Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Vývoj udalostí v kraji
TwitterTrenčiansky samosprávny kraj reaguje promptne na mimoriadnu situáciu, ktorá je aktuálne na celom Slovensku. Vedenie denne rokuje o opatreniach, ktoré chránia životy a o vzájomnej pomoci, ktorá sa s pribúdajúcim časom v kraji stupňuje.
dnes 16:42
Epidémia zmenila fungovanie ZUŠ v Púchove
TwitterNovej situácii sa museli kvôli zavedeným bezpečnostným opatreniam prispôsobiť aj základné umelecké školy. Výnimkou nie je ani tá v Púchove. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.
dnes 15:39
Počet nakazených na Považí sa zvýšil
TwitterUž takmer mesiac bojuje Slovensko s nákazou spôsobenou vírusom COVID 19. Po  celej krajine denne pribúdajú počty testovaných a nakazených ľudí.  V regióne Považská Bystrica, Púchov a Ilava sa začiatkom apríla počet  nových nakazených výrazne znížil.
dnes 15:39
Počet nakazených na Považí sa zvýšil
TwitterUž takmer mesiac bojuje Slovensko s nákazou spôsobenou vírusom COVID 19. Po  celej krajine denne pribúdajú počty testovaných a nakazených ľudí.  V regióne Považská Bystrica, Púchov a Ilava sa začiatkom apríla počet  nových nakazených výrazne znížil.
dnes 14:36
Mladí ľudia pomáhajú nemocniciam
TwitterDo iniciatívy s názvom Pomôž nemocnici sa už zapojilo veľké množstvo občanov z celého Slovenska. Mladí ľudia v Púchove s technickým zameraním sa napríklad rozhodli pomôcť svojimi skúsenosťami s 3D tlačou a zdravotníkom vyrábajú ochranné štíty z recyklovateľného materiálu.    
včera 15:30
Vývoj udalostí v kraji
TwitterTrenčiansky samosprávny kraj reaguje promptne na mimoriadnu situáciu, ktorá je aktuálne na celom Slovensku. Vedenie denne rokuje o opatreniach, ktoré chránia životy a o vzájomnej pomoci, ktorá sa s pribúdajúcim časom v kraji stupňuje.
včera 15:30
Práce okolo kultúrneho domu pokračujú
TwitterAreál školy v Považskej Teplej prešiel v posledných rokoch významnými zmenami. Pribudli tu nové herné prvky, pódium a zrekonštruoval sa kultúrny dom. Rekonštrukcie v rámci areálu školy pokračujú aj na jar. Tentokrát sa tu pracuje na dvoch investičných projektoch. Rozširuje sa hasičská zbrojnica a buduje sa prístrešok za kultúrnym domom.
2020-04-01 13:12
Pribudnú desiatky parkovacích miest
TwitterObyvateľov sídliska Rozkvet v Považskej Bystrici už roky trápi parkovanie. Keďže v osemdesiatych rokoch keď sa sídlisko začalo budovať sa nepočítalo s takým veľkým počtom áut, každým rokom je situácia na najväčšom sídlisku v meste horšia. Aj preto výbor mestskej časti spolu s mestom hľadajú možnosti, ako túto situáciu riešiť.
2020-04-01 13:12
Recertifikačný audit dopadol úspešne
TwitterNa mestskom úrade v Považskej Bystrici bol vykonaný recertifikačný audit, ktorý bol zameraný na plnenie viacerých noriem. Tie sa týkali manažmentu kvality, dodržiavanie zásad bezpečnosti pri práci a ekológie.
2020-04-01 13:12
Ťažké je hodnotiť nedokončenú sezónu
TwitterFutbalový klub MŠK Považská Bystrica má za sebou neúplnú sezónu, ktorú  nekompromisne ukončila pandémia koronavírusu. Vedenie Západoslovenského  futbalového zväzu vynieslo ortieľ s ktorým sa už dopredu tak trochu  počítalo. Všetky amatérske súťaže naprieč kategóriami boli zrušené.
2020-03-31 15:09
Extraliga hádzanej bola anulovaná
TwitterKoronavírusu podľahol ďalší šport, v ktorom sa tím z Považskej Bystrice  pohyboval na popredných priečkach. Tentokrát sa pandémia podpísala pod  ukončenie a následné anulovanie ročníka 2019/2020 extraligy hádzanej. 
2020-03-31 15:09
Mestskú ligu vyhrali Buldoci
TwitterUž dlhé roky sa v Považskej Bystrici hrá mestská liga v malom futbale. N apriek tomu, že viacero klubov ju postupne opustilo, tak aj naďalej si drží  svoju vysokú kvalitu. Sezónu 2019/2020 odohralo desať tímov, ktoré odohrali  súboje v jednej skupine systémom každý s každým dva krát. Zahrať si môže  prísť prakticky každý bez obmedzenia.
2020-03-31 15:09
Zložitá situácia panuje aj v Púchovskej kultúre
TwitterV našej relácii Na Považí pokračujeme aktuálne v rozhovoroch s hlavnými predstaviteľmi kultúry v jednotlivých mestách nášho regiónu. V tomto vydaní Vám prinášame rozhovor s konateľom Púchovskej kultúry Pavlom Pivkom.
2020-03-30 13:57
Podujatia sa snažia naplánovať na neskorší termín
TwitterOddelenia kultúry majú vo všetkých samosprávach na Slovensku aktuálne veľmi podobné povinnosti a inak tomu nie je ani v Dubnici nad Váhom. Azda tou najzásadnejšou je prísť s návrhom ako preplánovať nadchádzajúce podujatia. V čase kedy si nikto nie je istý ako sa situácia bude vyvíjať sa jedná o náročnú úlohu.  
2020-03-30 13:57
Reklamný smog konečne mizne
TwitterDo boja proti nelegálnym reklamným pútačom sa mesto pustilo už v minulom roku. V týchto týždňoch však mohli obyvatelia postrehnúť zmiznutie prvých neestetických bilboardov z územia mesta. 
2020-03-30 13:57
Začala rozsiahla oprava výtlkov
TwitterTechnické služby mesta nezaháľajú ani v týchto dňoch, čas ušetrený počas miernej zimy a mimoriadna situácia na Slovensku kvôli šíreniu vírusu Covid-19 umožňujú zamestnancom TSM opravovať poškodené úseky ciest, na ktorých sa vytvorili výtlky. 
2020-03-30 13:57
Denné Správy
Češka mala byť v karanténe, na opatrenia sa vykašľala! Našli ju opitú v uliciach Prahy... a to nie je najhoršie
Ilustračné foto Zdroj: Getty Images pred 7 minútami PRAHA - Len 19-ročná Češka sa v stredu večer postarala o poriadny rozruch! V Prahe pobehovala pod vplyvom alkoholu. Napokon ju pod kontrolu dostali až mestskí policajti. Ukázalo sa, že mala byť v karanténe. U našich západných susedov už hlásia viac než 40 obetí koronavírusu.
dnes 22:06
Mnohé slovenské média sa pre koronavírus ocitli na kolenách, žiadajú o pomoc ministerku kultúry

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Tlaèené a digitálne médiá zaznamenali 40 percentný pokles predaja a enormný prepad reklamy. Pre agentúru SITA to uviedla Eva Pauliaková, výkonná riadite¾ka Asociácie tlaèených a digitálnych médií. Ako dodala, obrátili sa preto so žiadosou o...

dnes 21:39
Preteky Okolo Švajèiarska, na ktorých dával o sebe vedie Sagan, sa tento rok neuskutoènia

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Cyklistické preteky Okolo Švajèiarska, na ktorých dosiahol ve¾a úspechov aj slovenský reprezentant Peter Sagan, sa tento rok neuskutoènia. Viac o téme: Koronavírus Pre pandémiu koronavírusu zrušili organizátori 84. roèník podujatia plánovaný v...

dnes 21:39
Pandémia koronavírusu zasiahla americký trh práce, zrušené pozície atakujú stav z obdobia finanènej krízy

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Rekordne dlhé obdobie pribúdania poètu pracovných miest v USA sa v marci náhle skonèilo a zamestnávatelia zrušili 701-tisíc pracovných pozícií. Pre pandémiu koronavírusu, ktorá takmer zastavila americkú ekonomiku, nezamestnanos v krajine stúpla na...

dnes 21:39
Livio Magoni mal lákavú ponuku aj od Vlhovej rivalky Holdenerovej, zostal však pri Petre

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansky tréner Livio Magoni po speèatení novej dvojroènej spolupráce so Slovenkou Petrou Vlhovou priznal dve lákavé ponuky od absolútnej svetovej lyžiarskej špièky. Jednou z nich mala by Švajèiarka Wendy Holdenerová. Dvojnásobná a zároveò...

dnes 21:39
Èaputová sa stretla s èlenmi krízového štábu, zaujímala sa aj o zásoby ochranných pomôcok

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Èaputová sa na piatkovom stretnutí krízového štábu zaujímala najmä o ochranné pomôcky pre ¾udí, ktorí sú v boji proti koronavírusu v prvej línii a o seniorov. Informovala o tom vo svojom profile na sociálnej sieti. Viac o téme:...

dnes 21:39
UEFA chce dokonèi národné súaže v júli a auguste, po nich by sa dohrali európske

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Futbalové súaže na európskom kontinente by mohli opä pokraèova v priebehu júla a augusta. Dokonèenie aktuálneho roèníka 2019/2020 by v takomto prípade "odhryzlo" pomerne ve¾ký kúsok z buducosezónneho kalendára. Viac o téme: Koronavírus ...

dnes 21:39
Toyota pozastavila výrobu áut v piatich zo svojich osemnástich závodov v Japonsku

3.4.2020 (Webnoviny.sk) - Automobilka Toyota pozastavuje výrobu v piatich zo svojich osemnástich závodov v Japonsku. Dôvodom tohto kroku je slabý dopyt na zahranièných trhoch. Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu Prerušenie produkcie bude vo väèšine závodov trva tri...

dnes 21:39
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 22:06 Češka mala byť v karanténe, na opatrenia sa vykašľala! Našli ju opitú v uliciach Prahy... a to nie je najhoršie
dnes 21:39 Mnohé slovenské média sa pre koronavírus ocitli na kolenách, žiadajú o pomoc ministerku kultúry
dnes 21:39 Preteky Okolo Švajèiarska, na ktorých dával o sebe vedie Sagan, sa tento rok neuskutoènia
dnes 21:39 Pandémia koronavírusu zasiahla americký trh práce, zrušené pozície atakujú stav z obdobia finanènej krízy
dnes 21:39 Livio Magoni mal lákavú ponuku aj od Vlhovej rivalky Holdenerovej, zostal však pri Petre
dnes 21:39 Èaputová sa stretla s èlenmi krízového štábu, zaujímala sa aj o zásoby ochranných pomôcok
dnes 21:39 UEFA chce dokonèi národné súaže v júli a auguste, po nich by sa dohrali európske
dnes 21:39 Toyota pozastavila výrobu áut v piatich zo svojich osemnástich závodov v Japonsku
dnes 21:39 Zaèalo sa testovanie Rómov na koronavírus, ako prví prišli na rad ¾udia z Jarovníc (foto)
dnes 21:39 Rusko pomôže Srbsku v boji proti koronavírusu, armáda pošle zdravotníkov aj vybavenie
dnes 21:39 Krízový štáb okresu Senica nechce, aby bolo karanténne centrum zriadené priamo v Senici
dnes 21:39 Bratislava prijala nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu a posilní hliadky mestskej polície
dnes 20:00 KORONAVÍRUS Taliansko zaznamenalo 766 nových úmrtí na nový vírus
dnes 17:27 Súdna rada by sa mohla poponáh¾a s vo¾bou šéfa najvyššieho súdu, myslí si jeho doèasný predseda
dnes 17:27 Polícia vyšetruje smr dobodaného muža v Tornali, pravdepodobne bol zavraždený
dnes 17:27 ¼udskoprávny výbor si na prvom zasadnutí zvolil podpredsedov, opozièní poslanci neprišli
dnes 17:27 Nestlé podporilo hrdinov v prvej línii, nezabudlo ani na seniorov
dnes 17:27 Europoslanec Hajšel oceòuje návrh Európskej komisie na „kurzarbeit“, chváli ho aj Ïuriš Nicholsonová
dnes 17:27 Slovenskí advokáti sa spojili pre dobrú vec, bezplatne sprístupnili odporúèania a rady v èase koronakrízy
dnes 17:27 Niektorým živnostníkom a zamestnávate¾om sa pre koronakrízu posunie splatnos odvodov
dnes 17:27 Španieli skupujú v obchodoch alkohol a doma si robia vlastné bary, aby prežili karanténu
dnes 17:27 Panika, zvýšené nakupovanie a tunelové videnie. Sociológ hodnotí vystúpenia premiéra Matovièa
dnes 17:27 Slováci si môžu poèas pandémie koronavírusu odloži splátky úverov, opatrenie má tri roviny
dnes 17:27 Všetci Slováci vracajúci sa zo zahranièia, absolvujú povinnú štátnu karanténu
dnes 16:42 Vývoj udalostí v kraji
dnes 15:48 KORONAVÍRUS V Rusku môže podľa premiéra nastať najťažší scenár vývoja pandémie
dnes 15:39 Epidémia zmenila fungovanie ZUŠ v Púchove
dnes 15:39 Počet nakazených na Považí sa zvýšil
dnes 14:45 KORONAVÍRUS Zavádzajúca SMS-ka vystrašila občana a zdržala personál kliniky
dnes 14:36 Počet nakazených na Považí sa zvýšil
dnes 14:18 V prípade potvrdenej nákazy u poslanca bude parlament postupova pod¾a opatrenia hlavného hygienika
dnes 14:18 Koronavírus: AAA AUTO predáva aj bez poboèiek, autá vozia zákazníkom domov
dnes 14:18 Chirana T. Injecta: Prístup Štátnych hmotných rezerv sa od konca marca zásadne zlepšil
dnes 14:18 Kaufland a Lidl venujú Slovenskému Èervenému krížu spoloène 60 000 eur
dnes 14:18 Dostál bude predsedom ¾udskoprávneho výboru, ale funkcie sa chce ve¾mi rýchlo vzda
dnes 14:18 Do nového balíku opatrení Európskej komisie pre boj s koronavírusom sa dostali aj návrhy Slovenska
dnes 14:18 Google zverejòuje údaje o pohybe ¾udí poèas pandémie koronavírusu a pravidelne ich aktualizuje
dnes 14:18 Zamestnávatelia žiadajú „kurzarbeit“, vedia si predstavi model ministra Sulíka
dnes 14:18 Urýchlená mobilizácia eurofondov je pod¾a ZMOS jediná možnos, ako zmierni dopady koronakrízy
dnes 14:18 Smer-SD vraj prekroèil výdavky v predvolebnej kampani, Transparency podáva podnet na ministerstvo
dnes 13:42 KORONAVÍRUS Opatrenia v boji s COVID-19 môžu trvať až do konca roka, tvrdí berlínsky senátor
dnes 12:39 Súd nebude rozhodovať o prepustení Salingera: Strojca explózie v Žiline stiahol svoju žiadosť
dnes 11:09 Nasledujúca sezóna bude urèite bez Admiralu Vladivostok, vedenie KHL to potvrdilo
dnes 11:09 Dvaja súrodenci ukradli autá starým rodièom a jazdili po Brne, dievèa nezvládlo policajnú naháòaèku
dnes 02:45 Malé a stredné podniky dostanú finanènú pomoc od štátu, cie¾om je udržanie zamestnanosti
dnes 02:45 Putin prikázal väèšine ¾udí, aby neprišli do práce až do konca apríla
dnes 02:45 Testovanie obyvate¾ov rómskych osád èi prísna karanténa, vláda odobrila Plán riešenia ochorenia Covid-19
dnes 02:45 Matoviè chce poèas Ve¾kej noci prija výraznejšiu reguláciu vo¾ného pohybu
dnes 02:45 Parlament schválil odloženie daòových priznaní, Slováci budú môc zaplati dane až po skonèení pandémie
dnes 02:45 Európska komisia rozšíri svoje opatrenia, navrhuje zriadi nástroj solidarity vo výške sto miliárd eur
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 22:42 Koronavírus: Veľká noc môže byť podľa hlavného hygienika kritická
dnes 22:42 Koronavírus: Mexická spoločnosť pozastavila výrobu piva Corona
dnes 22:42 Koronavírus: Čo čaká Bratislavu? Magistrát pripravil tri scenáre vývoja
dnes 22:42 Aké zdravotníctvo nám zanechal Smer? Otázniky sa vynorili aj nad búraním nemocnice
dnes 22:42 Zabije nám koronavírus demokraciu? Európa sa o ňu pomaly pripravuje aj sama
dnes 22:42 Koronavírus: KĽDR hlási 0 nakazených, USA majú 1169 obetí za deň
dnes 22:42 Klus z rezortu diplomacie: Dúfam, že pôjdeme na letnú dovolenku k moru (rozhovor)
dnes 22:42 Koronavírus: Ľudia aj podniky si budú môcť odložiť splátky úverov až o 9 mesiacov
dnes 22:42 Dvojica Fico - Blaha a ich treťosektorová mora (názor)
dnes 22:42 Koronavírus: Británia neodporúča zdravým ľuďom nosiť rúška
dnes 22:42 Bratislava má vypracované tri scenáre vývoja koronavírusu: Ako to môže vyzerať?
dnes 22:42 Posun v kauze Dobytkár: Súd poslal do väzby bývalých vysokopostavených úradníkov
dnes 22:42 Alfa Romeo Giulietta tento rok končí. Nahradí ju nový crossover
dnes 22:42 Pľúcne ventilátory dodala USA firma zo sankčného zoznamu
dnes 22:42 Jeden väzeň má koronavírus, v karanténe je ich vyše sto
dnes 22:42 Armáda testovala obyvateľov v osadách, odbery brali na ihrisku
dnes 22:42 Súd rozhodol o väzbe dvoch zadržaných počas akcie NAKA
dnes 22:09 Rokovania o skrátení hráčskych platov v Serii A opäť stroskotali
dnes 22:09 Neymar venoval takmer milión eur na pomoc ľuďom postihnutým koronakrízou
dnes 22:09 Taliani skúšajú liečiť koronavírus krvou od vyliečených darcov
dnes 22:09 Letná Tour? Zločin proti ľudskosti, zúri olympijský šampión
dnes 22:09 Bratislava zverejnila tri možné scenáre vplyvu pandémie na mesto
dnes 22:06 Turecký prezident vydal nové nariadenia: Mládež nesmie vychádzať von
dnes 22:00 Ultraortodoxní Židia ignorovali preventívne opatrenia, mesto Bnej Brak sa ocitlo v izolácii
dnes 22:00 Olympijská dedina v Tokiu možno poslúži na ubytovanie ľudí nakazených koronavírusom
dnes 21:51 Je čas, aby vláda začala meniť očakávania verejnej mienky v boji s koronavírusom, hovorí Hampl
dnes 21:39 Koronavírus: Veľká noc môže byť podľa hlavného hygienika kritická
dnes 21:39 Koronavírus: Ľudia aj podniky si budú môcť odložiť splátky úverov až o 9 mesiacov
dnes 21:39 Dvojica Fico - Blaha a ich treťosektorová mora (názor)
dnes 21:39 Zomrel americký spevák Bill Withers, autor skladby Ain't No Sunshine
dnes 21:39 Súd zobral do väzby dve osoby zadržané v rámci akcie NAKA Dobytkár
dnes 21:39 Koronavírus: V štáte New York evidujú už vyše 100 000 nakazených
dnes 21:39 Koronavírus: O tom, aké opatrenia budú platiť na Veľkú noc ešte nerozhodli, v nedeľu zasadne konzílium odborníkov
dnes 21:39 Právnik Peter Lukášek: V hre je právna stabilita športovcov so štatútom profesionála. Ohnutie procesu likvidácie nemôže byť nástrojom na zbavenie sa záväzkov
dnes 21:39 V Taliansku skúšajú liečiť koronavírus "čínskym" spôsobom. Experti sa vyjadrujú pozitívne
dnes 21:39 Zomrel slávny návrhár obuvi Sergio Rossi, podľahol ochoreniu COVID-19
dnes 21:39 Koronavírus online: Opatrenia na Veľkú noc? Vláda si nechá poradiť od odborníkov, oznámil Matovič
dnes 21:39 Vyhlásenie premiéra I. Matoviča k veľkonočným sviatkom
dnes 21:39 Sviatky zostávajú otázkou, Matovič si prizve aj odborníkov
dnes 21:06 David Rittich si doma v Jihlave lieči zranený lakeť
dnes 21:06 VIDEO: Ondrej Duda - Adam Liška (osemfinále turnaja FIFA 20)
dnes 21:06 VIDEO: Poznáme prvé štvrťfinálové dvojice turnaja FIFA 20, hegemóniu futbalistov narušil Ondrej Rusnák
dnes 21:06 Múdre slová rebela Carlosa Téveza. Nedá sa s ním nesúhlasiť
dnes 21:06 VIDEO: Hráči NHL prezradili, do koho spomedzi celebrít boli alebo ešte stále sú zamilovaní
dnes 21:06 ROZHOVOR Sú indície, že Montreal má záujem. Záleží však na jednej veci, priznáva agent Tomáša Tatara
dnes 21:06 O priebehu Veľkej noci sa rozhodne v nedeľu
dnes 21:06 Krízový štáb zatiaľ neprijal prísnejšie opatrenia počas Veľkej noci
dnes 21:03 Fanúšikovia Spartaka sa v čase pandémie spojili: Takto chcú pomôcť milovanému klubu
dnes 21:03 Dôrazné pokyny od UEFA: Prestaňte rušiť ligové súťaže!
dnes 21:00 Na Kramároch je uzavretá dialýza pre dochádzajúcich pacientov
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku