Aktualne Spravy

Kosice Dnes

Antónia Lukačínová: Úspešní ľudia sú väčšinou skromní a nohami stoja pevne na zemi

Uspeli vo svete, ale doma nie sú až takí známi. Nezdedili milióny, nepochádzajú z bohatých rodín. Úspech dosiahli svojou šikovnosťou, disciplínou, vytrvalosťou a tvrdou prácou. Ten však neprišiel zo dňa na deň. Jedným z príkladov úspešného človeka je aj východniarka ...

2020-05-25 09:33 open_in_new
Diagnostické centrum v Šaci malo počas pandémie zlomok pacientov

Počet pacientov Diagnostického centra Nemocnice Košice-Šaca sa počas desiatich týždňov, keď pre opatrenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu fungovalo v špeciálnom režime, znížil na zlomok.

Vyplýva to z informácií, ktoré v súvislosti s opätovným spustením ...

2020-05-24 22:00 open_in_new
Smart karanténa funguje na ďalších priechodoch, Google aplikáciu už schválil

Testovacia prevádzka tzv. smart karantény, ktorú štát spustil v sobotu (23. 5.) na hraničnom priechode Petržalka - Berg, funguje od nedeľného popoludnia už aj na slovensko-českom priechode Drietoma - Starý Hrozenkov a slovensko-rakúskom priechode Jarovce - Kittsee. Postupne sa budú ...

2020-05-24 22:00 open_in_new
Na Slovensku v sobotu pribudlo pät prípadov nákazy novým koronavírusom

Na Slovensku pribudlo v sobotu (23. 5.) päť prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 1 649 testov. V krajine je tak celkovo 1 509 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom ústredný krízový štáb na webovej stránke www.korona.gov.sk.

V sobotu nepribudlo ...

2020-05-24 13:36 open_in_new
Východniar učí slovenčinu Kórejčanov v Kórei

Kórejská republika (Južná Kórea) v marci patrila k najviac postihnutým krajinám koronavírusom na svete. Našťastie sa im podarilo dostať nákazu pomerne rýchlo pod kontrolu. Na Katedre českých a slovenských štúdií na Kórejskej univerzite zahraničných štúdií neďaleko Soulu ...

2020-05-24 13:36 open_in_new
Branislav Gröhling garantuje, že platy učiteľov klesať nebudú

Platy pedagogických a odborných zamestnancoch v nasledujúcom období klesať nebudú, garantuje to minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS). 

„Budem sa snažiť, aby bolo aj v tomto období nejaké zvýšenie platu učiteľov. Bude to však priamo ...

2020-05-24 13:36 open_in_new
Zbaviť sa bolesti hlavy môžete viacerými spôsobmi

Bolesti hlavy môžu mať množstvo príčin, ale veľa z nich má pôvod v súčasnom spôsobe života. Často súvisia napríklad s vysokým pracovným nasadením alebo s psychickým napätím. Vtedy sa zvyšuje aj napätie v svaloch v okolí šije a krku, čo spôsobuje bolesti hlavy. Rovnako ...

2020-05-24 10:27 open_in_new
Zubná pasta nie len na zuby

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že ju môžete využiť aj na niečo iné, ako len na umývanie zubov? Tento zázrak odstráni škvrny nielen na šperkoch, ale opraví aj poškriabaný displej. 

Na to, aby ste vrátili svojim šperkom zašlý lesk, stačí dať trochu zubnej pasty na ...

2020-05-24 10:27 open_in_new
Chcete sa zbaviť túžby na sladké? Vyskúšajte tieto triky

Pre tých, ktorí zažívajú denne boj s chuťou na sladké, máme plán, ako to zvládnuť hodinu po hodine. Tieto rady vám povedia, na čom si pochutiť pomedzi hlavné jedlá a prezradia vám aj triky, ako odolať čokoláde. 

Ráno by ste mali siahať po jedlách s vysokým obsahom ...

2020-05-24 10:27 open_in_new
Tri tipy na zdravé domáce nanuky

Milujete nanuky a radi by ste si ich pripravili doma? Inšpirujte sa našimi zdravými receptami na sladkú maškrtu, ktorá vás rozhodne osvieži a zároveň neobsahuje nezdravý cukor. Vaše detičky sa po takýchto nanukoch budú oblizovať až za ušami.

Potrebujeme: 

...

2020-05-24 10:27 open_in_new
Na Jazere slávnostne otvorili ďalší úsek cyklotrasy

V sobotu (23.5) popoludní slávnostne otvoril primátor Košíc Jaroslav Polaček (nezávislý) spolu s cyklokoordinátorkou mesta Veronikou Urbanovičovou a aktivistom Karolom Labašom nový, takmer dvojkilometrový úsek združeného chodníka pre peších a cyklistov.

Nový úsek ...

2020-05-23 20:48 open_in_new
Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody pri Čečejovciach

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody, ku ktorej došlo v piatok 22. mája krátko pred 12.30 h na ceste I/16 v smere od obce Čečejovce na mesto Moldava nad Bodvou v okrese Košice-okolie. Ako o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v dôsledku zrážky ...

2020-05-23 20:48 open_in_new
Slováci najčastejšie zomierajú na srdcovo-cievne ochorenia

Slováci najčastejšie zomierajú na srdcovo-cievne ochorenia. Trend na Slovensku je klesajúci, avšak menej ako v okolitých krajinách.

„Choroby srdca a ciev postihujú až tretinu celkového počtu obyvateľstva. Žiaľ, stále neklesá počet nových infarktov a mozgových ...

2020-05-23 20:48 open_in_new
Na blokádu Bratislavy sa chystá aj košické fitness centrum

Majitelia fitness centier sa rozhodli štrajkovať. V pondelok 25. mája ráno o 6:30 hod. zablokujú členovia Únie Fitness Centier Slovenska vstup do hlavného mesta Bratislava. Dôvodom je neotvorenie fitness centier v rámci štvrtej fázy uvoľňovania opatrení. Na mieste budú mať ...

2020-05-23 13:27 open_in_new
V Košiciach v noci zhoreli dve autá

Pri požiari dvoch osobných motorových vozidiel, ku ktorému došlo v noci z piatka (22. 5.) na sobotu v Košiciach, vznikla škoda za 27-tisíc eur.

Informácie potvrdil operačný dôstojník operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v ...

2020-05-23 13:27 open_in_new
Na Slovensku v piatok pribudol jeden prípad nákazy novým koronavírusom

Na Slovensku pribudol v piatok (22. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 2 236 testov. V krajine je tak celkovo 1 504 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom ústredný krízový štáb na webovej stránke www.korona.gov.sk.

V piatok nepribudlo ...

2020-05-23 13:27 open_in_new
Nečistoty do náhonu nafúkal silný vietor

Do redakcie napísal čitateľ, ktorý nás upozornil na znečistenú čast Mlynského náhonu medzi mestom a prehrádzkou na ulici Slovenskej jednoty. „Začína to aj smrdieť a znečistenie sa prelieva do ďalšej časti,“ opisuje stav na hladine vody náš čitateľ.

Podľa ...

2020-05-23 13:27 open_in_new
Pandémia dáva možnosť zlepšiť stravovanie detí

Pandémia nového koronavírusu na jednej strane sťažuje prevenciu obezity detí a mladistvých, ale zároveň môže byť príležitosťou pre pozitívne zmeny v správaní a stravovacích návykoch detí a adolescentov.

Uviedla to prezidentka Slovenskej obezitologickej asociácie ...

2020-05-23 10:18 open_in_new
Šesť tipov, ako zlepšiť svoj vzťah

Ak je váš vzťah v problémoch, poradíme vám, ako ho znova naštartovať. Prinášame vám šesť zaujímavých tipov ako sa zbaviť rutiny a ako váš vzťah ľavou zadnou zlepšíte.

Rozprávajte sa. Každý deň. Nie je nič horšie, ako to, keď mlčíte. Ticho je vraj ...

2020-05-23 10:18 open_in_new
Navštívte niektorú z týchto krásnych tiesňav a uvidíte, že neoľutujete

Turistika nemusí byť vždy o zdolávaní vysokých tatranských štítov. Niektorým ľuďom na relax celkom stačí aj pobyt v menej exponovanom teréne.

Skvelými jarnými tipmi na prechádzku v prírode môžu byť napríklad rokliny a tiesňavy, ktorých máme na Slovensku skutočne ...

2020-05-23 10:18 open_in_new
Vypestujte si kvetinový vodopád

Páčia sa vám v Taliansku alebo Rakúsku domy „obliate“ kvetmi? Ak áno, tento trend môžeme zaviesť aj u nás. Je to jednoduché. Začnite na svojom balkóne a ostatní sa postupne pridajú.

S balkónovou kvetinovou výzdobou si predovšetkým spájame muškáty (pelargónie). ...

2020-05-23 10:18 open_in_new