Aktualne Spravy

Bystricoviny

Ľubomír Motyčka: Bránim sa politike

Na konci roka som si užil. Operácia sa podarila, no potom prišli aj psychické problémy. Vyše mesiaca som takmer nechodil. Netreba ma ľutovať. Dvojkilometrové prechádzky už zvládam, aj hodinové plávanie. A už si plním aj poslanecké povinnosti.

Napriek tomu sa snažím ...

dnes 03:15 open_in_new
Zahájila sa dražba špeciálnej edície AVON dresov

Hokejový klub HC ´05 iClinic Banská Bystrica v spolupráci s Rotary Club Banská Bystrica Classic spustili dražbu špeciálnych edície čierno – ružových dresov, v ktorých nastúpili „barani“ 14. 2. 2020 proti HK Dukla Trenčín.

Aukcia prebieha na portáli ...

dnes 02:12 open_in_new
FOTO: Keď je práca hodnotou

Nedávno sa v Banskej Bystrici uskutočnila konferencia v rámci implementovaného projektu s názvom „Práca hodnotou“, ktorý realizuje občianske združenie LAVUTA v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Konferenciu zahájil predseda Banskobystrického ...

dnes 02:12 open_in_new
FOTO: Na Radnici sa udeľovali ceny mesta, primátora a čestné občianstvo

Február má v meste pod Urpínom vždy výnimočnú a slávnostnú atmosféru. Každoročne je spätý s oceňovaním osobností Banskej Bystrice, ktorí svojimi vlastnosťami, skúsenosťami a poctivou prácou vytŕčajú z davu.

Pamätná kniha Banskej Bystrice pozná ďalšie ...

včera 20:57 open_in_new
Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu si pripomenieme aj v Banskej Bystrici

Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov WFTGA vyhlásila prvýkrát v roku 1987 21. február za Svetový deň sprievodcov. Pri tejto príležitosti po celom svete poskytujú kvalifikovaní sprievodcovia cestovného ruchu svoje služby bez nároku na odmenu.

V tomto roku ...

včera 13:36 open_in_new
CINEMAX BB: Ježko Sonic, Ľadová sezóna, Prípad mŕtveho nebožtíka či Maskovaní špióni

Predprázdninové bystrické multikino CINEMAX BB prináša viacero zaujímavých filmových noviniek pre všetky vekové kategórie. Prinášame vám ich prehľad aj s video ukážkami.

Animovaná dobrodružná komédia, USA, 99 min. Superrýchly modrý ježko Sonic patrí medzi ...

včera 12:33 open_in_new
Detský fašiangový karneval v Robotníckom dome

Zoberte svocjich najmenších s maskami a príďte v sobotu 22. februára do Robotníckeho domu. Od 16:00 hod. sa budete môcť zabaviť na fašiangovej diskotéke a vyhrať pekné ceny. Vstup je voľný.

Mesto pozýva malých aj veľkých, ktorí majú radi hudbu, spev a tanec, na ...

včera 10:27 open_in_new
Sobotňajší Beh pre Michala v Parku pod Pamätníkom

O Michalovi Francistym z Rudlovej ste už určite počuli alebo čítali aj na našom portáli. Aj o tom, že jeho rodina potrebuje pomoc

Michal má obchod s výživovými doplnkami pre športovcov. Rád pomáha iným, ale už vyše pol roka leží bez pohybu pripútaný na lôžku. 38 ...

včera 10:27 open_in_new
Objav tradíciu v bystrickej Europe

Či už patríte medzi aktívnych vyznávačov slovenských ľudových tradícií alebo obdivujete dedičstvo našich predkov, na svoje si prídete počas podujatia Objav tradíciu už tento týždeň. Prehliadka sviatočných ľudových krojov z celého Slovenska, tradičné remeslá a ...

včera 09:24 open_in_new
Bystrické basketbalistky navrátia Prievidzi extraligu po 23 rokoch

Banskobystrické basketbalistky odohrajú najbližší svoj duel v ženskej extralige v Prievidzi. Udeje sa tak už túto nedeľu 23. februára. Zmerajú si tam sily s Piešťanskými Čajkami.

Prievidza je síce basketbalovým mestom, ale dievčenský basketbal sa odtiaľ vytratil ...

2020-02-19 21:48 open_in_new
Ondrej Lunter: Kraj pripravuje trestné oznámenie na SAD Zvolen

Neubehol ani mesiac od veľkej krízy vo verejnej autobusovej doprave v Banskobystrickom samosprávnom kraji, ktorú sa podarilo zažehnať vďaka primátorom a starostom v deviatich okresoch nášho kraja dočasnou dohodou s dopravcom SAD Zvolen a je tu ďalšie napätie. Kraj okrem súdnych ...

2020-02-19 17:36 open_in_new
Po základnej časti Tipsport Ligy nasledujú dve nadstavbové, až potom play off aj pre baranov

Viacerí hokejoví fanúšikovia sa pýtajú, ako to je tento rok v Tipsport Lige s play off. Oproti minulej sezóne je tu zmena v nadstavbovej časti, ktorá sa po 48 kolách okrem mužstiev na 7. – 12. mieste týka aj prvých šiestich tímov.

Všetky mužstvá  najskôr do 21. ...

2020-02-19 16:33 open_in_new
Víkend sa na Štiavničkách ponesie v znamení džuda

Športová hala Dukla na Štiavničkách bude počas tohto víkendu dejiskom už 7. ročníka jedného z najväčších mládežníckych medzinárodných turnajov v džude, ktoré sa organizujú na Slovensku –  JUDO GRAND PRIX Banská Bystrica 2020.

Turnaj pod organizátorskou ...

2020-02-19 11:18 open_in_new
Bystrická Akadémia umení a TU vo Zvolene majú nových rektorov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová menovala za nového rektora Akadémie umení v Banskej Bystrici na štvorročné obdobie Michala Murina. Staronovým rektorom Technickej univerzity vo Zvolene sa stal Rudolf Kropil.

Profesor Murin je výtvarný umelec, tvorca inštalácií, objektov, venuje ...

2020-02-19 02:54 open_in_new
BASELINE Banská Bystrica: Halové majstrovstvá SR dorastencov v tenise

V dňoch 15. – 18. februára 2020 sa v športovom areáli a tenisovom klube BASELINE v Banskej Bystrici uskutočnili halové majstrovstvá SR dorastencov v tenise. Nechýbali tu ani  bystrické tenisové talenty.

Vo dvojhre sa do finále prebojoval prvý nasadený Michal Novanský z OZ ...

2020-02-19 02:54 open_in_new
Barani v derby vo Zvolene neuspeli, o prvenstvo v základnej časti Tipsport Ligy zabojujú v Detve + HLASY

Tréner Zvolena Don Nachbaur si z predzápasovej zostavy urobil ´trhací kalendár´, niektorých obrancov zaradil do útoku a naopak útočníci sa ocitli v pozícii ´bekov´. Nič zo súpisky neplatilo v praxi a tento ťah mu ani nevyšiel (aspoň nie na začiatku derby zápasu).

Hoci ...

2020-02-18 23:45 open_in_new
V sobotu sú v Rudlovej – Sásovej jubilejné 10. Fašiangy s pochôdzkou

Občianska rada Rudlová – Sásová I. s finančnou podporou mesta Banská Bystrica Vás v sobotu 22. februára 2020 popoludní srdečne pozýva na FAŠIANGY s pochôdzkou. Bude to už 10. ročník veselého ľudového podujatia.

Táto tradičná akcia je medzi tunajšími obyvateľmi ...

2020-02-18 15:21 open_in_new
Februárová Bystrická hodinka o kaplnke sv. Barbory

Vo štvrtok 20. februára 2020 o 18:00 hod. sa v Národnom dome uskutoční tradičná Bystrická hodinka, na ktorej sa bude hovoriť o Kaplnke sv. Barbory Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie.

Prvá Bystrická hodinka sa konala koncom roka 2015. Odvtedy to bolo už viac ako ...

2020-02-18 14:18 open_in_new
Zimným astrovlakom za hviezdami už vo štvrtok!

Už po druhýkrát vyrazí zimný astrovlak za jedinečným hviezdnym zážitkom priamo do lesov Vydrovskej doliny a vy môžete opäť zažiť nezabudnuteľný zážitok pozorovania hviezd pod odborným dozorom priamo z hvezdárne.

Zimný astrovlak sa opäť vydá úzkokoľajkou ...

2020-02-18 13:15 open_in_new
Ľubomír Motyčka: DUDINCE, klenot medzi slovenskými kúpeľmi

Miro Toman, teraz mi nesiahaj a neopravuj, keď napíšem Ďudince. Tam sme svojho času tri a pol hodiny cestovali vlakom z Banskej Bystrice. A pri pokladni pani nevedela, kde to je.

Potom prišla malá rodinná pohroma. Dom starých rodičov zbúrali. Odtiaľ sme to na kúpalisko ...

2020-02-18 11:09 open_in_new
Žiacke biatlonové talenty Patrášová, Garguláková a Tóthová vybojovali 4 národné tituly

Tento víkend bol v aktuálnej sezóne mládežníckeho biatlonu azda najdôležitejší. Bojovalo sa totiž po oba dni o tituly majstra Slovenska v rýchlostnom a vytrvalostnom biatlone. Na podujatí v Osrblí mali početné zastúpenie aj kluby z Banskej Bystrice.

Ako už doterajšie ...

2020-02-17 19:24 open_in_new