Aktualne Spravy

Kosice Dnes

Obvineniu z lúpeže čelia dvaja mladiství Košičania

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach obvinil zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva dvoch 15-ročných Košičanov.

Títo mladíci vo štvrtok (19. 11.) vo večerných hodinách na chodníku vedľa Mestského parku v ...

dnes 16:03 open_in_new
Košický magistrát je opäť prístupný pre verejnosť

Magistrát mesta Košice sa po štyroch týždňoch opätovne otvára pre verejnosti. V rámci zmiernenia opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu je od dnešného dňa v budove Magistrátu mesta na Triede 48/A vybaviť si bez obmedzení svoje úradné ...

dnes 16:03 open_in_new
Premiér potvrdil, že decembrové plošné testovanie nemôže byť dobrovoľné

Ďalšie kolo plošného testovania, ktoré sa má uskutočniť v decembri, nemôže byť dobrovoľné, ako tomu bolo tento víkend (21. - 22. 11.).

Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽANO) pred zasadnutím ústredného krízového štábu.

„My sa musíme rozhodnúť, buď tu ...

dnes 16:03 open_in_new
Cez víkend sa dalo otestovať vyše 110-tisíc ľudí

Počas víkendového testovania v 458 obciach a mestách sa dalo otestovať 110 609 ľudí. Pozitívne testy malo 2 501 z nich, čo predstavuje 2,26 percenta.

Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„V rámci celoplošného ...

dnes 13:57 open_in_new
Participatívny rozpočet Sídliska KVP už pozná svojich víťazov

Cyklistická dráha pre najmenších jazdcov, dažďová záhrada, kvalitnejšie športoviská, galéria umelcov či graffity maľby v areáli tenisového kurtu. Také sú víťazné občianske projekty pilotného ročníka Participatívneho rozpočtu na sídlisku KVP. 

Okrem nich ...

dnes 13:57 open_in_new
Na Slovensku v nedeľu stúpol počet nakazených o 231, pribudli aj úmrtia

Na Slovensku v nedeľu (22. 11.) pribudlo 231 nakazených novým koronavírusom, vykonalo sa 1 773 testov. Pribudlo tiež 22 úmrtí. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 050 ľudí.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke ...

dnes 10:48 open_in_new
SaS predstavila nový protipandemický plán

Koaličná strana SaS v pondelok predstavila nový protipandemický plán Semafor. Zohľadňuje situáciu v regiónoch. Hovorí o opatreniach, pravidlách a odporúčaniach pre celé Slovensko, pre konkrétne obvody, spomína plán testovania, rieši cezhraničný režim aj odškodnenie ...

dnes 10:48 open_in_new
Majetkové priznania verejných funkcionárov stále nie sú zverejnené

Majetkové priznania verejných funkcionárov stále nie sú zverejnené, dôvodom je ich nárast v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi i viacero začatých konaní pre ich neskoré podania.

Uviedol to predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre nezlučiteľnosť funkcií Boris Susko ...

dnes 09:45 open_in_new
Hokejisti HC Košice nestačili na Slovan

Hokejisti HC Slovan Bratislava zdolali v nedeľnom súboji 16. kola Tipos extraligy HC Košice 4:1. Domáci rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, ktorú vyhrali aj vďaka dvom gólom obrancu Camerona Leeho 3:1.

Slovan tak ovládol aj druhé derby s Košicami v tejto sezóne. Potvrdil ...

dnes 09:45 open_in_new
Petra Vlhová bola opäť najrýchlejšia. Vyhrala druhý slalom v Levi

AKTUALIZOVANÉ 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala aj v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára. V nedeľných pretekoch vo fínskom Levi za ňou o 31 stotín sekundy zaostala Švajčiarka Michelle Gisinová, s ktorou spoločne viedla po 1. kole, tretia skončila ...

včera 21:09 open_in_new
Meteorológovia varujú pred poľadovicou na celom Slovensku

Na celom území SR hrozí počas najbližšej noci a rána poľadovica. Výstraha, ktorú v tejto súvislosti vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), platí od nedele 22.00 hod. do pondelka (23. 11.) 9.00 hod.

Na východe Slovenska platí výstraha až do pondelka do 16.00 ...

včera 21:09 open_in_new
Plošné testovanie by sa mohlo zopakovať o dva týždne, pripustil premiér

Ďalšie celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 by sa mohlo zopakovať o dva týždne. Pripustil to premiér Igor Matovič (OĽANO) v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Naznačil, že dobrovoľnosť testovania sa cez víkend neosvedčila. Upozornil na možnosť ...

včera 21:09 open_in_new
Kôrnateniu ciev napomáha aj stres a zlá strava

Kôrnatenie ciev, čiže aterosklerózu, spôsobuje ukladanie cholesterolu a ďalších tukov v tepnách. Tie následne strácajú svoju pružnosť a dochádza k ich zúženiu, čo môže viesť k neprekrveniu dolných končatín, cievnej mozgovej príhode či k srdcovému infarktu. ...

včera 11:42 open_in_new
Väčšina zamestnancov sa už k spôsobu práce spred pandémie vrátiť nechce

Väčšina zamestnancov (74 %) sa už nikdy nechce vrátiť k spôsobu práce spred pandémie nového koronavírusu. Vyplýva to z globálneho prieskumu kyberbezpečnostnej spoločnosti Kaspersky.

Zamestnanci sa po celom svete snažia o vytvorenie nových podmienok, či už ide o trávenie ...

včera 11:42 open_in_new
Koronavírus na Slovensku. V sobotu sa zvýšil počet nakazených o 984

AKTUALIZOVANÉ 

Na Slovensku v sobotu (21. 11.) pribudlo 984 nakazených novým koronavírusom, identifikovali ich z 5 691 testov. Pribudlo tiež 27 úmrtí. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 695 ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej ...

včera 11:42 open_in_new
Večera s...: Tomáš Berzétei, riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Košice

Tomáš Berzétei (46) je síce vyštudovaný strojár, od roku 2006 je však telom i dušou hasič. V Hasičskom a záchrannom zbore prešiel viacerými pozíciami. Od roku 2017 je okresným hasičským šéfom. A ak treba, zastane si miesto aj v kuchyni.

Aký máte vzťah ku kuchyni? ...

včera 09:36 open_in_new
Plán výstavby mesta vznikol už v roku 1870

Minulý týždeň sme sa stručne dotkli verejného priestoru na južnom vyústení Hlavnej ulice. Táto časť si však zaslúži trocha širší komentár. 

Stredoveké opevnenie Košíc mesto postupne odstraňovalo už v 18. storočí. Zbúranie južnej citadely v roku 1803 otvorilo ...

včera 09:36 open_in_new
Čo ste o strese možno nevedeli

Ste stále v zhone, máte pocit, že nič nestíhate, ste frustrovaní, cítite sa unavení a vyčerpaní, ste s nervami v koncoch a aj keď prežívate príjemné chvíle a v zásade sa nič nedeje, myslíte vždy na to najhoršie? Prezradíme vám ako sa toho zbaviť.

Slovo stres ...

včera 09:36 open_in_new
Čo číta, čo počúva, čo pozerá Marcel Vrchota

Marcel Vrchota (35) patrí služobne aj vekom medzi najmladších starostov košických mestských častí. Vyštudovaný právnik sa šesť rokov venoval advokácii, ale viac ho zaujala komunálna politika. A ako sám vraví, našiel sa v nej.

Záujem o veci verejné sa u Marcela ...

včera 09:36 open_in_new
Izolácia zapríčinila nárast dopytu po rekreačných nehnuteľnostiach

Od začiatku pandémie nového koronavírusu rastie trend vyhľadávania rodinných domov a rekreačných nehnuteľností, a to najmä v okolí väčších miest. Uviedol to realitný portál Nehnuteľnosti.sk. Dôvod vidí v izolácii a v tom, že ľudia by teraz chceli bývať radšej v dome a ...

2020-11-21 19:54 open_in_new
Účasť v obciach Košického kraja je tentoraz nižšia

Zatiaľ pomerne nízky záujem občanov hlásia v sobotu viaceré obce v Košickom kraji, v ktorých sa počas víkendu koná plošné dobrovoľné testovanie antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

V rámci kraja sa testovanie koná najviac v okrese Košice-okolie, a to v 24 ...

2020-11-21 19:54 open_in_new