Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Pribudnú desiatky hrobových miest
TwitterPráce na novom cintoríne v Považskej Bystrici pokračujú aj počas neskorých jesenných mesiacov. Po tom ako sa zrevitalizoval  priestor okolo domu smútku a priviedla sa voda do vrchných častí cintorína, začalo sa s budovaním chodníkov v urnovom háji. V niektorých sekciách v urnovom háji sú nové hrobové miesta odlišné, ako tie pôvodné. Zaberá sa tak viac miesta a postupne dochádza priestor na vytváranie nových hrobov.
dnes 11:21
Rozsvietenie prvej adventnej sviečky
TwitterKvôli aktuálnej pandemickej situácii sa samospráva v Dubnici nad Váhom rozhodla, že rozsvietenie adventných sviec prebehne tento rok len v online priestore. Ako prvý sa verejnosti prihovoril správca farnosti Marián Bielik.    
dnes 11:21
Orlovský most sprejazdnia skôr
TwitterV polovici augusta minulého roku prikročila župa k rekonštrukcii Orlovského mostu. Kvôli prácam je už viac ako rok most prejazdný len v polovičnom profile. To komplikuje najmä spojenie mestských častí Orlové, Považské Podhradie, Šebešťanová a Podvažie s mestom. Plánovaný termín odovzdania stavby je 16. decembra. Podľa TSK však zhotoviteľ stavby avizuje, že by to mohlo byť aj skôr. Po dokončení Orlovského mosta sa práce presunú na most v Považí, ktorý je rovnako v havarijnom stave. Trenčiansky samosprávny kraj avizuje, že aktuálne počas zimného obdobia úplná uzávera nehrozi. Most bude prejazdný v polovičnom profile. Po skončení zimných mesiacov by sa mal most uzavrieť na tri až šesť mesiacov. Obchádzková trasa bude viesť cez Orlovský most, prípadne diaľnicu D1. 
dnes 11:21
Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
TwitterNezištná pomoc tým, čo to najmä v tejto dobe najviac potrebujú. Práve to je hlavným motívom kampane "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", ktorá už tretí rok prebieha po celom Slovensku. Krabice plné lásky zbiera už druhý rok aj stredná zdravotná škola v Považskej Bystrici. Do kampane sa zapojil aj mestský úrad v Dubnici nad Váhom.  Aj tu už sa začínajú balíčky hromadiť. Balíčky môžete nosiť do priestorov SZŠ v Považskej Bystrici do 4. decembra. Do klientskeho centra v Dubnici nad Váhom môžete nosiť balíčky do 6. decembra.
dnes 11:21
Poslanci sa stretli v mimoriadnom termíne
TwitterPoslanci mestského zastupiteľstva v Dubnici nad Váhom sa stretli na mimoriadnej schôdzi, aby prerokovali viacero bodov týkajúcich sa zmeny rozpočtu, žiadostí o dotácie a majetkových prevodov.
2020-11-27 15:03
Počas druhej vlny pomáha CVČ Včielka školám
TwitterCentrá voľného času po celom Slovensku boli nútené svoje brány zavrieť v polovici októbra. V púchovskom CVČ Včielka sa rozhodli, že situáciu počas druhej vlny budú riešiť mierne odlišným spôsobom než na jar. 
2020-11-27 15:03
Medzinárodná online vedecká konferencia
TwitterDubnické múzeum už po druhýkrát pripravilo medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom Múzeá a galérie bez bariér. Akciu podporilo dotáciou aj Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.    
2020-11-27 15:03
Prevzali si mestské štipendium
TwitterŽiadosť o poskytnutie mestského štipendia v Púchove podala v tomto roku viac než dvadsiatka študentov. Radnica vyhovela všetkým z nich. Finančné prostriedky sa nazbierali vďaka viacerým sponzorom.    
2020-11-26 14:54
Po otvorení bol o služby Mestskej knižnice veľký záujem
TwitterMedzi inštitúcie, ktoré sa museli kvôli sprísneným opatreniam úplne uzavrieť patrila donedávna i Mestská knižnica Vladimíra Roya v Púchove. Svoje brány opätovne otvorila 18. novembra a čitatelia jej služby využili hneď počas prvých dní v pomerne hojnom počte. 
2020-11-26 13:51
Panteri doma nestačili na Vlkov zo Žiliny
TwitterPovažskobystrickí hokejisti odohrali prvý domáci duel po reštarte Slovenskej hokejovej ligy. Po nevydarenom vstupe do súťaže, keď prehrali v Dubnici nad Váhom 4:6, nastúpili doma proti silnej Žiline. Od úvodných minút ťahali Panteri hrajúci v bielych dresoch za kratší koniec a už v tretej minúte sa Vlci zo Žiliny dostali do vedenia. Gólovú strelu vyslal na Hruštíka Macek. Žilina pokračovala v nátlakovej hre a hráči Považskej Bystrice často v obrane prepadali. V 13. minúte Žilina pridala druhý gól. Prečíslenie traja na jedného zakončil gólom Cíger. O minútu neskôr už bolo 0:3. Nedôraz v obrane Považskej Bystrice využil na strelenie gólu Grebenchshikov. Po prestávke gólová smršť v podaní Vlkov zo Žiliny pokračovala. V 25. minúte sa objavil sám medzi kruhmi Jakub Linet a poslal hostí do štvorgólového vedenia. Po tomto góle nasledovala séria faulov na oboch stranách, no presilovky ostali nevyužité. Skóre sa menilo až v závere druhej tretiny, keď hostia dvomi gólmi zvýšili svoj náskok na 0:6. Presadili sa Petráš a Markovič. V úvode tretej tretiny zvýšila Žilina už na 0:7. Po prihrávke Markoviča sa presadil Pjaták. O tri minúty neskôr svietilo na ukazovateli skóre 0:8. Presilovú hru piati proti trom využil na strelenie gólu Koyš. V závere zápasu hostia ešte jeden krát skórovali. V poslednej minúte navýšil skóre na konečných 9:0 pre Źilinu vo vlastnom oslabení Matej Macek. Považská Bystrica tak v úvodných dvoch dueloch po reštarte Slovenskej hokejovej ligy prehrala a inkasovala nelichotivých 15 gólov.
2020-11-26 13:51
Hudobné intermezzo
TwitterV Základnej umeleckej škole v Dubnici nad Váhom sa online koncertovaniu venujú už dlhšiu dobu. Tento krát sa však rozhodli celý koncept mierne pozmeniť. Finálne vystúpenie bolo vyskladané z viacerých nahrávok, ktoré žiaci zhotovili v pohodlí svojich domovov. 
2020-11-25 13:42
Časové lístky v prímestskej autobusovej doprave
TwitterTrenčiansky samosprávny kraj ponúka ako prvá župa časové lístky v rámci prímestskej autobusovej dopravy. Od 13. decembra si budú môcť cestujúci kúpiť 7 dňové alebo 30 dňové lístky, ktoré majú plávajúcu platnosť.
2020-11-25 13:42
Divadlo a kino zatiaľ ostávajú zatvorené
TwitterAj napriek miernemu uvoľneniu pravidiel pre divadlá či kiná, sa ich prevádzkovatelia do väčších projektov zatiaľ nepúšťajú. Výnimkou nie je ani Púchovská kultúra, kde avizujú, že pripravení sú, no otázkou je najmä celková návratnosť kultúrnej činnosti v súčasnom období.    
2020-11-25 12:39
Považská knižnica je opäť otvorená
TwitterHistorická budova knižnice v Považskej Bystrici je opäť sprístupnená verejnosti. Uzavretá bola kvôli rekonštrukcii ešte na jar minulého roku a knižnica sa presunula do provizórnych priestorov. Od pondelka 23. novembra je knižnica po 17 mesiacoch opäť otvorená a čitatelia môžu navštíviť vynovené priestory storočnej budovy.
2020-11-24 09:21
Už 40 rokov šíria kultúrne dedičstvo
TwitterNa Považí pôsobí množstvo folklórnych súborov, ktoré sa snažia vyhľadávať a následne prezentovať zvyky a tradície našich predkov. Kroje, spevy a tance sú vernou kópiou starých, častokrát už niekoľko desaťročí zabudnutých originálov. Jedným z folklórnych súborov, ktorý prezentuje históriu folklóru z okolia Považskej Bystrice je aj Praznovanka z Praznova. Tento rok oslavuje súbor 40. výročie od jeho vzniku.
2020-11-24 09:21
Do školy môžu chodiť bez prekážok
TwitterZákladná škola Pod Hájom v Dubnici nad Váhom rieši dlhodobý problém so zatekaním dažďovej vody do budovy školy. Spôsobuje to nepríjemnosti najmä deťom, keďže voda zateká priamo cez hlavný vchod. V spolupráci s mestom sa problém podarilo odstrániť a dnes už je vchod do školy oveľa bezpečnejší.
2020-11-23 13:24
Denné Správy
Nezákonný KORONAŽÚR ukončila až polícia! Dievčatá opísali, čo sa dialo v klube
Ilustračné foto Zdroj: Getty Images pred 7 minútami PRAHA – V pražskom nočnom klube to žilo aj napriek zákazu zavedenému z dôvodu pandémie nového koronavírusu. Z noci na sobotu sa v tajne otvorenom podniku bavilo minimálne sto hostí. Nezákonný večierok ukončila polícia a desiatky ľudí skončili v putách. Čo sa dialo vo vnútri, opísali dve dievčatá.
dnes 19:57
Agresívny muž zaútoèil na policajtov, vo väzení môže skonèi až na 25 rokov

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Obvineniam z obzvl᚝ závažného zloèinu útoku na verejného èinite¾a èelí 39-roèný muž z okresu Partizánske. Incident sa stal cez víkend v jednom z bytov v Partizánskom. Ako informovala trenèianska krajská polícia, muž napadol svoju družku. ...

dnes 18:39
Michalovèan spôsobil nehodu pod vplyvom drog, s autom sa prevrátil a skonèil v poli (foto)

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti obvinili muža, ktorý ešte v októbri pod vplyvom drog spôsobil nehodu na ceste medzi Michalovcami a obcou Zemplínska Široká. Ako informovala košická krajská polícia, 28-roèný Michalovèan na Škode pri predbiehaní pred ním idúceho auta...

dnes 18:39
Vo¾ba generálneho prokuratúra je odložená o ïalšie dva dni, koalícia h¾adá zhodu na mene kandidáta

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Momentálne sa v koalícii stále h¾adá zhoda na jednom mene na post generálneho prokurátora. Aj z tohto dôvodu sa predbežne dohodlo odloženie hlasovania v Národnej rade SR na štvrtok 3. decembra. Pre agentúru SITA to povedal hovorca strany Sloboda a...

dnes 18:39
Koalièná rada v pondelok pokraèuje v širšom zložení, témou je vo¾ba generálneho prokurátora

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Na koaliènej rade v nede¾u 29. novembra sa stretli len predsedovia koalièných strán. V pondelok bude jej zasadnutie pokraèova v širšom zložení. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyòa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) Michaela...

dnes 18:39
Potravinová zbierka v každom Tescu už len do štvrtka. Pomôžte aj vy!

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Pomôžte ¾uïom v núdzi! Trvanlivé potraviny a drogériu môžete darova v predajniach alebo cez  Tesco Online nákupy do 3. decembra. Hoci pre všetkých z nás budú tohtoroèné vianoèné sviatky iné, koronakríza spôsobila, že ¾udia v núdzi...

dnes 18:39
Koronavírus: Spoloènos Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy úèinnosti svojej vakcíny proti COVID-19

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Úèinnos vakcíny v prípade vážneho priebehu ochorenia COVID-19 je 100%. Americká biotechnologická spoloènos Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy úèinnosti svojej vakcíny proti COVID-19 v rámci tretej fázy COVE štúdie. Zároveò...

dnes 18:39
Ministerstvo financií uvo¾ní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisovne

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo financií uvo¾ní rezortu práce 18 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov súvisiacich s dávkami sociálneho poistenia a poistným. Rezort práce a sociálnych vecí túto sumu následne odvedie do Sociálnej poisovne. Z rozpoètového...

dnes 18:39
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 19:57 Nezákonný KORONAŽÚR ukončila až polícia! Dievčatá opísali, čo sa dialo v klube
dnes 18:39 Agresívny muž zaútoèil na policajtov, vo väzení môže skonèi až na 25 rokov
dnes 18:39 Michalovèan spôsobil nehodu pod vplyvom drog, s autom sa prevrátil a skonèil v poli (foto)
dnes 18:39 Vo¾ba generálneho prokuratúra je odložená o ïalšie dva dni, koalícia h¾adá zhodu na mene kandidáta
dnes 18:39 Koalièná rada v pondelok pokraèuje v širšom zložení, témou je vo¾ba generálneho prokurátora
dnes 18:39 Potravinová zbierka v každom Tescu už len do štvrtka. Pomôžte aj vy!
dnes 18:39 Koronavírus: Spoloènos Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy úèinnosti svojej vakcíny proti COVID-19
dnes 18:39 Ministerstvo financií uvo¾ní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisovne
dnes 18:39 Taiwan zohráva dôležitú úlohu pri globálnom boji proti poèítaèovej kriminalite
dnes 18:39 Exposlankyòa Blahová bude na súde èeli žalobe, Èistý deò žiada ospravedlnenie a peniaze
dnes 18:39 Po trnavskej nemocnici sa pohyboval opitý muž so vzduchovkou
dnes 18:39 Ministerstvo hospodárstva zaèína prípravné konzultácie na nákup antigénových testov
dnes 18:39 Kováèiková je stále prvou námestníèkou generálnej prokuratúry, ale zastupuje ju Szabó
dnes 17:51 Bývalý šéf NAKA zostáva vo väzbe: Najvyšší súd odmietol jeho sťažnosť
dnes 13:24 Tisíce ¾udí museli po výbuchu sopky evakuova, indonézsky vulkán ohrozil takmer 30 dedín
dnes 13:24 Združenie miest a obcí pripravuje analýzu zameranú na prevenciu kriminality a ochranu zdravia
dnes 13:24 ADLO sa presahovalo bližšie k zákazníkom
dnes 13:24 Poznáme laureátov 25. roèníka Ceny Nadácie Tatra Banky za umenie
dnes 13:24 Polícia vyšetruje smr Diega Maradonu, preh¾adala dom lekárov a zabavila zdravotnú dokumentáciu
dnes 13:24 Biden si pri hre so psom zlomil nohu, zranenie pre jeho vek vyvoláva obavy
dnes 13:24 Nezamestnanos v Rimavskej Sobote by mohla klesnú, postavia ve¾ký priemyselný park
dnes 12:36 Peter (55) sa načisto pomiatol: Opitý narážal do pracovníka SBS, zastavil ho až okoloidúci muž
dnes 11:21 Pribudnú desiatky hrobových miest
dnes 11:21 Rozsvietenie prvej adventnej sviečky
dnes 11:21 Orlovský most sprejazdnia skôr
dnes 11:21 Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
dnes 10:30 KORONAVÍRUS Lockdown v Anglicku účinkuje: Počet nakazených klesol o 30 percent
dnes 09:27 Obrovská tragédia v českej škole: Dievča (†15) zomrelo po páde z okna
dnes 01:51 Cenu Nadácie Tatra banky za umenie získali umelci v oblasti dizajnu, divadla èi výtvarného umenia (video)
dnes 01:51 Miera nezamestnanosti na Slovensku môže v ïalších mesiacoch mierne stúpa, oèakávajú analytici
dnes 01:51 Prezidentka Èaputová odobrila zákony súvisiace s pomocou cestovnému ruchu a civilnému letectvu
dnes 01:51 Po preukázaní sa negatívnym PCR testom nemusia ¾udia prichádzajúci z krajín EÚ na Slovensko absolvova karanténu
dnes 00:00 Bývalý poslanec KDH sa pustil do sestričky ošetrujúcej Kollára: Hlina ho v momente uzemnil, je to urážka!
včera 21:54 FOTO Zvrhlosti na palube lietadla: Na sociálnej sieti fungoval mysteriózny účet, ktorý ponúkal sex!
včera 21:39 Grosjean mal poèas VC Bahrajnu vážnu nehodu, pri požiari monopostu utrpel popáleniny (foto)
včera 21:39 Sprísnenie pokút pre firmy za poškodenie ¾udských práv a životného prostredia v zahranièí Švajèiari odmietli
včera 21:39 Vo¾by by vyhral Hlas-SD, SaS stráca na O¼aNO dve percentá a v parlamente by boli aj progresívci
včera 21:39 Shiffrinová si spolu s mamou pripomenula Deò vïakyvzdania, je vïaèná aj napriek pretrvávajúcemu smútku v duši
včera 21:39 V Bielorusku opä poèas protestov proti autoritárskemu prezidentovi Lukašenkovi zatýkali ¾udí
včera 21:39 Legendy basketbalu uvedú do Siene slávy v máji 2021, in memoriam uvedú aj Bryanta
včera 21:39 Na dosiahnutie obchodnej dohody majú Británia a EÚ už len približne týždeò, uviedol Raab
včera 21:39 Špecializovaný trestný súd vynesie rozsudok v kauze korumpovania žilinských sudcov
včera 17:27 Remišová chce generálneho prokurátora, ktorý sa nedá vydiera a je bez zlých kontaktov
včera 17:27 Vykurovacia sezóna zaèala, nezabudnite na revíziu komínov a kotlov
včera 17:27 Èesko uvo¾ní opatrenia voèi koronavírusu, pokles denných prírastkov vyzerá nádejne
včera 17:27 Slováci prezradili výšku svojich vysnívaných dôchodkov, s aktuálnou sumou sú nespokojní
včera 17:27 Vetrák: Ak chceme úèinne bojova proti korupcii, musíme špeciálneho prokurátora zvoli èo najskôr
včera 17:27 Južná Kórea sprísòuje opatrenia voèi koronavírusu, stopku dostali aj koncoroèné veèierky
včera 17:27 Šeliga: Žiaden z kandidátov na generálneho prokurátora nemal dopredu niè s¾úbené
včera 13:30 Šutaj Eštok trvá na výhradách voči verejnej voľbe kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 21:48 Hygienici varujú: V Bratislave pribúdajú prípady koronavírusu
dnes 21:48 Voľba generálneho prokurátora sa odkladá. Dohodla sa na tom koalícia
dnes 21:48 Koalícia sa nedokázala zhodnúť. Voľbu generálneho prokurátora odložili
dnes 21:45 Babiš je v konflikte záujmov, potvrdil to audit Európskej komisie
dnes 21:45 Proti Lukašenkovi sa postavili aj seniori. Do ulíc ich vyšli stovky
dnes 21:45 Koalícia sa dohodla. Voľbu generálneho prokurátora presunú
dnes 21:03 Bratislava Capitals zdolala Innsbruck
dnes 21:03 Novým povereným generálnym riaditeľom Lesov SR je Tomáš Čuka
dnes 21:00 Jokerit uspel v Petrohrade, Ufa si poradila s Jekaterinburgom
dnes 21:00 Ekstraklasa: Šatka oslavuje víťazstvo nad Kuciakom a Mihalíkom
dnes 21:00 VIDEO: Leicester nestačil ani na Fulham, Rodák sledoval zápas z lavičky
dnes 21:00 VIDEO: FC Turín si doma podelil body so Sampdoriou Janov
dnes 21:00 Duda dúfa na ME v postup zo skupiny: Keď sa nám nedarilo, neznamená to, že zlyháme aj na šampionáte
dnes 21:00 Slovensko začalo s prípravou na MS do 20 rokov. O miestenku zabojuje aj Ján Lašák
dnes 21:00 Dukla Trenčín získala kanadského brankára
dnes 21:00 Bratislavčania sa dočkali víťazstva. Capitals si doma poradili s Innsbruckom
dnes 21:00 O zaradení brankára Ariela Harusha do zostavy Nitry nerozhodol téner, ale majiteľ klubu
dnes 20:57 Namiesto zraneného Grosjeana príde hviezdne meno: Fittipaldi hlási návrat do F1
dnes 20:57 Únia ligových klubov má jasný cieľ: Chcú návrat fanúšikov na štadióny!
dnes 20:57 Intímne tajomstvo vojvodkyne Kate odhalené: Hups, toto verejnosť nemala vedieť!
dnes 20:57 Vojenské letiská dostanú nové radary za 23 miliónov eur
dnes 20:45 Koronavírusom sa nakazil prvý európsky líder. Chorvátsky premiér mal prvý test negatívny
dnes 20:45 Marína Gálisová: Ficov strach musí byť obrovský
dnes 20:42 Biden získal prísne tajný prezidentský dokument. Trump súhlasil
dnes 20:00 Cavani použil na sociálnej sieti rasistický výraz, hrozí mu dištanc
dnes 20:00 Pri Rimavskej Sobote by mal vyrásť strategický priemyselný park
dnes 20:00 Ambasáda USA odsúdila článok prirovnávajúci Sorosa k Hitlerovi
dnes 20:00 Nezaočkované osoby môžu v Británii čeliť obmedzeniam v bežnom živote
dnes 19:57 ONLINE: Bratislava Capitals - HC Innsbruck
dnes 19:57 Sporný návrh francúzskeho bezpečnostného zákona prepracujú
dnes 19:54 Fabušová po vážnej nehode s Kollárom: Ďalšia búračka! Z auta len lietali plechy
dnes 19:54 Po slabých výkonoch prišla ďalšia rana: Real sa musí zaobísť bez kľúčového hráča
dnes 19:54 Kamaráti dali umierajúcej žene 9-tisíc na vysnívanú svadbu: Zrada, ktorú predýchavajú doteraz
dnes 19:54 Zodpovednosť a výhody v Únii musia ísť ruka v ruke, tvrdí Čaputová
dnes 19:54 Matovič sa ku Klimentovi nepriznáva, každého kandidáta niekto z koalície blokuje
dnes 19:54 Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky
dnes 19:42 Blíži sa finále Farmy. Bude kombináciou glamour, folklóru a adrenalínu, hovorí režisér
dnes 19:42 Lidl čelí kritike. Pracovníčka predávala bez rúška, zákazníkov odkázala na políciu
dnes 19:39 Šéfom PZ chcú byť štyria kandidáti. Stihnú sa prihlásiť ďalší?
dnes 18:57 Pozemkový fond nebude musieť zaplatiť milióny v kauze Veľký Slavkov
dnes 18:57 Zdravotnícke zariadenia budú mať naďalej ochranu pred exekúciami
dnes 18:54 Obranca Vojtech Zeleňák skončil v Dukle Michalovce
dnes 18:54 Večný elegán moderujúci v trenírkach. Gary Lineker oslavuje šesťdesiatku
dnes 18:54 Baník Ostrava ukončil karanténu, mužstvo bude prirpravené na derby proti Opave
dnes 18:54 Thiago Alcantara bude Liverpoolu chýbať ešte niekoľko týždňov
dnes 18:54 Stephanie Frappartová bude prvá rozhodkyňa, ktorá povedie duel Ligy majstrov
dnes 18:54 V zápase Michalovce - Košice gól nepadol, o víťazovi museli rozhodnúť nájazdy
dnes 18:54 ONLINE: Bratislava Capitals - HC Innsbruck
dnes 18:54 Podľa Teheránu ich jadrového vedca zabil Izrael na diaľku pomocou elektronického zariadenia
dnes 18:54 Na brexit už nie je čas
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku