácie hlási za  práve končiaci týždeň RÚVZ Banská Bystrica 8 nových prípadov kliešťovej encefalitídy.

Za okres Banská Bystrica sú to štyri prípady a v okrese Brezno ďalšie štyri ochorenia u dospelých osôb. ...

2020-07-03 19:42 open_in_new
Súťaž o knihy: Rozprávanie o tom, že červená je pekná, príbehy sestier blogeriek a fascinujúce svedectvo o storočí v dejinách Ruska

Rozprávanie o tom, že menštruácia nesmie byť tabu, príbehy známych českých sestier, blogeriek aj originálny román od popredného ruského prozaika o jednom storočí v dejinách Ruska. 

Tri knižné novinky môže vyhrať jeden alebo jedna z nás v našej prvej ...

2020-07-03 18:39 open_in_new