Aktualne Spravy

Bystricoviny

Bystričanky vyhrali v Bratislave, o týždeň ich čaká súboj o štvrtú priečku + HLASY

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica vyhrali aj tretíkrát s Dubčekom Bratislava v ženskej extralige v aktuálnej sezóne. Opäť to bol náročný súboj s tesným výsledkom v prospech našich dievčat. Vyhrali o tri body. Naše ´pumy´ si tak v šesťčlennej tabuľke držia ...

včera 22:15 open_in_new
Bystrická Europa sa v sobotu 25. januára stane centrom Thajského boxu

V bystrickej Europe sa v sobotu 25. januára 2020 budú konať Majstrovstvá Slovenska v Thajskom boxe, 4. kolo amatérskej ligy SMTA v Thajskom boxe  a detská súťaž muay thai kids pre deti od 6 do 14 rokov.

Diváci sa môžu tešiť na súťaž detí v troch disciplínach ...

včera 18:03 open_in_new
OZ Pomáhame srdcom pripravuje darovaciu burzu Dajme veciam druhú šancu

O bystrickom OZ Pomáhame srdcom sme už písali viackrát. Založil ho bývalý džudista Dukly Banská Bystrica Anton Minárik s priateľmi, ktorých záľubou je aktívne pomáhať ľuďom v núdzi.

Predseda OZ Pomáhame srdcom Anton Minárik pre náš portál ...

včera 18:03 open_in_new
Prvý triumf Petry Vlhovej v tejto sezóne v obrovskom slalome, vyhrala v Sestriere + HLASY

Slovenská lyžiarka z banskobystrickej Dukly Petra Vlhová triumfovala v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Sestriere. Časom 2:21,15 minúty sa radovala spoločne s domácou Taliankou Federicou Brignoneovou, tretia skončila s odstupom iba jedinej stotiny sekundy Američanka ...

včera 15:57 open_in_new
Ikonická inscenácia Štúdia T.W.I.G.A. Mocad(r)ámy poslednýkrát na scéne BDNR

Mocad(r)ámy vznikli ako druhý titul ženského divadelného Štúdio T.W.I.G.A., ktoré od r. 2007 fungovalo pri Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici. Derniéra divácky najobľúbenejšieho titulu Štúdia sa uskutoční v stredu 22. januára o 19:00 hod.

Inscenácia ...

včera 10:42 open_in_new
Americký profesor Robert H. Skilton na UMB o štúdiu práva

Na pôde Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici sa nedávno uskutočnilo už v poradí 8. pokračovanie Americkej školy práva – American School of Law.

Ide o jedinečný projekt určený nie len pre študentov, ale aj širokú verejnosť, ktorého cieľom je ...

včera 10:42 open_in_new
Naše HC ´05 bodovalo v Michalovciach, prehrali sme až po predĺžení + HLASY

Banskobystrickí hokejisti v 41. kole Tipsport ligy prehrali na ľade Michaloviec o gól. Ten víťazný dosiali domáci až v predĺžení a vyhrali tak 3:2. Za remízu v riadnom hracom čase sme si však pripísali bod a keďže Košice nečakane doma zakopli s posledným Liptovským ...

včera 23:09 open_in_new
Ako bystrickí aktivisti na stretnutí občanov s Blahom zabudli na slušnosť a demokraciu

Nezvyknem často chodiť na predvolebné akcie, ale pri stretnutí poslanca NR SR za Smer Ľuboša Blahu s Bystričanmi som urobil výnimku. Chcel som vidieť v akcii najpopulárnejšieho ľavicového politika na sociálnych sieťach – sociálneho demokrata bojujúceho proti ...

2020-01-17 18:54 open_in_new
Banskobystrický benefičný koncert Pocta folklóru v srdci Slovenska + súťaž o lístky

O benefičný galavečer na podporu  občianskeho združenia Svetielko nádeje „Pocta folklóru v srdci Slovenska“, ktorý sa uskutoční v piatok 24. januára 2020 o 18:00 hod. v Aule Beliana na Tajovského 40 v Banskej Bystrici, je veľký záujem. Folklór má v meste pod Urpínom vždy ...

2020-01-17 13:39 open_in_new
Polícia pátra po dvoch Bystričanoch

Banskobystrická polícia vyhlásila pátranie po dvoch Bystričanoch, ktorých hľadá na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Banskej Bystrici na zatknutie. Jedná sa o Máriu Jaďuďovú a Tomáša Kureka.

Polícia v Banskej Bystrici sa obracia na občanov so žiadosťou ...

2020-01-17 12:36 open_in_new
Mladý Bystričan Leon Sloboda je majstrom Slovenska v tenisovej dvojhre

Počas uplynulého víkendu sa hrali Majstrovstvá Slovenska v kategóriách mladší žiaci a mladší dorastenci. V obidvoch kategóriách reprezentovali Banskú Bystricu hráči z TC BASELINE.

Fantastický úspech vo svojej začínajúcej tenisovej kariére zaznamenal ešte iba ...

2020-01-17 09:27 open_in_new
Smrť lyžiara (†28) po zrážke priamo na svahu v Jasnej

V lyžiarskom stredisku v Jasnej na Predných Derešoch došlo vo štvrtok k zrážke dvoch lyžiarov, po ktorej jeden z nich prišiel o život. Polícia v Brezne začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

K zrážke došlo na južnej strane Chopku v Jasnej na križovatke tratí ...

2020-01-16 18:45 open_in_new
Banskobystrická latka sa teší na majstra Európy i líderku svetových tabuliek

V našom meste sa 11. februára uskutoční najvýznamnejšie halové podujatie výškarov 26. ročník Banskobystrickej latky. Podujatie má bohatú tradíciu a najlepší svetoví výškari sa sem radi vracajú.

Aj po skončení kariéry príde pod Urpín legenda Stefan Holm už ako ...

2020-01-16 15:36 open_in_new
Novoročné predsavzatia dostanú v bystrickej Europe reálny rozmer

Často sa nám stáva, že sa do novoročných predsavzatí pustíme s maximálnym elánom, ktorý však časom pominie a veľmi ľahko sa dostaneme do „starých koľají“. Ak ste si do Nového roku predsavzali viac pohybu, zdravšie stravovanie či väčšiu pozornosť svojmu okoliu, ...

2020-01-16 12:27 open_in_new
Komunitné projekty so zapojením dobrovoľníkov z VÚB môžu získať 50 tisíc eur

Nadácia VÚB ponúka už tradične začiatkom roka šancu uchádzať sa o grant pre neziskové organizácie, školy či obce, ktoré budú v rámci svojich projektov priamo spolupracovať so zamestnancami VÚB.

Ľudia pracujúci v tejto bankovej skupine po celom Slovensku môžu svojou ...

2020-01-16 10:21 open_in_new
Vladimír Sklenka: Zašlá sláva Banskobystrickej zápalkárne

Banská Bystrica bola celé 20. storočie spojená s výrobou zápaliek. Továreň na zápalky tu pôsobila do roku 2002 – až do jej privatizácie a následnej likvidácie. Jej zašlú slávu sa už nepodarilo obnoviť.

Najskôr trochu histórie vzniku zápaliek. Vynálezcom prvých ...

2020-01-16 10:21 open_in_new
Paulína Fialková s čistou streľbou v Ruhpoldingu v šprinte piata + HLASY

Banskobystrická biatlonistka Paulína Fialková obsadila piate miesto v stredajších rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu. Predviedla čistú streľbu, sklopila všetkých desať terčíkov, avšak bežecky zaostala za víťaznou Nórkou ...

2020-01-15 18:36 open_in_new
Skibusom na psie záprahy do SKI Telgárt

SKI Telgárt sa teší množstvu návštevníkov a pripravuje okrem skvelej lyžovačky pre lyžiarov i zaujímavý program na každý víkend. Inak tomu nebude ani počas nadchádzajúcej soboty, kedy pre rodiny s deťmi chystajú jazdu na psích záprahoch.

Lyžiarske stredisko ...

2020-01-15 15:27 open_in_new
Pocta folklóru v srdci Slovenska

V piatok 24. januára 2020 o 18:00 hod. sa v Aule Beliana na Tajovského 40 v Banskej Bystrici koná benefičný galavečer na podporu detskej onkológie Svetielko nádeje „Pocta folklóru“.

Projekt s názvom „Folklór – duša Slovenska“ priniesol  podporu aktivít v ...

2020-01-15 14:24 open_in_new
Do CINEMAX BB na novinky Dolittle, Príliš osobná známosť, Turandot a pripravuje sa 2017

Banskobystrické multikino CINEMAX BB od štvrtka 16. januára 2020 uvádza ďalšie filmové novinky – dobrodružný film Dolittle, česko – slovenskú komédiu Príliš osobná známosť či operu Giacoma Pucciniho Turandot v nenapodobiteľnej réžii Roberta Wilsona. Pripravuje sa ...

2020-01-15 13:21 open_in_new
Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť v Thurzovom dome

Thurzov dom sa v najbližších mesiacoch prenesie do čias dávno minulých a odhalí jedinečné umelecké zručnosti našich predkov spred 2 000 rokov, ale aj tvorbu súčasnej generácie mladých remeselníkov.

Jubilejná 10. repríza úspešnej putovnej výstavy Umelecké remeslo od ...

2020-01-15 11:15 open_in_new