Aktualne Spravy

Skorá fakturácia je najčastejším spôsobom v boji proti neplatičom

V čase šíriacej sa nákazy koronavírusom je výrazne oslabená ekonomika ako celok a tiež fungovanie mnohých firiem. Úhrady faktúr načas sú často krát tým posledným, na čo kompetentní teraz myslia. Nielen vlády prijímajú opatrenia, ako zamedziť šíreniu ochorenia. Aj spoločnosti sa snažia nastaviť si systémy čo najefektívnejšie, aby sa chránili pred neplatičmi. Aké opatrenia sú najčastejšie? Podľa reprezentatívnej štúdie „European Payment Practices 2019“ skupiny EOS, na prvom mieste skončila skorá fakturácia. Využíva ju 71 % respondentov.

...
2020-03-31 09:07 open_in_new
Koronavírus spôsobí svetovej ekonomike trojfázový šok. Oživenie možno čakať až v roku 2021

Pandémia koronavírusu bude mať výrazné následky vo všetkých oblastiach hospodárskeho života. Okrem možného kolapsu zdravotníctva výrazne ovplyvní vývoj v obchode, vo financiách aj v spotrebe. Experti spoločnosti Euler Hermes odhadujú, že straty na exporte sa celosvetovo vyšplhajú až do výšky 317 mld. dolárov.

...
2020-03-28 09:45 open_in_new
Vyjadrenie VWR k predaju rúšok slovenskej vláde

Dovoľujem si zaslať Vám vyjadrenie VWR, súčasti spoločnosti Avantor, k situácii týkajúcej sa predaja medicínskych ochranných pomôcok Milanom Střelcom slovenskej vláde.

...
2020-03-26 09:27 open_in_new