Aktualne Spravy

Kosice Dnes

Starostovia a ich platy

V utorok (26. 5.) rokovala v Košiciach Rada starostov. Okrem iného bol na programe aj bod týkajúci sa platov starostov mestských častí.

Už pred rokovaním samotnej Rady starosta Pereša Jozef Karabin avizoval, že bude žiadať o doplnenie tohto bodu. Ten sa aj do samotného ...

včera 17:06 open_in_new
Pellegrini vyzval Fica na odchod z čela Smeru

 AKTUALIZOVANÉ 

Podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini vyzval predsedu strany Roberta Fica na odchod z čela Smeru-SD. Vyhlásil, že ak chce Fico pomôcť strane a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod z vedenia.

Pellegrini to povedal na utorkovej ...

včera 16:03 open_in_new
MHD pokračuje v prázdninovom režime

Mestská hromadná doprava (MHD) v Košiciach bude aj od začiatku júna premávať v režime školské prázdniny.

„Oznamujeme cestujúcim, že od pondelka (1. 6.) MHD pokračuje v aktuálne platnom režime premávky. To znamená, že všetky linky premávajú v režime pracovné dni - ...

včera 16:03 open_in_new
Krčméryho tím testoval klientov z útulku v Bernátovciach

V útulku a nocľahárni Oáza-Bernátovce sa v uplynulom týždni konal komplexný skríning zdravotného stavu 140 ľudí bez domova a testovanie na COVID-19. Ani jeden z klientov zariadenia nebol pozitívne testovaný. Zdravotný stav niektorých z nich si vyžadoval okamžitú ...

včera 15:00 open_in_new
Verejný cintorín funguje bez toaliet

Mnoho ľudí očakávalo, kedy mesto uvoľní opatrenia prijaté v dôsledku koronavírusu. Keď konečne otvorilo Verejný cintorín, potešili sa.

Žiaľ, radosť z toho, že môžu navštíviť svojich blízkych zatienil fakt, že ak potrebovali ísť na toaletu, nedalo ...

včera 15:00 open_in_new
Robert Fico: Smer potrebuje vnútorné zmeny a nových bojovníkov, ale nie slniečkarov

Smer-SD potrebuje nových bojovníkov, ale nie teoretikov a slniečkarov. Vyhlásil to predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý pripúšťa zmeny v strane. Treba ju podľa neho posilniť a nad tým, ako to urobiť, by sa mali zamyslieť aj iní členovia a funkcionári.

Fico tvrdí, že vie, ...

včera 15:00 open_in_new
Slovensko hlási iba dva nové prípady

 AKTUALIZOVANÉ 

Počas pondelka (25. 5.) pribudli na Slovensku dva prípady nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1 513 prípadov.

Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.sk.

Doposiaľ sa vykonalo celkovo ...

včera 10:48 open_in_new
Zmenu zmluvy o zájazde musí klient odmietnuť písomne

Klienti cestovných kancelárií nemusia pre pobyty zrušené v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 sami cestovné kancelárie a cestovné agentúry kontaktovať. Tie budú postupne svojich zákazníkov oslovovať a navrhnú im zmenu zmluvy o zájazde, alebo im zašlú oznámenie o náhradnom ...

včera 10:48 open_in_new
Parkovanie zdarma v centre čoskoro končí

Košickí vodiči opäť hromžia na parkovanie. Po zrušení platenia v centre mesta na začiatku koronakrízy sa totiž ulice v okolí Hlavnej postupne opäť zaplnili autami, ktoré šoféri nechávajú odstavené aj celé dni.

Permanentne zaplnené sú najmä počas pracovných dní ...

včera 08:42 open_in_new
Od stredy budú môcť ísť Slováci do ČR na 48 hodín bez testu i karantény

Od stredy (27. 5.) pustí Česko na svoje územie občanov Slovenska do 48 hodín bez nutnosti testu a karantény. Rovnako aj Slovensko pustí na svoje územie občanov Česka do 48 hodín bez nutnosti testu a karantény.

Na sociálnej sieti to oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO) s ...

včera 08:42 open_in_new
Most na Furči opravia zrejme do konca roka

Už dlhší čas je most na na Maurerovej ulici na Sídlisku Dargovských hrdinov v zlom stave. Vedie po  ňom frekventovaná cesta – Trieda arm. gen. L. Svobodu, ktorou sa vychádza zo sídliska smerom na Sečovskú cestu.

Podľa našich informácií už bol na podnet mesta ...

včera 08:42 open_in_new
Knižnica pre mládež mesta Košice sprístupnila ďalšie pobočky

Knižnica pre mládež mesta Košice sprístupní čitateľom od utorka (26. 5.) prvú školskú pobočku. Postupne pre verejnosť opätovne doposiaľ otvorili všetkých päť mimoškolských pobočiek.

Za knižnicu o tom informovala Viera Ristvejová s tým, že sa venujú aj ...

včera 08:42 open_in_new
Nespokojní maturanti prešli skúškou dospelosti

Pre pandémiu sa v tomto školskom roku celoplošné maturity nekonajú. Z vyše 4-tisíc študentov sa pre osobnú skúšku rozhodlo vyše 100 maturantov na župných stredných školách. Chceli si vylepšiť svoje hodnotenie.

Známky boli stanovené na základe aritmetického priemeru ...

2020-05-25 22:09 open_in_new
Poistné za marec a máj môžu SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do konca roka

Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) majú predĺženú lehotu na zaplatenie poistného za marec tohto roka až do 31. decembra 2020 namiesto pôvodného 31. júla tohto roka. Okrem toho budú mať možnosť žiadať o odklad zaplatenia poistného aj za máj 2020, ...

2020-05-25 22:09 open_in_new
Igor Matovič: Silní chlapci ukázali srdce

Zo šesťhodinovej blokády diaľnice do Bratislavy ostalo pri spomalenej jazde v kolóne. Keďže „silní chlapci“ povolili, premiér Igor Matovič (OĽaNO) ich prijal za okrúhlym stolom, kde podľa jeho slov prebehol konštruktívny dialóg.

Štrajk ukončili o 9.30 hod. a prijali ...

2020-05-25 22:09 open_in_new
Mesto Košice podporí športové kluby

Športové kluby v Košiciach dostali prísľub vedenia mesta o finančnej pomoci, ktorá by im mala pomôcť zmierniť následky pandémie koronavírusu. Primátor Jaroslav Polaček avizoval najmä podporu mládeži, viaceré kluby by však privítali aj financie do A-tímu. Presné čiastky ...

2020-05-25 17:57 open_in_new
Igor Matovič oznámil ďalšie uvoľňovanie opatrení

Možnosť krátkodobo vycestovať do ôsmich krajín v zahraničí bez povinnej karantény pri návrate, ktorá doteraz platila na 24 hodín, sa od stredy 27. mája predĺži na 48 hodín.

Po pondelkovom rokovaní konzília odborníkov to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) v ...

2020-05-25 17:57 open_in_new
Mesto Košice sa chystá na letnú sezónu

Doznievajúci koronavírus naštartoval aj mesto Košice, ktoré sa už v tomto čase chystá na otvorenie letných kúpalísk.

„Sú v správe mestského podniku Tepelné hospodárstvo. Jeho pracovníci pripravujú otvorenie mestského kúpaliska na Rumanovej ulici na 19. júna a ...

2020-05-25 15:51 open_in_new
Opitý muž skončil po útoku nožom v Košiciach vo väzbe

Zo zločinu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva obvinila polícia 29-ročného muža, ktorý podľa nej opitý nožom bodol svojho 33-ročného kamaráta.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach ...

2020-05-25 11:39 open_in_new
Na Slovensku pribudli iba dvaja pacienti s COVID-19

 AKTUALIZOVANÉ 

Počas nedele (24. 5.) pribudli na Slovensku dva prípady nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1 511 prípadov.

Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.sk.

Doposiaľ sa vykonalo celkovo 159 ...

2020-05-25 11:39 open_in_new
Aj kňaz chce v nedeľu otvorené obchody

Na rokovanie Národnej rady SR, ktoré začne 3. júna 2020, sú predložené zatiaľ dva návrhy na zmenu Zákonníka práce. Poslanci navrhujú rozšírenie zákazu maloobchodného predaja na nedele aj po skončení koronakrízy. Jeden predložili poslanci ĽSNS, druhý poslanci strany ...

2020-05-25 09:33 open_in_new