Aktualne Spravy

Kosice Dnes

V Košiciach otvoria veľkokapacitné odberové miesto

Aktuálna epidemiologická situácia viedla k potrebe navýšenia odberových kapacít. Od stredy (23. 9.) preto Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach otvára vo svojom areáli veľkokapacitné odberové miesto na Ipeľskej 1, MČ Západ (sídlisko Terasa).

„Odberové miesto ...

včera 18:09 open_in_new
Evanjelické gymnázium zatvorili kvôli koronavírusu

Od stredy (23. 9.) je v Košiciach zatvorené kvôli koronavírusu Evanjelické gymnázium Jána Amosa Komenského na Škultétyho 10.

Podľa našich informácií bola jedna žiačka pozitívne testovaná na COVID-19 a škola má byť zatvorená do 2. októbra.

Študentov ...

včera 18:09 open_in_new
Richard Raši sa chystá na poslanecký prieskum v UNLP

V utorok (22. 9.) zasadal v Bratislave zdravotnícky výbor, na ktorom bývalý primátor mesta Košice a terajší poslanec za stranu Hlas-SD Richard Raši inicioval poslanecký prieskum v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura. 

„Informácie zamestnancov, ktoré z tejto ...

včera 18:09 open_in_new
Zuzana Jusková v štafete opäť prekonala La Manche

Šesťčlenná ženská štafeta v utorok (22. 9.) pokorila prieliv La Manche medzi Anglickom a Francúzskom s časom 12 hodín 40 minút.

Medzi slovenskými akčnými ženami nechýbala ani Košičanka Zuzana Jusková, ktorá tento kanál sama preplávala 16. augusta 2017 s časom ...

včera 18:09 open_in_new
Zoznam štátnych sviatkov a pamätných dní by sa mohol upraviť

Zoznam pamätných dní a štátnych sviatkov by sa mohol zmeniť. Poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok posunuli do druhého čítania dve novely zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch z dielne OĽANO a ďalšiu z dielne všetkých štyroch ...

včera 15:00 open_in_new
Deň otvorených dverí na Ústavnom súde bude mať virtuálnu podobu

Deň otvorených dverí (DOD) Ústavného súdu (ÚS) SR v Košiciach bude mať tento rok pre pandémiu nového koronavírusu virtuálnu podobu. Svoje brány ÚS otvorí verejnosti vo štvrtok (24. 9.) prostredníctvom videoprehliadky na svojom webovom sídle.

Videoprehliadka ponúkne ...

včera 15:00 open_in_new
Bicykle z Cyklodobro budú mať originálny rukopis

Občianske združenie okolo a Cyklokoalícia Košice od 16. do 22. septembra skladajú a opravujú bicykle z nepotrebných cyklodielov počas Európskeho týždňa mobility. Akcia sa koná už po druhýkrát, tentoraz v priestoroch kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik. Bicykle na mieste ...

včera 13:57 open_in_new
Na Slovensku nastane v utorok 22. septembra astronomická jeseň

Na Slovensku nastane jesenná rovnodennosť v utorok 22. septembra o 15. hodine 30. minúte a 27. sekunde stredoeurópskeho letného času (SELČ), teda v tomto okamihu nastane astronomická jeseň. Na severnej pologuli Zeme je 22. september 2020 prvým jesenným dňom, na južnej pologuli ...

včera 13:57 open_in_new
Polícia prehľadáva pre nahlásenú bombu budovy súdov v Prešove a v Košiciach

Polícia momentálne prehľadáva budovy súdov v Prešove a v Košiciach.

Ako uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove Jana Ligdayová, prepoludním neznámy páchateľ nahlásil bombu na Prešovskom i Košickom súde.

Podľa hovorcu KRPZ v ...

včera 10:48 open_in_new
Pozitívne testovaní zahraniční študenti na košickej univerzite sú aj z bezpečných krajín

Doposiaľ 15 pozitívne testovaných zahraničných študentov na nový koronavírus zachytila Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach. Sedem z nich bolo z takzvaných bezpečných krajín. Informácie potvrdil dekan fakulty Daniel Pella. Univerzita eviduje ...

včera 10:48 open_in_new
Smrad z pálenia káblov

Obyvatelia Juhu z Jantárovej a v okolí Malej stanice sa sťažujú na neustály smrad, ktorý ich obťažuje. Vychádza z osady, kde jej obyvatelia podľa všetkého spaľujú plasty z rôznych káblov.

Podľa Južanov je to už dlhodobý problém. Nikto podľa nich nič nerobí, hoci ...

včera 09:45 open_in_new
Za neodstránenie vraku hrozí 2,5-tisícová pokuta

Neďaleko bývalého Blšáku sa dlhší čas nachádza červený autobus s označením autoškola.

Momentálne je už poriadne zdevastovaný. Od 2. septembra na jeho dverách visí výzva od polície pre majiteľa, aby zabezpečil na vlastné náklady jeho ...

včera 09:45 open_in_new
Prednostom Okresného úradu v Košiciach chce byť 24 ľudí

Hnutie OĽaNO od začiatku júna vymieňa všetkých prednostov okresných úradov (OÚ). Nominant pre OÚ Košice Marián Miklušin však v prvom kole neuspel. Stále je prednostom Jozef Lazár (na snímke).

Ministerstvo vnútra vyhlásilo nové výberové konanie na úrady, ktoré ...

včera 09:45 open_in_new
Pingpong s občanom ako za starých čias

Koncom augusta sme čitateľov informovali o prípade dvora rodinného domu, do ktorého zateká dažďová voda z nevhodne umiestneného kanála nad ich pozemkom. V období dlhodobých dažďov sa im na dvore vytvárajú doslova vodopády a sťažovateľ len čaká, kedy pozemok padne na ...

včera 09:45 open_in_new
Koronavírus na Slovensku. V Prešove zomrel ďalší pacient

Na ochorenie COVID-19 zomrel 69-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný vo fakultnej nemocnici v Prešove. Úmrtie na nový koronavírus potvrdili výsledky pitvy.

Potvrdil to komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Ide tak o 40. úmrtie na toto ochorenie.

Pacient ...

2020-09-21 22:09 open_in_new
Mladíci bili muža metlou a lopatou, už čelia obvineniu

Polícia obvinila dvoch mladých Krompašanov vo veku 20 a 25 rokov, ktorí v sobotu (19. 9.) pred polnocou bili 35-ročného miestneho muža metlou a lopatou. K incidentu došlo na jednej z ulíc v časti Stará Máša v meste Krompachy.

Informovala o tom košická krajská policajná ...

2020-09-21 17:57 open_in_new
Pellegrini skritizoval Matovičovu vládu: Slovensko má vládu amatérov

Slovensko má vládu amatérov a nesplnených očakávaní. Vyhlásil to expremiér Peter Pellegrini (Hlas) v súvislosti s uplynutím pol roka od nástupu vlády Igora Matoviča (OĽANO) do funkcie.

Premiér podľa neho robí hanbu Slovensku. Dodal, že vláda zo svojich ...

2020-09-21 17:57 open_in_new
Pre strhnuté vedenie na trase pri Košiciach nepremávajú vlaky

 AKTUALIZOVANÉ 

Na železničnej trati v úseku Košice – Kostoľany nad Hornádom došlo v pondelok po 15.00 hod. k strhnutiu trakčného vedenia.

„Znamená to, že na trase Košice - Kostoľany nad Hornádom a späť aktuálne nepremáva žiaden vlak. Zabezpečujeme ...

2020-09-21 17:57 open_in_new
Boris Kollár prehovoril o stretnutí so šéfom Penty aj o komunikácii s transrodovou modelkou

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) deklaroval, že na piatkovom (18. 9.) stretnutí so šéfom Penty Jaroslavom Haščákom nechcel ovplyvňovať obsah médií prostredníctvom ich majiteľa.

Vyhlásil to na pondelkovej tlačovej konferencii. Dodal, že sa Haščáka iba ...

2020-09-21 17:57 open_in_new
Opitá vodička narazila do vozidla pred sebou a tlačila ho

K dopravnej nehode došlo v sobotu (19. 9.) popoludní na ceste v smere od obce Budimír na mesto Prešov. Opitá 40-ročná vodička s vozidlom značky Škoda narazila do pred ňou idúceho osobného auta Audi A4 a tlačila ho do vzdialenosti 169 metrov od miesta nárazu. Vodič Audi pred ...

2020-09-21 13:45 open_in_new
Premiér hodnotí polrok svojej vlády, hovorí o snaživých ministroch

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) hovorí, že ešte nevidel snaživejších ministrov, ako sú tí v jeho kabinete. Napísal to na sociálnej sieti, kde hodnotí prvý polrok svojej vlády. Hovorí tiež o zdedených problémoch, rozkradnutých peniazoch a boji s mafiou.

„Idú ...

2020-09-21 13:45 open_in_new