Aktualne Spravy

Kosice Dnes

Príznaky chrípky a prechladnutia sa líšia

Pre mnohých ľudí je náročné rozlíšiť chrípku od iných respiračných infekcií a viacerí si ju mýlia so silným prechladnutím, preto podceňujú liečbu i návštevu lekára.

Domnievajú sa, že im postačí samoliečba bez odborného dohľadu. Avšak zatiaľ čo ...

dnes 10:36 open_in_new
Vyberte sa za pamätníkom obrovskej bitky

Čerešenka je rozhľadňa, ktorá bola postavená na mieste bitky pri Rozhanovciach, ktorá bola 15. 6. 1312. Na informačnej tabuli je napísané, že táto bitka vstúpila do dejín ako najprudší boj v Uhorskom kráľovstve od čias pustošivého vpádu Mongolov v roku 1241. ...

dnes 10:36 open_in_new
Sme tu a nikde neodchádzame!

 AKTUALIZOVANÉ 

Aj tieto slová zazneli dnes večer z pódia pri Dolnej bráne. Košičania sa tu opäť zišli na proteste Za slušné Slovensko aby vyjadrili svoju nespokojnosť s aktuálnym spoločenským a politickým dianím. Podľa organizátora protestu sa ich tu stretlo zhruba ...

dnes 10:36 open_in_new
Helloweensku noc si na Terase vychutnali skôr

Aj keď si Helloween pripomíname z noci 31. októbra na 1. novembra, obyvatelia Terasy si ho mohli užiť už včera. Zuzkin park ovládli strašidlá, vyrezávané tekvice a rôzne svetelné ilúzie.

Už po druhý krát sa rozhodli na Terase zorganizovať Helloweensku dobrodružnú noc, ...

dnes 10:36 open_in_new
Ak je Gorila pravdivá, zlyhali jednotlivci, nie celá vláda, tvrdí Mikuláš Dzurinda

 AKTUALIZOVANÉ 

Expremiér Mikuláš Dzurinda odmieta, že by počas svojej vlády rozhodoval inak ako podľa svojho svedomia. Zdôrazňuje, že nikdy neprijal úplatok a nemá indície, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny.

Ak sú informácie z Gorily ...

včera 16:45 open_in_new
Furča prichádza s revolučnými psími toaletami

Mestská časť Košice - Dargovských hrdinov ako prvá v Košiciach zaviedla systém Eco dog toilet stanice.

Psie toalety zaviedli na Zupkovej ulici a na Lidickom námestí. 

Ako informuje mestská časť na svojej webovej stránke, Eco dog toilet stanice je revolučné ...

včera 15:42 open_in_new
Papierové potvrdenia o návšteve školy skončili

V oblasti školstva dochádza k postupnému odbúravaniu byrokracie. Papierové potvrdenia o návšteve školy sa od začiatku školského roka skončili. Papierovú formu nahradila elektronická.

V piatok to počas tlačovej konferencie uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a ...

včera 15:42 open_in_new
Africký mor ošípaných opäť úraduje! V okrese Trebišov potvrdili ďalší prípad

Ďalší prípad afrického moru ošípaných (AMO) u uloveného diviaka zaznamenala Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR. Diviaka so zmenami správania ulovili v katastrálnom území obce Černochov v okrese Trebišov v poľovnom revíre Slovenské Nové ...

včera 15:42 open_in_new
Vzťahy donedávna blízkych spolupracovníkov výrazne ochladli

Poslanec a výrazná postava boja proti súkromnej parkovacej spoločnosti Henrich Burdiga tvrdí, že memorandum s firmou EEI mohlo byť dávno podpísané, keby mal plnú moc od primátora Jaroslava Polačeka. Ten obvinenie odmieta. Navyše "neposlušného poslanca" v stredu odvolal aj z Rady ...

včera 09:24 open_in_new
Deti na Demetri majú po rokoch ihrisko

Na Sídlisku Ťahanovce sa pustili do plánovanej výstavby a úpravy detských ihrísk. Nového priestoru na hranie sa po rokoch dočkali aj deti v lokalite na Demetri, ktorú obývajú sociálne slabé rodiny.

Nové ihrisko je v prevádzke od minulého týždňa. Na ploche vysypanej ...

včera 09:24 open_in_new
Kronika života a diela košických staviteľov a projektantov

Život a tvorbu piatich generácií košických staviteľov a projektantov, ktorí formovali vzhľad nielen Košíc, ale aj miest a obcí širokého okolia, približuje výstava v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach.

Výstava je kronikou života a diela staviteľov a projektantov, ...

včera 09:24 open_in_new
Paška, Švigár či Sidor. Nahrávka potvrdzuje spis Gorila, ktorý vrhá tiene aj na Košičanov

V noci na stredu dostalo viacero slovenských redakcií link na 39-hodinovú nahrávku Gorila. Zvukový záznam je vo viacerých častiach totožný s analytickým spisom, ktorý anonymný zdroj zverejnil už v roku 2011.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o pravý záznam z ...

včera 09:24 open_in_new
Chov zvierat na získanie kožušín sa zakáže

Chov alebo usmrtenie kožušinových zvierat na účely získania kožušín budú zakázané. Novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá tieto zmeny prináša, schválili poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok.

Novelu predložila poslankyňa koaličnej SNS Eva Antošová. ...

2019-10-17 19:42 open_in_new
Slovensko a Bielorusko spája história, v dobrých vzťahoch pokračujeme aj dnes

Bielorusko a Slovensko majú k sebe v skutočnosti bližšie, ako by si možno niektorí mysleli. Okrem toho, že sme Slovania a Európania máme aj podobné dejiny. Tento rok si totiž pripomíname 75. výročie oslobodenia Bieloruska od fašistických okupantov. No a ako sa to týka ...

2019-10-17 18:39 open_in_new
Zhromaždenie Za spravodlivé Slovensko

Zajtra o 18. hod. bude pri Dolnej bráne zhromaždenie na Za spravodlivé Slovensko. Organizujú ho iniciátori protestov Za slušné Slovensko. Motiváciou bolo zverejnenie nahrávky Gorila, ktorú v noci na stredu dostali viaceré redakcie.

Podľa Jána Gálika z iniciatívy Za slušné ...

2019-10-17 18:39 open_in_new
Literárny festival opäť podporí čítanie v rodinách

Pre deti a rodičov je určený ďalší ročník košického literárneho festivalu Číta celá rodina. Na netradičné čítania, rozhovory so spisovateľmi, ako aj ďalšiu zábavu s knihou a o knihe sa môžu tešiť počas piatka a soboty (18. - 19.10.). Podujatie organizuje ...

2019-10-17 18:39 open_in_new
Agrorezort od novembra definitívne ukončí utrpenie zvierat v cirkusoch

Agrorezort od novembra definitívne ukončí utrpenie zvierat v cirkusoch. Informoval o tom Daniel Hrežík z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Návrh vyhlášky MPRV SR, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o použití zvieraťa na ...

2019-10-17 16:33 open_in_new
Košický kraj plánuje otvoriť špecializované zariadenie v Prakovciach aj v Šemši

Prvé autistické centrum v Košickom kraji s celoročnou pobytovou formou by malo vzniknúť v Prakovciach v okrese Gelnica. Špecializované zariadenie s pobytovou formou pre ľudí s duševnými ochoreniami kombinovanými s výraznými poruchami správania chce Košický samosprávny kraj ...

2019-10-17 16:33 open_in_new
Cez víkend sa v Košiciach uskutoční veľtrh štúdia v zahraničí

Slovenským stredoškolákom a ich rodičom sa počas víkendu 19. a 20. októbra predstavia univerzity a vysoké školy z Veľkej Británie, USA, Kanady, Holandska, Dánska a Nemecka. V Bratislave a Košiciach sa uskutoční StudyFest – veľtrh štúdia v zahraničí. Informovala ...

2019-10-17 16:33 open_in_new
Mimoriadna situácia trvá vyše pol roka

Pred necelými siedmimi mesiacmi, 28. marca tohto roka, bola vo Vyšnom Opátskom a v Košickej Novej Vsi vyhlásená mimoriadna situácia. Dôvodom bol havarijný stav ciest, ktoré ohrozujú bezpečnosť obyvateľov. 

Situácia sa však ani po šiestich mesiacoch nezlepšila a ...

2019-10-17 10:15 open_in_new
Primátor sľubuje, miestni poslanci sa čudujú

Slová primátora, ktoré povedal pri predstavovaní novej mestskej karanténnej stanice pre túlavé zvieratá na Jarmočnej 1 začiatkom októbra, už neplatia. Sľuby o jej spustení najneskôr 1. novembra tohto roku boli totiž od začiatku nereálne.

Na včerajšom mimoriadnom ...

2019-10-17 10:15 open_in_new