Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Modernizácia budovy polikliniky
TwitterJednou z dvoch veľkých investičných akcií spolufinancovaných z eurofondov, ku ktorým samospráva v Dubnici nad Váhom v aktuálnom kalendárnom roku pristupuje je rekonštrukcia polikliniky. Dlho očakávaná modernizácia celého objektu by mala najmä znížiť energetickú náročnosť budovy. 
2020-07-10 13:30
Dubničania môžu požiadať o posledné kompostéry
TwitterTo, že kompostovanie má viaceré výhody dnes už vedia mnohí záhradkári. Obyvatelia Dubnice nad Váhom majú aktuálne stále možnosť získať posledné kusy záhradných kompostérov pre rodinné domy. 
2020-07-10 13:30
Nezamestnanosť stúpla aj v Púchovskom okrese
TwitterVývoj situácie posledných týždňov a mesiacov priniesol problém zvyšovania úrovne nezamestnanosti a to na celom území Slovenska. V Púchovskom okrese začala výraznejšie rásť v apríli a celkový trend má odvtedy stúpajúcu tendenciu.
2020-07-10 13:30
V obci Dohňany otvorili nový areál
TwitterV obci Dohňany slávnostne otvorili do užívania nový areál, ktorý by mal do budúcna slúžiť najmä na prezentačné účely. Okrem iného v ňom symbolicky zahájili miestne hody. Cezhraničný projekt pripravovali už od roku 2016. 
2020-07-08 17:24
Generálmajor Jindřich Joch ukončil aktívnu službu
TwitterV kasárňach SNP v Trenčíne sa konal slávnostný nástup zložiek Pozemných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Dôvodom bolo odovzdanie velenia. Doterajší veliteľ Pozemných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky Jindřich Joch ukončil aktívnu službu. Vzdať hold generálmajorovi Jochovi za 38 ročnú službu v armáde Slovenskej republiky prišlo viacero významných hostí medzi ktorými nechýbal minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď, či župan TSK Jaroslav Baška.
2020-07-08 14:15
Petíciou za presťahovanie muničného skladu
TwitterSklad munície vo vojenskom priestore pri Trenčíne spôsobuje mestu, ale najmä obyvateľom mestskej časti Kubrá nemalé problémy. Tie sa týkajú ochranného pásma v okolí skladu, kde sa nemôžu realizovať žiadne plánované investície. 
2020-07-08 14:15
Otvorenie kultúrneho leta v Púchove
TwitterOtvorenie kultúrneho leta v Púchove prebehlo tak ako býva zvykom na pešej zóne. Zmenou oproti minulým rokom bola povinnosť dodržiavať niektoré bezpečnostné opatrenia nariadené úradom verejného zdravotníctva. V kultúrnom programe sa predstavili skupiny Traja z Raja a Arzén.    
2020-07-08 14:15
Úspešnú sezónu nakoniec zrušili
TwitterBasketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica majú za sebou úspešnú sezónu, ktorá sa však počítať do historických štatistík nakoniec nebude. Vedenie 1. ligy sa rozhodlo aktuálny ročník nedohrať a celú sezónu anulovali.
2020-07-08 14:15
Po jednoznačnom výkone postúpili do semifinále
TwitterŠtvrťfinálová séria play off hokejbalovej extraligy medzi tímami HBK PROTEF Považská Bystrica a HBC Košice pokračovala na východe Slovenska zápasom číslo štyri. Stav série bol pred týmto duelom 2:1 pre Považskú Bystricu. Keďže prvý duel na východe Slovenska hráčom Považskej Bystrice nevyšiel, bolo treba niečo zmeniť. Tréner preskupil formácie a bolo vidieť, že hráči z Považia si pred štvrtým duelom vstúpili do svedomia. Už od úvodu zápasu bolo vidieť veľké nasadenie Považskej Bystrice. To prispelo v rýchly prvý gól, o ktorý sa postaral strelou od modrej Marek Bednár. V 11. minúte už bolo 0:2. Tesne po buly sa presadil Matúš Lipták. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hráči Považskej Bystrice útočili a dávali góly. V polovici druhého dejstva najprv zvýšil na 0:3 Lukáš Piják a po pár minútach navýšil skóre už na 0:4 Jakub Rufati. V závere druhej tretiny využil presilovú hru František Poliaček a stanovil tým stav skóre po dvoch tretinách na 0:5. V treťom dejstve gólová smršť v podaní Považskej Bystrice pokračovala. V úvode tretej tretiny zvyšoval na 0:6 Libor Teplický.  V 32. minúte sa v presilovej hre presadil Peter Škrabko, ktorý strelou od modrej nedal brankárovi Košíc žiadnu šancu.  V závere tretej tretiny pridali hostia z Považia ešte ďalšie dva góly, o ktoré sa postarali postupne Poliaček a Demáček. Považská Bystrica tak vyhrala v štvrtom duely play off hokejbalovej extraligy nad Košicami 9:0 a postúpila do semifinále.
2020-07-08 14:15
Mesto chce odkúpiť desať akcií Termonovy
TwitterPoslanci mestského zastupiteľstva v Novej Dubnici sa stretli na mimoriadnej schôdzi, aby prerokovali ponuku dánskeho akcionára teplárne Termonova, ktorý mestu ponúkol odpredaj 10 kmeňových akcií spoločnosti. 
2020-07-07 17:15
Hviezdy deťom 2020
TwitterKlub AS Trenčín usporiadal už dvanásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom. Tento rok však kvôli pandémii museli organizátori upustiť od masového podujatia pre verejnosť, ako to bolo po iné roky.
2020-07-07 17:15
Výtvarné Spektrum
TwitterKaštieľ v Dubnici nad Váhom hostil krajské kolo 24. ročníka postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby známej ako Výtvarné spektrum. Zaujímavosťou je, že práve Dubnica nad Váhom v minulosti písala históriu tejto dnes už pozmenenej súťaže. 
2020-07-07 17:15
Župní poslanci sa stretli na plánovanej schôdzi
TwitterPoslanci krajského parlamentu sa stretli na 26. schôdzi zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Rokovania sa zúčastnilo 40 poslancov. Po prvýkrát od začiatku pandémie bola za dodržania povinností a hygienických opatrení stanovených Úradom verejného zdravotníctva SR umožnená aj účasť verejnosti a médií.
2020-07-07 17:15
Krok za krokom k inscenácii
TwitterV Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici sa konala tvorivá divadelná dielňa Krok za krokom k inscenácii. Herci z viacerých divadelných súborov v priebehu 48 hodín vymysleli a spolu naskúšali úplne novú inscenáciu.
2020-07-07 17:15
Hodové slávnosti v Hornom Moštenci
TwitterV mestskej časti Horný Moštenec pri Považskej Bystrici sa konali tradičné Cyrilometodské slávnosti. Hody ponúkli všetko čo k podobnému podujatiu patrí. 
2020-07-07 12:00
Čistenie ulíc ovplyvnila nedisciplinovanosť šoférov
TwitterV druhej polovici júna sa v meste Považská Bystrica konalo hĺbkové čistenie ulíc. Netradičný termín očisty ulíc spôsobila koronakríza.
2020-07-07 12:00
Denné Správy
Liverpool prišiel o stopercentnú domácu úspešnos, Dudov Norwich vypadol z Premier League

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Futbalisti už istého anglického šampióna FC Liverpool prišlo o domáci stopercentný zásah v tejto sezóne až v poslednom súboji Premier League na vlastnom štadióne. Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa až do soboty na Anfield Road iba víazili,...

dnes 16:42
Videohru Super Mario Bros. vydražili za rekordnú sumu

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Neotvorenú videohru Super Mario Bros. od spoloènosti Nintendo vydražili za rekordných 114-tisíc dolárov (v prepoète približne 101-tisíc eur). Nemenovaný nový majite¾ získal hru z roku 1985 urèenú pre konzolu NES v piatok v dallaskom aukènom dome...

dnes 16:42
Reforma verejnej správy je potrebná už roky, v septembri by mala by zostavená komisia

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Komisia pre reformu verejnej správy by mala by oficiálne zostavená v septembri. Pre agentúru SITA to uviedol predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Jozef Lukáè (Sme rodina), ktorý bol zostavením komisie poverený. ...

dnes 16:42
USA reagujú na daò z digitálnych služieb, ohlásili clá na francúzske tovary

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa ohlásila plán uvalenia ciel v hodnote 1,3 mld. USD na dovoz francúzskych tovarov v odvete za francúzsku daò z digitálnych služieb, ktorá sa dotýka amerických technologických gigantov. Úrad...

dnes 16:42
Právnu pomoc poèas pandémie potrebovali ¾udia najmä pre stratu zamestnania èi bývania

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Poèas pandémie koronavírusu potrebovali ¾udia najèastejšie právnu pomoc v súvislosti so stratou zamestnania a bývania, úpravou pracovného èasu èi s insolventnosou. Agentúru SITA o tom informovala vedúca kancelárie riadite¾ky Centra právnej pomoci...

dnes 16:42
Viacero hráèov NHL odmieta nastúpi vo vyraïovacej èasti, obávajú sa nákazy koronavírusom

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - V pondelok 13. júla sa síce v zámorskej hokejovej NHL zaène tretia fáza procesu reštartu sezóny 2019/2020, niektorí hráèi však už potvrdili, že sa vo vyraïovacej èasti nepredstavia aj keï ich tímy budú bojova o Stanleyho pohár. Hráèi nechcú...

dnes 16:42
Menovanie èlenov Rady úradu pre verejné obstarávanie je potrebné zmeni, myslí si analytik

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Spôsob menovania èlenov Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) je potrebné zmeni. Myslí si to analytik Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) Ján Kovalèík. V súèasnosti šiestich z deviatich èlenov druhostupòového odvolacieho...

dnes 16:42
Za¾úbená Štiavnica má svoju suvenírovú bankovku, predstavili aj unikátnu mincu (foto)

12.7.2020 (Webnoviny.sk) - Prvú oficiálnu nula euro suvenírovú bankovku a unikátnu pozlátenú pamätnú mincu s motívom Za¾úbenej Štiavnice pripravilo mesto Banská Štiavnica v spolupráci s Bankou Lásky. Ako agentúru SITA informovala hovorkyòa Banky Lásky Katarína Javorská,...

dnes 16:42
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 16:42 Liverpool prišiel o stopercentnú domácu úspešnos, Dudov Norwich vypadol z Premier League
dnes 16:42 Videohru Super Mario Bros. vydražili za rekordnú sumu
dnes 16:42 Reforma verejnej správy je potrebná už roky, v septembri by mala by zostavená komisia
dnes 16:42 USA reagujú na daò z digitálnych služieb, ohlásili clá na francúzske tovary
dnes 16:42 Právnu pomoc poèas pandémie potrebovali ¾udia najmä pre stratu zamestnania èi bývania
dnes 16:42 Viacero hráèov NHL odmieta nastúpi vo vyraïovacej èasti, obávajú sa nákazy koronavírusom
dnes 16:42 Menovanie èlenov Rady úradu pre verejné obstarávanie je potrebné zmeni, myslí si analytik
dnes 16:42 Za¾úbená Štiavnica má svoju suvenírovú bankovku, predstavili aj unikátnu mincu (foto)
dnes 16:42 Maïarsko je znepokojené šírením koronavírusu v Európe, opä zavádza cestovné obmedzenia
dnes 16:42 Serie A má prvý pozitívny prípad koronavírusu po reštarte, objavil sa v klube Juraja Kucku
dnes 16:09 Kollár o vláde so Za ľudí: Ja som s nimi ísť nechcel! Matovič si z konfliktu so Šeligom robil srandu
dnes 12:30 Minimálnu mzdu treba zmrazi a potom naviaza na prognózovanú mzdu, tvrdia analytici
dnes 12:30 Každý piaty mladý èlovek na Slovensku pod¾a èísiel Eurostatu nepracuje ani sa nevzdeláva
dnes 12:30 Pojem obèan Európskej únie pozná drvivá väèšina Európanov, Slováci nie sú výnimkou
dnes 12:30 Matoviè pod¾a politológa priznal krehkos klubu O¼aNO, hnutie nebolo pripravené na vládnutie
dnes 12:30 Petržalka eviduje ve¾ké množstvo zle zaparkovaných áut, mestská polícia zaèala rozdáva pokuty
dnes 12:30 Vo Ve¾kej Británii obnovia populáciu zubra európskeho, do projektu investujú milión libier
dnes 12:30 Poliaci si volia prezidenta v druhom kole, prieskumy naznaèujú tesný výsledok
dnes 12:30 Koronakríza znížila poèet cudzincov pracujúcich na Slovensku, najviac ubudlo Ukrajincov
dnes 12:30 Nominova do súdnej rady zo strany ústavných èinite¾ov len nesudcov, je pod¾a právnika dobrý krok
dnes 12:30 Kvarteto fortunaligistov zabojuje o Európsku ligy, do baráže s Dubnicou ide napriek výhre Nitra
dnes 10:54 V Bratislave upozornia na plytvanie potravinami: Na Slovensku ide až o 60 kg na osobu
dnes 07:45 Bez veľkých prekvapení: Trump a Biden sa stali víťazmi primárok v Louisiane
dnes 02:00 Rekreaèné strediská Krpáèovo a Tále spojí cyklotrasa, obec Horná Lehota dostala dotáciu
dnes 02:00 Pri stavbe železnice v anglickom grófstve Buckinghamshire našli starú kostru zavraždeného muža
dnes 02:00 Žiados o dotáciu na nájomné si zatia¾ podalo zhruba tritisícdvesto podnikate¾ov
dnes 02:00 Poistencom štátu sa môže sta aj bývalý baník s priznaným kompenzaèným príspevkom
dnes 02:00 Stály zákazník nechal obsluhe v reštaurácii poriadne štedré prepitné za prácu poèas pandémie
včera 21:48 Pravidlo o piatich striedaniach vo futbale by sa mohlo zachova, šéfovi FIFA sa pozdáva
včera 21:48 Polícia obvinila z vraždy 55-roèného Petra, v rodinnom dome dobodal muža
včera 21:48 Union Berlín chce ma plný štadión, fanúšikom ponúka bezplatné testy na koronavírus
včera 21:48 Muž sa snažil v mori pri Alexandrii zachráni topiaceho chlapca, nakoniec zomrelo 11 ¾udí
včera 21:48 Od masakry v Srebrenici uplynulo 25 rokov, zloèiny spáchané na Balkáne zostávajú mementom
včera 21:48 Vesmírna sie pre širokopásmový internet ožíva, Indovia a britská vláda kúpia OneWeb
včera 21:48 Fico chce odchod ministra zahranièia, Korèok vraj vystavil Slovákov nepríjemnostiam v Británii
včera 21:48 Juhoafrická polícia ukonèila rukojemnícku drámu v meste Zuurbekom, pä ¾udí bolo zabitých
včera 21:48 Výrobca elektromobilov Rivian získal nové investície vo výške dva a pol miliardy dolárov
včera 21:48 Bulharský prezident Rumen Radev vyzval vládu a generálneho prokurátora, aby rezignovali
včera 21:48 Slovensko vlani vyplatilo sažovate¾om na Európskom súde pre ¾udské práva viac než 3 milióny eur
včera 19:09 KORONAVÍRUS Rekordný počet nakazených v Chorvátsku: Povinnosť nosiť rúška sa rozšíri
včera 17:36 Facebook spôsobil výpadok aplikácii pre iPhone èi iPad, za problém sa ospraveldnil
včera 17:36 Žralok zabil 17-roèného surfera, je to druhý fatálny útok v Austrálii za týždeò
včera 17:36 Zomrel nekompromisný obranca, ktorý dával rados. Má jediný titul Anglicka z majstrovstiev sveta
včera 17:36 V NHL speèatili dôležitú dohodu, play-off sa odohrá v netradiènom formáte v Edmontone a Toronte
včera 17:36 Dobrovo¾níci pokraèujú v záchrane Katarínky, odkryjú nárožia kláštora
včera 17:36 Preteky Tour de France budú živelnejšie, pod¾a riadite¾a Sunwebu budú jazdci oddýchnutejší
včera 17:36 Na severe Slovenska hrozia povodne z prívalových dažïov, meteorológovia vydali výstrahy
včera 17:36 Hory sú záchranou ¾udstva, do polovice storoèia bude od vody z hôr závisie viac ako miliarda ¾udí
včera 17:36 Koronavírus znížil poèet predaných bytov v novostavbách, ceny v Bratislave však aj naïalej rástli
včera 11:48 Slovensko je pre Britániu nebezpečná krajina: Korčok odmieta kritiku Smeru! Všimli si to až po týždni
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 18:48 Svet hlási nový negatívny rekord. Vyše 230-tisíc nakazených za deň
dnes 18:48 SHMÚ varuje pred silným vetrom na juhovýchode Slovenska
dnes 18:48 Koronavírus: Maďarsko sprísňuje kontrolu štátnych hraníc
dnes 18:48 Kollár nechcel vládnuť so stranou Za ľudí, štvorkoalíciu si však želá
dnes 18:48 Občania vďaka mape budú môcť sledovať hospodárenie obcí
dnes 18:18 Zdravotníci na urgente vo Zvolene sú napádaní agresívnymi pacientmi
dnes 18:18 Privatbanka Open: Anna Karolína Schmiedlová zdolala Viktóriu Kužmovú a získala trofej
dnes 18:18 VIDEO: Vypadávajúci Espanyol doma sledoval triumf a záchranu Eibaru
dnes 18:18 VIDEO: Katastrofa Ferrari. Leclerc vyradil obe vozidlá hneď po štarte. Všetky plány v koši, kajal sa
dnes 18:18 ONLINE: Tottenham Hotspur - Arsenal FC
dnes 18:18 Skalp Bencicovej jej dal krídla. Schmiedlová si vybojovala trofej
dnes 18:18 Medard stále šarapatí, budú dažde pokračovať?
dnes 18:15 Schmiedlová porazila Kužmovú a teší sa z titulu: Víťazstvo nad Belindou mi dalo krídla
dnes 18:15 Schumacherovho syna Micka odstavil od pódia nešťastný incident: Niečo také sa stane raz za 10 rokov
dnes 18:00 .týždeň Šimona Jeseňáka: Matovič neverí ani vlastným poslancom, verejnosť neverí sudcovi Trubanovi
dnes 17:57 Záujem firiem o dočasnú ochranu postupne klesá
dnes 17:45 Británia vyčlení na hraničnú infraštruktúru s Úniou viac než 700 miliónov libier
dnes 17:45 Hamilton ovládol preteky F1 v Štajersku, Mercedes získal double
dnes 17:45 Nemocnica v Martine je bližšie k realite. Zaplatia ju z vyše dvojmiliardového balíka z Únie
dnes 17:45 Kollár nechcel vládnuť so stranou Za ľudí, štvorkoalíciu si však želá
dnes 17:15 Veľkú cenu Štajerska vyhral Hamilton
dnes 17:15 Peskov: Vzťahy Ruska a USA sú takmer na najnižšom bode
dnes 17:15 Pápež vyjadril znepokojenie nad premenou Hagie Sofie na mešitu
dnes 17:15 Na farme v britskom grófstve Herefordshire hlásia 73 prípadov COVID-19
dnes 17:15 Na Slovensku je oficiálne aktuálne 380 chorých na COVID-19
dnes 17:15 Milan Škriniar údajne prišiel o status „nepredajného“, hovorí sa o záujme PSG
dnes 17:15 V Slovane Bratislava sú už ústne dohodnutí s ôsmimi až deviatimi ďalšími hokejistami
dnes 17:15 VIDEO: Lionel Messi opäť prepísal históriu. V Španielsku to nikto iný nedokázal
dnes 17:15 Ďalšia katastrofa. Jazdci Ferrari do seba narazili už v úvodnom kole, obaja odstúpili
dnes 17:15 Volko zabehol veternú stovku za 10,16, Tóth sa po pauze vrátil víťazne
dnes 17:15 Kollár veľmi nechcel vládnuť so stranou Za ľudí, štvorkoalíciu si však želá
dnes 17:12 Hamilton suverénne ovládol VC Štajerska, športová katastrofa pre Ferrari
dnes 17:12 Nikodým našiel pozemok presne podľa svojich predstáv: S vytúženým miestom má veľké plány
dnes 17:12 Cibulková s rodinou si Prahu užíva plnými dúškami: Plavba po Vltave so šampanským
dnes 17:12 Zvláštne pracovné návyky: Kollárova poslankyňa sa v parlamente nudila, tak sa zahrala na mobile
dnes 17:09 Ženy nad 80 rokov budú v 2070 tvoriť najväčšiu časť populácie
dnes 17:09 OĽaNO predkladá zmeny k potratom, s gynekologickou komorou sa neradilo
dnes 17:06 Kočnerove kúpele kúpil advokát, ktorý pracoval aj pre Zoroslava Kollára
dnes 17:06 Dotácie na nájomné: Niektorí prenajímatelia ich pochopili po svojom, špekulujú
dnes 16:42 Vzťahy Ruska a USA sú takmer na najnižšom bode, odkázal Putinov hovorca
dnes 16:42 Slovensko zostáva vo Svetovej zdravotníckej organizácii: WHO je vnímaná ako dôležitá organizačná zložka
dnes 16:42 Duda alebo Trzaskowski? V Poľsku prebieha napínavý súboj o post hlavy štátu
dnes 16:42 NDS pri tendri na uzatvorenie tunela Višňové porušila zákon, dostala pokutu
dnes 16:42 Mazák: Nezávislosť súdnictva je na historicky najnižšom hodnotení, ohrozuje to záujmy krajiny
dnes 16:42 Kollár nechcel vládnuť so stranou Za ľudí, štvorkoalíciu si však želá
dnes 16:42 Na 25. výročie masakry v Srebrenici pochovali ďalších deväť obetí
dnes 16:42 Lesníci ukázali, ako umiera les, v ktorom prevláda smrek (reportáž)
dnes 16:42 Parížsky týždeň módy sa odohral online, pridá sa Miláno i Londýn
dnes 16:42 Lesníci sadia pod smreky odolnejšie dreviny, vytvárajú prales
dnes 16:42 Fico podľa Korčoka politikárči. Priznal, že Británii nerozumie
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku