Aktualne Spravy

Trenciansky Terajsok

Pád lietadla preveril ich pripravenosť

Zásah po páde lietadla nacvičovali v sobotu 22. septembra v Trenčianskych Stankovciach profesionálne záchranné zložky Slovenska, Česka a Poľska ako aj dobrovoľní hasiči okresu Trenčín. Zasahovalo niekoľko stoviek záchranárov.

Podľa Jána Siváka, okresného ...

včera 19:15 open_in_new
Primátorom Trenčianskych Teplíc chce byť aj režisér Peter Hledík

Cestoval a pracoval celé roky v zahraničí a v roku 1993 spoluzakladal filmový festival ArtFilm. Na svoje skúsenosti by rád nadviazal. Režisér, scenárista a producent Peter Hledík oznámil svoju kandidatúru na primátora Trenčianskych Teplíc, kde žije už viac ako 50 rokov. ...

2018-09-23 19:03 open_in_new
Všetko, čo neviete rozchodiť, sa dá použiť do knižky

Už ako vysokoškoláčky začali spoluprácu, vznikla z nej známa detská televízna relácia Od Kuka do Kuka. Beseda s autorkami Barborou Kardošovou a Evou Borušovičovou v trenčianskej knižnici bola spojená aj s prezentáciou novej knižky, Do plaviek.

Autorka knihy Do ...

2018-09-23 15:54 open_in_new
Českí a slovenskí ortopédi sa stretli v Trenčíne

Trenčianska fakultná nemocnica zorganizovala medzinárodný kongres ortopédov. Pozvanie prijala špička českej a slovenskej ortopédie.

Ortopédia v Trenčíne má sedemdesiatročnú históriu. Je tretia najstaršia na Slovensku. Ako uviedol Andrej Švec, hlavný odborník MZ SR, ...

2018-09-22 18:54 open_in_new
Mestský park bude ešte viac zelený

V trenčianskom mestskom parku je v posledných týždňoch poriadne rušno. Prebieha rekonštrukcia hlavného chodníka vedúceho cez park a revitalizácia zelene, na ktorú trenčianska radnica získala, vďaka projektu, 400 tisíc eur. Súčasťou prác je aj ošetrenie drevín, ...

2018-09-21 16:39 open_in_new
Výstava patrila mladým i tradíciám

Značka TRENČÍN MESTO MÓDY sa po rokoch opäť vrátila, aby nadviazala na svoju slávnu desiatky rokov trvajúcu tradíciu. Na kontraktačno-predajnej výstave predstavili slovenskí i zahraniční producenti svoju tvorbu.

Na výstave, , ktorá sa na trenčianskom výstavisku ...

2018-09-21 14:33 open_in_new
Trenčín chce byť vzorovým hokejovým regiónom

Vrátiť deti a mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu, ale i majstrov sveta. S takýmito odvážnymi plánmi začína nový pilotný projekt, v ktorom má byť Trenčín vzorovým hokejovým regiónom.

Podľa predsedu komisie Rozvojového centra ...

2018-09-20 20:42 open_in_new
Červené autobusy zdarma a modré za polovicu

V Trenčíne tento týždeň môžete cestovať mestskou hromadnou dopravou zdarma. Európsky týždeň mobility tak prináša výzvu nechať auto doma.

Ako konštatovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, mesto podporuje týždeň mobility už niekoľko rokov za sebou. „Zapojili ...

2018-09-19 18:27 open_in_new
A predsa bude

Pôvodne mal byť nový futbalový štadión hotový tento rok.  „Ide to pomalšie, ale vieme čo chceme a hlavne, ako to chceme dosiahnuť.“ Povedal na margo výstavby nového futbalového štadióna na stretnutí s fanúšikmi generálny manažér AS Trenčín

„Keby sme ...

2018-09-18 20:24 open_in_new
Prednášky akadémie tretieho veku budú aj z astronómie

Trenčianski seniori zasadli opäť do pomyselných školských lavíc. Slávnostné otvorenie 32. ročníka Akadémie tretieho veku sa konalo v stredu 12. septembra v Kultúrnom centre Dlhé hony.

Žezlo predsedníčky Akadémie tretieho veku prevzala bývalá riaditeľka Strednej ...

2018-09-18 10:57 open_in_new
Nehôd na cestách kraja pribúda

Dopravných nehôd na cestách Trenčianskeho kraja je stále viac. Za prvých osem mesiacov tohto roka ich počet výrazne narástol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Potvrdil to aj hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne Pavol Kudlička. „Celkový počet ...

2018-09-17 16:03 open_in_new
Vlaky trúbia kvôli bezpečnosti, ľudia sa však sťažujú

Trenčania sa sťažujú na hlučné vlaky. Trúbia vraj hlasno, často a aj v časoch, kedy nemajú. Od radnice žiadajú riešenie.

Ako potvrdila hovorkyňa mesta Erika Ságová, v posledných mesiacoch pribúdajú podnety od občanov na trúbenie vlakov. Problémom je úsek od ...

2018-09-14 20:51 open_in_new
Orezy v meste potrvajú do októbra

Zeleň v meste, stromy a kríky dostávajú v týchto dňoch novú fazónu. Ich orezy sa v minulých obdobiach nerobili tak často, ako bolo potrebné. Tento rok mesto do orezov investuje takmer 300-tisíc eur.

Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, mesto vysúťažilo ...

2018-09-14 14:33 open_in_new
Od septembra je v školách viac odborov

Od septembra pribudne na stredných školách Trenčianskeho kraja deväť nových odborov. Osem študijných a jeden pomaturitný odbor. Je to reakcia požiadavky trhu práce i regionálnych zamestnávateľov.

Nový odbor budú vyučovať aj v Strednej umeleckej škole v Trenčíne. ...

2018-09-13 21:45 open_in_new
Boj o Trenčiansku radnicu začal

Do stredajšej polnoci mali možnosť podať kandidáti uchádzajúci sa o dôveru v novembrových komunálnych voľbách svoje kandidačné listiny. Platilo to rovnako pre primátorov, ako aj poslancov mestského zastupiteľstva.

O kreslo primátora Trenčína zabojujú štyria ...

2018-09-13 17:33 open_in_new
Trojmiliónta držiteľka občianskeho preukazu je z Trenčína

Ministerstvo vnútra vydá ročne približne 650.000 občianskych preukazov. Nový 3 miliónty občiansky preukaz si prevzala mladá Trenčianka. Dôvod bol jednoduchý.

„Narodila som sa v Humennom. Teraz som sa vydala a zmenila som meno. Tak preto“, povedala Jana Košecová, ...

2018-09-13 15:27 open_in_new
Priestor okolo seba môže začať pretvárať každý

Chcú vrátiť čaro niektorým zabudnutým miestam v Trenčíne. Ako prvý si vybrali park M. R. Štefánika a akciu, ktorá sa tu konala 8. septembra, nazvali Priestor. Ten tu dostali šikovní ľudia, ktorí rozvíjajú krajské mesto, ale aj výmena oblečenia či nulový odpad. ...

2018-09-12 19:30 open_in_new
Polícia obvinila dvoch Trenčanov z drogovej trestnej činnosti

Krajský vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Trenčína vzniesol obvinenie vo veci obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi spáchaného formou spolupáchateľstva ...

2018-09-12 17:24 open_in_new
Nekupujte, adoptujte si psíka u nás

Opustení psíkovia nachádzajú útočisko v trenčianskej karanténnej stanici. Na jej chod prispieva mesto Trenčín, ale pomáhajú dobrovoľníci a podporovatelia. Nielen pre nich ale aj ostatných záujemcov pripravili v útulku sobotu 8. septembra akciu Rozlúčka s letom. ...

2018-09-11 23:33 open_in_new
Rozlúčka s letom Pri Trenčianskej bráne

Mestský festival ľudovej kultúry sa aj tento rok niesol v znamení dobrej zábavy, hudby a jedla. Od piatka 7. 9. do nedele 9. 9. n ámestie zaplnili stánky s remeselníkmi, divadelníci, rôzne atrakcie nielen pre deti.

Okrem predajcov s ponukou tradičných remeselných ...

2018-09-11 17:15 open_in_new
Výnimočný organový koncert v Trenčíne

Trenčiansky Piaristický kostol zažil výnimočný koncert. Česká organová virtuózka Katta predviedla vrcholné umenie, keď zahrala skladby nielen svetových klasikov, ale aj vlastnú tvorbu.

Jej skladby, ako sa Katta sama vyjadrila, sú iné. „Toto je vždy čo ja počujem po ...

2018-09-10 23:24 open_in_new