Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Cigánski diabli zavítali do Púchova
TwitterZoskupenie s názvom Cigánski diabli určite netreba špeciálne predstavovať. Známi muzikanti so svojím nevšedným vystúpením zavítali do Púchovského Divadla. Počas koncertu si prišli na svoje fanúšikovia spievaných, ale aj virtuóznych skladieb.
2020-02-21 16:57
Deti sa môžu vyblázniť na „rybníku“
TwitterDeti z Dubnice nad Váhom môžu stráviť jarné prázdniny korčuľovaním na rybníku. Ten sa bude nachádzať na zimnom štadióne, ako súčasť verejného korčuľovania. Možnosť využiť ľadovú plochu na štadióne na rôzne aktivity budú môcť deti od nedele 23. februára do soboty 28. februára.
2020-02-21 16:57
Rekonštrukcia haly by mala začať už na jar
TwitterŠportová hala v Považskej Bystrici je dnes už vo veľmi zlom stave. Keďže jej vyťaženosť je počas roka enormná, rozhodlo sa mesto prikročiť k jej rekonštrukcii. Začať by sa malo už na jar.
2020-02-21 16:57
Na víťazstvo stačil Dubnici jeden gól
TwitterHokejisti MHK TSS Group Dubnica nad Váhom majú pred sebou posledné štyri zápasy nadstavbovej časti SHL. V nich sa rozhodne, z ktorého miesta pôjdu do play off a zároveň sa dozvedia meno svojho súpera. Keďže boj o štvrté miesto zaručujúce vo štvrťfinále výhodu domáceho prostredia je veľmi vyrovnaný, každý bod z posledných zápasov bude rozhodovať. V stredu 19. februára hostili Dubničania priameho konkurenta v boji o TOP štvorku Spišskú novú ves. Pred týmto zápasom delil tímy len jeden bod.
2020-02-21 16:57
Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trenčíne hodnotilo rok 2019
TwitterKrajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne zorganizovalo tlačovú besedu na ktorej kompetentní zhodnotili uplynulý rok z pohľadu operatívnej i prevenčnej činnosti. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.
2020-02-21 16:57
Do Dubnice prichádzajú zdieľané bicykle
TwitterSamospráva Dubnice nad Váhom sa v decembri stala úspešným žiadateľom o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu v rámci výzvy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Sprístupnenie alternatívnej formy dopravy je cieľom celého projektu.
2020-02-19 14:33
Poslanci rokovali necelé dve hodiny
TwitterPrvé zasadnutie poslancov Mestského zastupiteľstva v Púchove v roku 2020 prebiehalo v priestoroch mestského úradu. Na programe rokovania totiž bolo len sedem bodov. Už o niekoľko dní sa poslanci stretnú opäť.  
2020-02-19 14:33
VKMR oslavuje 95 rokov
TwitterVerejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne oslavuje v tomto roku už 95. Výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti zorganizovalo vedenie knižnice slávnostné posedenie. 
2020-02-19 14:33
V Dohňanoch sa stretli členovia JDS
Twitter  Obce Trenčianskeho kraja sú známe nie len krásnou prírodou, či folklórom, ale aj viacerými aktívnymi organizáciami, ktoré v rámci samosprávy fungujú. Jednou z nich je aj JDS. V obci Dohňany združuje niekoľko desiatok členov. 
2020-02-19 14:33
Výročná členská schôdza ZO JDS v Púchove
TwitterJednota dôchodcov Slovenska v Púchove sa po roku opäť stretla, aby vyhodnotila svoju činnosť. Pozvaní boli aj viacerí hostia. 
2020-02-19 14:33
Nový röntgen prinesie viaceré výhody
TwitterNemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici disponuje novým digitálnym röntgenom, ktorý by malo skvalitniť prácu lekárova a zároveň prinesie väčší komfort aj samotným pacientom. 
2020-02-19 14:33
Tajná miestnosť poklad neukrývala
TwitterHistorická budova knižnice mení svoju tvár. Už niekoľko mesiacov sa tu realizujú rekonštrukčné práce, ktoré sa týkajú exteriéru, ale aj vnútorných priestorov 100 ročnej budovy. To všetko pod prísnym dohľadom pamiatkového úradu.
2020-02-19 14:33
Ocenenia za prácu s mládežou
TwitterTrenčiansky samosprávny kraj dbá na prácu s mládežou už niekoľko rokov. Podporuje projekty mladých ľudí a rozvíja prácu koordinátorov, pracovných skupín, či dobrovoľníkov.
2020-02-19 14:33
Župan skontroloval stav nemocníc
TwitterŽupan Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška navštívil v rámci kontrolného dňa dve župné nemocnice. V Myjavskej nemocnici začína komplexná rekonštrukcia stravovacej prevádzky, kuchyne a práčovne, vrátane opravy strechy za takmer 3 milióny eur z rozpočtu TSK. Okrem stavebných úprav rekonštrukcie elektroinštalácie i vzduchotechniky zahŕňa aj výmenu technológií. Do nemocnice pribudne kompletne nové zariadenie práčovne aj kuchyne, kde sa rovnako ako v župnej nemocnici v Považskej Bystrici zavedie vysoko hygienický tabletový systém podávania stravy. V Považskej Bystrici už tento systém nejaký čas funguje. V Považskobystrickej nemocnici župan navštívil aj stanicu rýchlej lekárskej pomoci, ktorá už niekoľko týždňov patrí pod nemocnicu.
2020-02-19 14:33
Dubnicu nad Váhom navštívil strýko Baltazár
TwitterSo svojim rozprávkovým muzikálom s názvom Cesta na severný pól navštívil Dubnicu nad Váhom detský zabávač, ktorý pôsobí pod menom Strýko Baltazár. Predstavenie je plné piesní a zábavných scénok, ktoré rozprávajú príbeh o priateľstve. 
2020-02-19 13:30
Komisia riešila najmä nadchádzajúce podujatia
TwitterKomisia vzdelávania, kultúry, sociálneho zabezpečenia a mládeže sa v rámci svojho februárového zasadnutia zaoberala najmä prípravami nadchádzajúcich podujatí. Tých bude hneď niekoľko. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.
2020-02-18 12:18
Denné Správy
Fanúšikovia Barcelony žiadali rezignáciu Bartomeua, „prezident“ Messi ich umlèal štyrmi gólmi

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Fanúšikovia španielskeho futbalového ve¾koklubu FC Barcelona požadovali v sobotu odstúpenie prezidenta "blaugranas" Josepa Maríu Bartomeua. Priaznivci verejne prejavili svoju nespokojnos priamo na tribúnach Camp Nou pred duelom 25. kola La Ligy proti...

dnes 02:03
Štvrtinu tweetov o klimatickej kríze vytvorili internetové boty, väèšinou chválili konanie Trumpa

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Štvrtinu príspevkov o klimatickej kríze na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vytvorili internetové boty. Vyplýva to z hrubej verzie štúdie výskumníkov z americkej Brown University, o ktorej informuje britský denník The Guardian. Vydávali sa za...

dnes 02:03
Christián Jaroš spä do prvého tímu Ottawy, nastúpi proti Tatarovmu Montrealu

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Klub zámorskej hokejovej NHL Ottawa Senators po viac ako mesiaci opä povolal slovenského obrancu Christiána Jaroša do prvého tímu. Košický rodák odohral väèšinu aktuálneho roèníka v AHL za Belleville Senators, kde v 32 zápasoch nazbieral 15 bodov...

dnes 02:03
ManCity triumfovalo a „straky“ prehrali o gól, nepomohlo ani osem úspešných zákrokov Dúbravku

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Futbalisti Manchestru City zvíazili v súboji druhého s tretím v rámci anglickej najvyššej súaže Premier League, keï v zápase 27. kola zdolali Leicester City na jeho trávniku 1:0. O plnom bodovom zisku pre "citizens" rozhodol striedajúci Brazílèan...

dnes 02:03
Tragická nehoda v Prešovskom kraji, auto sa po náraze do svahu prevrátilo na strechu

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - K tragickej dopravnej nehode došlo v piatok medzi obcami Šarišské Èierne a Kurimka (okres Bardejov). Ako informuje Krajské riadite¾stvo Policajného zboru v Prešove na svojom facebookovom profile, vodièka vozidla Volkswagen Passat zišla z doposia¾...

včera 21:51
Slovan triumfoval vo Fortuna lige, Dunajská Streda bez gólu a Michalovce zdolali Nitru

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - Hráèi ŠK Slovan Bratislava potvrdili líderskú pozíciu v slovenskej najvyššej futbalovej súaži. V sobotòajšom zápase 20. kola základnej èasti Fortuna ligy na domácom trávniku zdolali Trenèanov 2:0. Náskok osem bodov Zverenci trénera Jána...

včera 21:51
V prípade výbuchu plynu v Prešove obvinili ïalšie dve osoby, hrozí im doživotie

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s vyšetrovaním decembrového výbuchu plynu v bytovom dome na Mukaèevskej ulici v Prešove obvinila polícia ïalšie dve osoby za obzvl᚝ závažný zloèin všeobecného ohrozenia. Dvojica bola v piatok 21. februára zadržaná a polícia teraz...

včera 21:51
Penta chcela z inzercie O¼aNO zmaza jeden odsek, pod¾a hnutia tým zasahuje do volieb

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - Vydavate¾stvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keï cenzuruje inzeráty hnutia Obyèajní ¾udia a nezávislé osobnosti. Na sobotnom tlaèovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matoviè. Pod¾a jeho slov malo záujem O¼aNO inzerova v...

včera 21:51
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 02:03 Fanúšikovia Barcelony žiadali rezignáciu Bartomeua, „prezident“ Messi ich umlèal štyrmi gólmi
dnes 02:03 Štvrtinu tweetov o klimatickej kríze vytvorili internetové boty, väèšinou chválili konanie Trumpa
dnes 02:03 Christián Jaroš spä do prvého tímu Ottawy, nastúpi proti Tatarovmu Montrealu
dnes 02:03 ManCity triumfovalo a „straky“ prehrali o gól, nepomohlo ani osem úspešných zákrokov Dúbravku
včera 21:51 Tragická nehoda v Prešovskom kraji, auto sa po náraze do svahu prevrátilo na strechu
včera 21:51 Slovan triumfoval vo Fortuna lige, Dunajská Streda bez gólu a Michalovce zdolali Nitru
včera 21:51 V prípade výbuchu plynu v Prešove obvinili ïalšie dve osoby, hrozí im doživotie
včera 21:51 Penta chcela z inzercie O¼aNO zmaza jeden odsek, pod¾a hnutia tým zasahuje do volieb
včera 21:51 Horskí záchranári zasahovali v Žiarskej doline, pomohli zranenej skialpinistke
včera 21:51 Fantastická Barteková ovládla Qatar Open, podujatie v Dauhe vyhrala po štvrtý raz v kariére
včera 21:51 Fínsko prijme desiatky migrantov zo Stredomoria, chce tak zmierni humanitárnu situáciu
včera 21:51 Otèenᚠpredviedol na štafete v Anterselve kvalitný strelecký výkon, ale triumf si ukoristili Francúzi
včera 21:51 Skvelý Ján Volko získal štvrtý domáci halový titul na 60 m, prispel aj k zlatu svojho klubu v štafete
včera 21:51 Jedna z najjasnejších hviezd našej oblohy exploduje, výbuch v budúcnosti vraj ovplyvní aj Zem
včera 21:39 Škandál okolo riaditeľa spoločnosti Ryanair: Rasistické vyjadrenia o moslimských mužoch
včera 21:39 OĽaNO hovorí o cenzúre: VIDEO Nechceli nám zverejniť inzerciu! Vydavateľstvo sa bráni
včera 19:45 Princ Harry a Meghan už nemôžu používa slovo royal, ani znaèku SussexRoyal
včera 19:45 V bývalej budove základnej školy v Raèi súkromná škola nebude, poslanci odmietli návrh
včera 19:45 Právnik podal na speváèku trestné oznámenie pre jej údajné zosmiešnenie hymny
včera 19:45 Mimoriadna schôdza Národnej rady SR nebola zákonná, tvrdí Beblavý, Erik Tomᚠto odmieta
včera 19:45 O sporných zákonoch rozhodne prezidentka Zuzana Èaputová, uviedol ústavný právnik Marián Giba
včera 19:45 Cez náèelníka bolo možné vybavova pokuty, vyjadril sa po jeho odvolaní primátor Broèka
včera 19:45 Zomrel èlen Siene slávy slovenského hokeja, niekdajší útoèník Slovanu Bratislava, Karol Fako
včera 19:45 Mužovi hrozí pä rokov za mrežami za vlámanie poèas podmienky
včera 15:33 Tím Mercedes vydesil konkurenciu v F1, na testovacom dni ukázal svoju novinku
včera 15:33 Mladý muž dobodal troch ¾udí na smr a jedna mladá žena je v kritickom stave
včera 15:33 Halák vychytal triumf Bostonu, Chára si pripísal plusku a Sekera chýbal v zostave Dallasu (video)
včera 15:33 O¼aNO chce ešte pred vo¾bami oznámi kandidáta na premiéra, Matoviè sa zatia¾ priamej odpovedi vyhýba
včera 15:33 Adam Žampa dosiahol v Niigate svoj najlepší výsledok v sezóne
včera 15:33 Bratislavský kraj má v pláne vybudova na konci Petržalky novú multifunkènú halu
včera 15:33 Najmenší chrobák v Európe žije okrem Škandinávie aj v Nízkych Tatrách
včera 15:21 Sociálne opatrenia sme predložili kvôli opozícii! Tomáš sa naťahoval s Beblavým: Schôdza je v poriadku
včera 13:15 Ministri zdravotníctva Afriky sa stretli v súvislosti s koronavírusom
včera 13:15 Poriadne drahá DOHRA Slovákovej nehody: 10 minút ošetrenia a... Musela zacvakať mastnú sumičku!
včera 12:12 VOĽBY 2020 OĽaNO má jasno: Matovič oznámi kandidáta na premiéra! Ľudia to chcú počuť
včera 11:21 Kancelárka Merkelová navštívi Prahu, dostala pozvánku od premiéra Babiša
včera 11:21 Smer-SD je pod¾a odborníkov národne populistická strana, má klesajúcu tendenciu a môže sa radikalizova
včera 11:09 Bizarný žúr celebrít: Tak TOTO by mnohé ženy nezvládli!
včera 10:06 Počet mŕtvych a zranených civilistov v Afganistane opäť presiahol 10-tisíc
včera 10:06 POŽIAR u vdovy po Jiřím Pomejem (†54): Kuriózny prípad... Neuveríte, čo sa stalo!
včera 09:03 Slováci, pozor na silné vetrisko: V najvyšších polohách platí zvýšené lavínové nebezpečenstvo
včera 06:57 Počet obetí koronavírusu sa zvýšil na viac ako 2-tisíc: Zomrel prvý taliansky pacient
včera 01:54 Muž zabíjal v zariadení pre seniorov v USA, po stre¾be ostali aj viacerí zranení
včera 01:54 Matka zverejnila srdcervúce video so šikanovaným chlapcom, zareagovali aj viaceré celebrity
včera 01:54 Základnú èas Tipsport ligy ovládol úradujúci majster, súaž sa rozdelí na dve skupiny
včera 01:54 Kapela Bon Jovi vydá v máji nový album, zameria sa na „ažké témy“
včera 01:54 Prevratný nález v Ríme nie je Romulovou hrobkou, objekt chcú sprístupni verejnosti
včera 01:54 Ján Volko v Madride zlepšil slovenský rekord, Rojasová prekonala najlepší svetový výkon
včera 01:42 FOTO Hrozivá nehoda v Považskej Bystrici: Hasiči v akcii, auto sa prevrátil na strechu
2020-02-21 22:42 Britka plánovala bombový útok v londýnskej katedrále, šírila aj teroristické publikácie
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 05:15 Zrušia diaľničné známky? V Dankovej ankete hlasoval proti aj jeho poradca
dnes 04:12 Francúzsko v Mali neutralizovalo 50 džihádistov
dnes 04:12 V Británii pristálo lietadlo s 32 pasažiermi z lode Diamond Princess
dnes 04:12 Tusk: Ak vlády nedokážu ochrániť slobodu slova, tak nemôže pomôcť ani EÚ
dnes 04:12 Polícia zadržala ďalšie 2 osoby v kauze výbuchu plynu v Prešove
dnes 04:12 Michal Kaščák a 150 kapiel odkázalo Ficovi: Slovenská krčma nie je rasistická (reportáž)
dnes 04:12 Tomáš kritizuje opozíciu za postoj k predvolebnému balíčku. Sám za otvorenie schôdze nehlasoval
dnes 04:12 Muž z Trebišova napadol matku a ohrozoval i záchranárov
dnes 04:12 Herci zo sitkomu Priatelia pripravujú špeciálnu epizódu
dnes 04:12 Diaľnicu medzi Prahou a Brnom čakajú rekordné opravy
dnes 03:09 Polícia zadržala ďalšie 2 osoby v kauze výbuchu plynu v Prešove
dnes 03:09 Muž z Trebišova napadol matku a ohrozoval i záchranárov
dnes 02:06 Voľby 2020: KDH chce sprísniť potraty
dnes 02:06 Tomáš kritizuje opozíciu za postoj k predvolebnému balíčku. Sám za otvorenie schôdze nehlasoval
dnes 02:06 Herci zo sitkomu Priatelia pripravujú špeciálnu epizódu
dnes 02:06 Diaľnicu medzi Prahou a Brnom čakajú rekordné opravy
dnes 01:57 VIDEO: Svetový pohár: Reakcia Petry Vlhovej na sobotňajší zjazd v Crans Montane
dnes 01:03 Slovenka v Idahu: Dobrovoľníci pomáhajú starším, v nemocnici si môžete vybrať jedlo
dnes 01:03 15 rokov po… Mikuláš Dzurinda: Nepochybujte, že publikum v Bratislave by zaujal aj Trump
dnes 01:03 Francúzsko v Mali neutralizovalo 50 džihádistov
dnes 01:03 V Británii pristálo lietadlo s 32 pasažiermi z lode Diamond Princess
dnes 01:03 Názor historika: 100. výročie prijatia ústavy a naše voľby
dnes 01:03 Zrušia diaľničné známky? V Dankovej ankete hlasoval proti aj jeho poradca
dnes 01:03 Pred 30 rokmi vyhnal Slovákov do zahraničia Mečiar. Zopakuje sa podobný scenár po voľbách?
dnes 01:03 Týždeň vo svetovej ekonomike: Nemci sa postavili na odpor EÚ, nechcú dať peniaze na zelené projekty
dnes 01:03 Voľby 2020: V DS sa napokon postavili za galkovcov, zostávajú na kandidátke
dnes 01:03 Týždeň v cestovaní: Amsterdam škrtá počty turistov aj cez marihuanu, Tatry lámu rekordy
dnes 01:00 Ako sa spriateliť s alergiou: Nádej prináša nová liečba
dnes 01:00 6. Čím sa zachránil pred bankrotom top producent elektromobilov?
dnes 01:00 4. Vďaka čomu zarobil prvé milióny?
dnes 01:00 2. Čo Muska vyhnalo z Juhoafrickej republiky?
dnes 01:00 Scénograf Jozef Ciller: Kým skončil v divadle, kopal kanály na Chopku. Teraz je scénograf a slúži iným
dnes 01:00 Ktoré top smart hodinky sú najlepšie? Po dvojtýždňovom testovaní je jasný výsledok
dnes 01:00 Paľo Habera: Slovensko by bolo oveľa ďalej, keby sa tu stále tak nekradlo
dnes 01:00 Dankovi anketa na Facebooku nevychádza, ľudia chcú radšej zrušiť SNS
dnes 01:00 Ktoré top smart hodinky sú najlepšie? Po dvojtýždňovom testovaní je jasný výsledok
dnes 01:00 Skupinke okolo Beblavého sa obštrukcie v parlamente môžu ľahko vrátiť
dnes 00:54 Vlhová si vyjazdila státisíce. Zarába viac ako muži a naháňa Shiffrinovú
dnes 00:00 Fínsko prijme z táborov v Stredomorí do 175 žiadateľov o azyl
dnes 23:51 Výsledky nočných zápasov zámorskej NHL (23. február 2020)
dnes 23:51 VIDEO: AS Monaco len remizovalo s Dijonom, Marseille s prehrou
dnes 23:51 VIDEO: Real Madrid po prehre s Levante prišiel o pozíciu lídra La Ligy
dnes 23:33 ManCity triumfovalo a „straky“ prehrali o gól, nepomohlo ani osem úspešných zákrokov Dúbravku
včera 22:57 Tusk: Ak vlády nedokážu ochrániť slobodu slova, tak nemôže pomôcť ani EÚ
včera 22:57 Herci zo sitkomu Priatelia pripravujú špeciálnu epizódu
včera 22:57 Diaľnicu medzi Prahou a Brnom čakajú rekordné opravy
včera 22:57 Michal Kaščák a 150 kapiel odkázalo Ficovi: Slovenská krčma nie je rasistická (reportáž)
včera 22:57 Slovenskí biskupi pred voľbami: Sme znechutení z podvodov a korupcie
včera 22:57 Voľby 2020: KDH chce sprísniť potraty
včera 22:57 V Tatrách zahynuli 2 mladí horolezci
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku