Aktualne Spravy

Profit

Poľsko-slovenský IT gigant Asseco rastie. Kupuje špecialistu na platobné terminály

Bratislavčania môžu v časti automatov na predaj lístkov na MHD platiť už dva roky aj platobnou kartou a bezkontaktne. Zariadení, do ktorých nemusia vhadzovať mince, je zatiaľ iba menšia časť. Na riešení pre dopravný podnik sa podieľala technologická firma Sonet Slovakia, ...

2019-09-06 15:36 open_in_new
Svet zaplavili masoví turisti. Vrátane Slovákov

Keď vlani jazykový inštitút Oxford Dictionaries vyberal finalistov do súťaže o Slovo roka, do úzkeho výberu sa dostal aj „overtourism“. Tento termín označuje nadmerný počet turistických návštev populárnej destinácie.

Overtourism vedie k poškodeniu životného ...

2019-09-05 19:42 open_in_new
Slovenskí dovolenkári objavili Ameriku. Našli ju doma

Chváliť sa dovolenkou strávenou na Slovensku ešte donedávna nebolo príliš módne ani bežné. Časy sa však menia a Slováci čoraz radšej oddychujú doma.

Kým pred piatimi rokmi sa na domácu dovolenku vybralo o niečo viac ako 1,2 milióna Slovákov, vlani tak urobilo o takmer ...

2019-09-05 19:42 open_in_new
Obrat na trhu práce. Mladí sa míňajú, firmy už musia naháňať starších

Starší uchádzači o zamestnanie už dávno neboli v takej komfortnej situácii. Aspoň podľa štatistík, ktoré naznačujú rastúce šance ľudí vo vekovej kategórii 55 a viac rokov nájsť si nový džob.

Z údajov Štatistického úradu SR vyplýva, že počet uchádzačov o ...

2019-09-05 18:39 open_in_new
Začali predávať byty v prvom slovenskom mrakodrape. Ceny taja

Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower spustil predaj. Spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) odštartovala oficiálnu rezerváciu bytov a apartmánov v pripravovanom komplexe na brehu Dunaja. Už teraz pritom hovorí o tom, že záujem láme rekordy.

Byty sa oficiálne predávajú v dvoch ...

2019-09-05 15:30 open_in_new
Zbúrajú Design Factory? Majiteľ pracuje aj s touto možnosťou

Príde Bratislava o ďalší kultúrny stánok? V hre je búranie kultúrneho centra Design Factory na Bottovej ulici v Bratislave. Majiteľ budovy ZSE aktuálne hľadá možnosti, ako využije lukratívne pozemky v rozvíjajúcej sa lokalite Mlynských nív.

História budovy sa začala ...

2019-09-05 10:15 open_in_new
Hotovosť je v Rakúsku posvätná. Politici ju chcú zakotviť do ústavy

Hotovosť má v Nemecku a Rakúsku až sentimentálnu hodnotu. Rakúšania hotovosť milujú natoľko, že právo platiť hotovosťou chcú dokonca zakotviť do ústavy.

S nápadom prišla konzervatívna ľudová strana ÖVP bývalého kancelára Sebastiana Kurza, ktorá chce na konci ...

2019-09-04 17:57 open_in_new
Kedy budú byty lacnejšie? Situácia je iná ako pred vypuknutím krízy

BRATISLAVA. Píše sa rok 2007 a v Bratislave panuje realitná horúčka. Byty sú nedostatkovým tovarom, ľudia sú pri ich nákupe schopní urobiť čokoľvek. Realitní makléri si mädlia ruky a medzi sebou si rozprávajú historky o kurióznych predajoch.

Napríklad o tom, ako na ...

2019-09-04 12:09 open_in_new
Prečo Slovensku hrozí, že krízu pocíti silnejšie ako ostatní

Medzi ekonómami panuje konsenzus, že ekonomická kríza prichádza zhruba každých desať rokov. Od tej poslednej už približne desať rokov prešlo a slovo kríza sa skloňuje čoraz viac. Platí tak obohraná pesnička, že otázkou nie je, či kríza príde, ale kde a ako silou môže ...

2019-09-03 18:45 open_in_new
Parkovacie miesta na sex za peniaze? Berlín rieši, čo s prostitúciou

V nemeckom Berlíne predstavili riešenie, ktoré by malo čiastočne vyhnať prostitúciu z ulíc mesta, najmä zo známeho bulváru Kurfürstenstrasse. O problémoch s prostitúciou sa hovorí dlhodobo, berlínska radnica si s ním však dosiaľ nevedela poradiť.

Zákaz prostitúcie by ...

2019-09-03 18:42 open_in_new
Ako ušetriť na hypotéke? Prepočítali sme, či sa oplatia mimoriadne splátky

Splácate hypotéku, ale podarí sa vám aj tak každý mesiac niečo ušetriť? Čo s peniazmi robíte? Ukladáte si ich v banke, investujete do akciových fondov alebo splácate hypotéku rýchlejšie mimoriadnymi splátkami? Čo je výhodnejšie?

Vezmime si modelový príklad: Peter si ...

2019-09-03 10:49 open_in_new
Prečo je bitcoin stále horší ako zlato

Bitcoin mal ambíciu byť od začiatku svojej existencie v roku 2009 alternatívou k súčasnému finančnému systému. Mal byť bezpečným prístavom, nad ktorým centrálne banky nemajú moc.

Aj pre to sa mu v komunite jeho prívržencov, ale aj medzi niektorými ekonomickými ...

2019-09-02 11:12 open_in_new
Zabudnuté mŕtve deti a zabudnutá základná výbava

To sa nikdy nemôže stať. Nemysliteľné. Už len pripustiť si tú možnosť, nedajbože sa ju snažiť ospravedlniť - nedokonalosťou mozgu, pamäti, povinnosťami, nezvykom - znamená zlyhanie. A k tomu patriace odsúdenie.

Nemôže sa to stať, no stáva sa to. A aj zriedkavo je v ...

2019-08-31 19:01 open_in_new
Zabrániť umieraniu detí v horúcich autách sa dá. Automobilkám sa ale diktát nepáči

Už sa vám niekedy stalo, že ste išli autom do práce a na zadnom sedadle ste si zabudli tašku s notebookom? Prípadne ste sa vybrali do mesta k lekárovi a kartičku poistenca ste nechali pripravenú doma na stole? Boli ste presvedčený, že ju pri sebe máte, tak ako je to ...

2019-08-30 18:30 open_in_new
Vytopená pamiatka pri Dunaji čaká roky na opravu. Teraz sa to má zmeniť

BRATISLAVA. Patrí medzi budovy, ktoré odrážajú istú etapu histórie. Aj preto úrady zaradili objekt Skladu číslo 7 medzi národné kultúrne pamiatky. Napriek tomu bola roky opustená. Zmeniť to má nový projekt, ktorý ma vrátiť do stavby na brehu Dunaja život.

Takmer ...

2019-08-30 16:12 open_in_new
Americké vytriezvenie: Ako sa zmení život, keď vašu fabriku kúpia Číňania

Šéf čínskej spoločnosti Fuayo Cao Dewang, ktorá vyrába autosklá, sa prechádza zamyslene po obrovskej továrni v meste Dayton v americkom štáte Ohio. Investoval do nej od roku 2014 stovky miliónov dolárov.

Jeden z manažérov mu pri obchôdzke hrdo ukazuje oddelenie, kde ...

2019-08-30 16:12 open_in_new
Pravý dôvod, prečo horí prales? Biznis (10 otázok a odpovedí)

Lesné požiare v Amazonskom pralese sa už niekoľko dní dostávajú na titulné strany novín po celom svete a médiá píšu o “Pekle v Amazónii”.

V 10 otázkach a odpovediach vysvetľujeme, prečo prales horí, nakoľko za to môže prezident krajiny, prečo tak neochotne ...

2019-08-29 06:42 open_in_new
Višňovský chcel stavať novú arénu. S úradmi sa naťahuje už päť rokov

BRATISLAVA. Ak by ste navštívili oficiálnu stránku projektu LBG aréna, hneď v úvode by vás zaujala časomiera. Aktuálne prekročila hranicu 1 756 dní. Práve tak dlhý čas uplynul podľa investora od podpisu nájomnej zmluvy.

Projekt, ktorého cieľom je v bratislavskej Rači ...

2019-08-28 18:00 open_in_new
OTP Banke sa dlho nedarí, odchod je logický. Klienti by sa báť nemali

OTP Banka je na predaj. Zaujímajú sa o ňu údajne tri konkurenčné banky: ČSOB, Tatra banka a investičná skupina Penta, ktorá ovláda Prima banku a Privatbanku. Informáciu priniesol týždenník Trend.

Ani jedna strana informáciu nepotvrdila a všetky sa k nej odmietajú ...

2019-08-27 19:49 open_in_new
Ďalšie veže v centre Bratislavy. Projekt Portum pýta dôležité povolenia

Výstavba nového centra Bratislavy pokračuje. Na Mlynských nivách by mali v najbližších rokoch pribudnúť ďalšie výškové budovy. Medzi nimi aj tie v projekte Portum. Mestská časť Staré mesto aktuálne rozbehla proces udelenia územného rozhodnutia.

Na mieste sa pritom nad ...

2019-08-27 19:49 open_in_new
Šance na vyrovnaný rozpočet vláda pochovala. A nielen v tomto roku

BRATISLAVA. Parlamentné voľby sa pomaly blížia a to znamená ťažké časy pre slovenské verejné financie. A zvlášť pre vyrovnaný rozpočet. Minulý rok si vláda prvýkrát v histórii samostatného Slovenska naplánovala jeho splnenie. Opäť to však bude nad jej sily aj napriek ...

2019-08-27 18:40 open_in_new