Aktualne Spravy

Kosice Dnes

„Sprejeri“ spáchali trestný čin

Zmena v prípade vyšetrovania posprejovaného automobilu poslanca Starého Mesta Michala Djordjeviča (nezávislý). Tesne po skutku to polícia vyšetrovala ako priestupok, po novom už ako trestný čin. Poslancovi, ktorý je známy presadzovaním rezidentského parkovania v Starom Meste, ...

dnes 08:54 open_in_new
Prísnu reguláciu hazardu pocítia aj rozpočty mestských častí

Regulácia hazardu tvrdo zasiahne okrem podnikateľov aj rozpočty v jednotlivých mestských častiach. Od nového roka smú byť výherné prístroje a hracie automaty výlučne iba v herniach. Ich počet by sa mal znížiť na Slovensku o takmer dve tretiny.

Hracie automaty a ...

dnes 08:54 open_in_new
Trnka právnikom župy neverí

Potrebujem externé právne poradenstvo, pretože právnikom Úradu Košického samosprávneho kraja (KSK) nemôžem dôverovať, tvrdí nový župan Rastislav Trnka (nezávislý).

Samospráve pod jeho vedením v decembri poskytla za 1 198 eur právne služby advokátka Iveta Rajtáková. ...

dnes 08:54 open_in_new
Už len tri dni! Rozhodnite, kto postúpi do finále

Dajte hlas svojmu favoritovi na prestížny titul KOŠIČAN ROKA 2017 ešte dnes. Presne o polnoci v piatok 19. januára sa uzavrie hlasovanie. Do druhého kola ankety postúpi päť osobností a päť subjektov. 

Košice sú mesto s množstvom talentovaných, kreatívnych, usilovných ...

dnes 08:54 open_in_new
Zoo má prvé novoročné mláďatko

Prvým tohtoročným mláďaťom v košickej zoologickej záhrade sa stala ovca kamerunská. Narodila sa v pondelok 15. januára a rozšírila tak doterajšie desaťčlenné stádo.

„Mláďatko sa narodilo matke pochádzajúcej zo Zooparku Vyškov v Česku, otcom je šesťročný, ...

včera 19:15 open_in_new
Do Miškolca autom rýchlejšie a bezpečnejšie

Pri maďarskej obci Tornyosnémeti za štátnou hranicou otvorili v utorok 1,7 kilometra dlhý úsek diaľnice M30. 

V budúcnosti sa napojí na rýchlostnú komunikáciu R4 Milhosť - MČ Košice - Šebastovce na Slovensku. „Úsek diaľnice, ktorý sme odovzdali do užívania, je ...

včera 17:09 open_in_new
Aby vám netieklo z nosa

Ráno sa zobudíte na to, že máte zapchatý nos, a keď chcete povedať dobré ráno, nevylúdite zo seba ani tón. Včera nič a dnes prechladnutie...

Z medicínskeho hľadiska je prechladnutie banálne ochorenie. V bežnom živote asi nie je nič otravnejšie. Vďaka upchatému nosu ...

včera 17:09 open_in_new
Oceliari stúpajú v tabuľke

V zápase 37. kola najvyššej hokejovej súťaže zdolali hráči HC Košice na svojom ľade nováčika z Detvy tesne 4:3. Nedeľňajším víťazstvom si Košičania pripísali na svoje konto už tretiu výhru v rade.

V piatom tohtosezónnom vzájomnom meraní síl s ...

včera 14:00 open_in_new
Mladík šoféroval opitý a bez papierov

Včera krátko po 17. hodine došlo na križovatke Slaneckej a Ladožskej ulice v Košiciach k dopravnej nehode. Spôsobil ju opitý mladík, ktorý nie je ani držiteľom vodičského preukazu. 

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach  Lenka Ivanová, ...

včera 11:54 open_in_new
Jahodná opäť v prevádzke

Lyžiari opäť môžu s chuťou vyraziť do Ski centra Jahodná, kde bola od minulého pondelka prerušená prevádzka pre zlé podmienky, pretože bolo teplé počasie a nedostatok snehu.

Už dnes sú k dispozícii dva detské vleky a jeden pre dospelých. Podmienky na lyžovanie ...

včera 10:51 open_in_new
Strašiaky v centre mesta - dokedy nás budú otravovať?

Zničené budovy či fasády postriekané grafitmi nie sú najlepšou vizitkou ktoréhokoľvek mesta. V centre Košíc a v blízkom okolí je viacero budov, ktoré nepatria medzi lákadlá pre turistov. U niektorých nie je jasné, kedy sa ich stav zmení.

Strašidelná budova na rohu ...

včera 08:45 open_in_new
Logika podľa firmy EEI

Na článok, v ktorom denník KOŠICE:DNES poukázal na čudné počítanie doby spoplatnenia na závorových parkoviskách v Košiciach, reagovala firma EEI. Podľa nej obhajujeme systém, ktorý je pre vodičov nevýhodný. Naozaj?

V článku sme opísali platenie za parkovanie na ...

včera 08:45 open_in_new
Trnka sa chystá prepúšťať. Radí mu známa advokátka

Rastislav Trnka (nezávislý) aj dva mesiace po voľbách, v ktorých bol zvolený za predsedu Košického samosprávneho kraja, hľadá možnosti, ako zákonným spôsobom ukončiť pracovný pomer s niektorými zamestnancami župy.

Spolieha sa pritom na rady známej košickej advokátky ...

včera 08:45 open_in_new
Adriana Krúpová: Aj dobrú myšlienku dokážeme zneužiť

Hra Ešte sa to dá zachrániť, ktorú v slovenskej premiére uvedie Štátne divadlo Košice v piatok 19. januára na Malej scéne ŠD Košice, je tretím autorským počinom Adriany Krúpovej, ktorý sa stane súčasťou repertoáru košickej činohry. 

V roku 1997 uviedlo divadlo jej ...

včera 08:45 open_in_new
Stavbu pri parku Anička dodatočne povolili

Ubytovňu v rekreačnej lokalite Anička, ktorej hrubú stavbu v lete postavili bez povolenia, už stavebný úrad zlegalizoval. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné.    

Stavebný úrad, ktorého činnosť ako prenesený výkon štátnej správy vykonáva mesto Košice, v júli ...

včera 08:45 open_in_new
Jendrichovský: Košická hala má stále magickú silu

Basketbalistkám Good Angels sa v tejto sezóne darí. Košičanky majú vysoké ciele a potvrdili ich aj postupom do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA. V Angels aréne zdolali francúzsky Basket Landes 63:44. S pohárovou odvetou bol mimoriadne spokojný aj generálny manažér klubu ...

2018-01-15 16:57 open_in_new
Vlani kalamita, teraz jarné počasie, po snehu ani chýru

Nie je zima ako zima. Pred rokom sa v tomto čase borili Košičania kopami snehu, ktorý nám počasie nadelilo v piatok 13. januára. Ľudia vtedy v meste za dva dni vykúpili všetky lopaty. Biela nádielka narobila vrásky na čelách najmä vodičom. Vynechávali a meškali autobusy MHD, ...

2018-01-15 14:51 open_in_new
Noví obyvatelia zoo pochádzajú z Indie

Košickej zoo sa podarilo v uplynulých dňoch získať vzácny druh korytnačiek. Druhové meno hviezdicové získali podľa kresby na pancieri.

„Štyri jedince, ktoré nám darovala ZOO Praha, rozšírili doterajšiu kolekciu suchozemských korytnačiek na päť druhov. Korytnačka ...

2018-01-15 14:51 open_in_new
Zvieratá sa s chuťou vrhli na stromčeky

V košickej zoologickej záhrade aj tento rok v povianočnom období spestrili kŕmne dávky kopytníkov a primátov nepredanými vianočnými stromčekmi.

„Kŕmne dávky obohatili hlavne u prežúvavcov a neprežúvavcov, ako napríklad u takinov, zubrov, jeleňov, ale aj u kôz, koní ...

2018-01-15 13:48 open_in_new
Prístupy ku garážam v širšom centre Košíc pripomínajú tankodrom. Nemajú správcu

Košických vodičov, ktorí vlastnia alebo si prenajímajú garáže, trápia príjazdy k nim. Aj keď sú uprostred mesta, často sa podobajú skôr na tankodrom ako na cestnú komunikáciu.

Vodiči, ktorí garáže využívajú, upozorňujú, že aj keď riadne platia mestu dane za ...

2018-01-15 10:39 open_in_new
Stromovú asi opraví EEI

Majitelia garáží na Stromovej ulici budú asi výnimkou a zrejme sa dočkajú opravy zničenej príjazdovej cesty.

Nazdávajú sa, že to urobí parkovacia firma EEI, dokonca na vlastné náklady. Časť ulice chce totiž dať mesto do prenájmu EEI. 

Tá tam má vybudovať ...

2018-01-15 10:39 open_in_new