Aktualne Spravy

Bystricoviny

Bystrickí futbalisti remizovali v Liptovskom Mikuláši, na jar ešte neprehrali + HLASY

Banskobystrická mestská Dukla potvrdila dobrú jarnú hernú fazónu. Ani po stredajšom dueli v Liptovskom Mikuláši nepozná v tomto roku v súťažnom dueli chuť prehry. V 25. kole druhej futbalovej ligy remizovala na Liptove s tamojším Tatranom 2:2.

V úvode zápasu mali domáci ...

dnes 21:42 open_in_new
Slovenského premiéra Petra Pellegriniho prijme americký prezident Donald Trump

Ako prvý priniesol túto informáciu v stredu denník Pravda odvolávajúc sa na nemenovaný vysokopostavený slovenský zdroj. Neskôr ju potvrdil samotný premiér Peter Pellegrini s tým, že návšteva sa uskutoční v dňoch 1. až 4. mája a americký prezident ho ...

dnes 16:27 open_in_new
Projekt ,,Vzdelanie je budúcnosť‘‘ vyvrcholí orientačným behom ulicami mesta

Beh ulicami Banskej Bystrice k lepšiemu poznaniu mesta a Európskej únie. Projekt ,,Vzdelanie je budúcnosť‘‘, ktorý Euroatlantické centrum organizuje už tretí rok, speje do finálnej fázy.

Tú predstavuje orientačný beh vybraných žiakov základných škôl z Banskej ...

dnes 15:24 open_in_new
MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK na minciach aj 0 euro suvenír bankovke

Pri príležitosti pripomienky 100. výročia tragickej smrti MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA bude vydaných niekoľko zaujímavých,oficiálnych zberateľských kúskov, ktoré už teraz lákajú nie len numizmatikov, ale aj širokú verejnosť.

V osudný deň, 4. mája 1919, sa Štefánik ...

dnes 11:12 open_in_new
Na akcii Za krajšie mesto vyviezli 355 ton odpadu

Akciu Za krajšie mesto sme tento rok v Banskej Bystrici odštartovali ešte pred veľkonočnými sviatkami. Okolie svojich domovov skrášľovali malí i veľkí obyvatelia, no ruku k dielu priložili i deti z materských a základných škôl, dobrovoľníci či ...

včera 16:18 open_in_new
Na Vínšpacírke ocenia Ondreja Korpása – otca niekoľkých slovenských novošľachtencov

Už túto sobotu 27. apríla prichádza na banskobystrické námestie vínny festival Vínšpacírka, ktorá ponúkne to najlepšie, čo sa za posledné obdobie urodilo v slovenských i zahraničných viniciach.  

Z podujatia si odnesú ocenenie Bystrický anjel dve ...

včera 15:15 open_in_new
Aprílová Bystrická hodinka o hnedom uhlí v okolí Banskej Bystrice

Hnedouhoľné baníctvo v okolí Banskej Bystrice bude témou aprílovej Bystrickej hodinky. Uskutoční sa vo štvrtok 25. apríla v Národnom dome.

Hnedouhoľný baníctvom sa organizátori Bystrickej hodinky inšpirovali na základe vydania knihy Hnedouhoľné baníctvo pri ...

včera 12:06 open_in_new
Poveľkonočné novinky v banskobystrickom CINEMAX BB

Aj po Veľkej noci sa oplatí zájsť do multikina CINEMAX BB na nejaký dobrý film. Prinášame Vám aktuálnu ponuku filmových noviniek.

Záverečné dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ...

včera 12:06 open_in_new
R2N Business Center ponúkne nové kancelárske priestory v Radvani

V Banskej Bystrici  pribudnú moderné kancelárske priestory pre nových investorov a miestne firmy. V Radvani sa na tento účel rekonštruuje osempodlažná budova bývalých Leteckých opravovní na Sládkovičovej ulici 29.

Ide o prestavbu administratívnej budovy ...

2019-04-22 14:00 open_in_new
O slovo sa hlási i banskobystrický plavecký kemp

Slovenská plavecká federácia zaregistrovala v júni uplynulého roka nový banskobystrický plavecký klub pod názvom Plavecký Kemp Banská Bystrica. Jeho členovia sa zúčastňujú na súťažiach pod skratkou PKBB.

Uvedený plavecký klub, ktorého predsedom a hlavným ...

2019-04-22 14:00 open_in_new
Svetová Štiavnica roztancuje Mesto kultúry 2019

Virtuózne cimbalové sóla zmiešané s džezom, strhujúcu balkánsku hudbu, mix bossa novy, japonskej enky, španielskej bulerie a reggae, nové umelecké kontexty ľudovej hudby aj inteligentný humor originálnej hudobnej reči ponúkne nultý ročník festivalu Svetová Štiavnica. ...

2019-04-22 14:00 open_in_new
SPEAKLAND 2019 – prázdniny aké chcú rodičia aj deti

Už nemusíte cez prázdniny cestovať ďaleko, aby ste sa naučili hovoriť a hovorili po anglicky. Dá sa to aj v SPEAKLANDE, krajine do ktorej sa budete chcieť opäť vrátiť.

Železnô sa v lete 2019 premení na SPEAKLAND – anglický, ozdravný, letný a ...

2019-04-22 11:54 open_in_new
FOTO: Jakub si vychutnal v derby oslabenú Sásovú, nezaváhali ani Podkonice a Selce

Cez víkend bolo na programe 18. kolo piatej futbalovej ligy, v ktorom sa hralo mestské a zároveň susedské derby v Jakube. Zavítala tam oslabená Sásová a prehrala rozdielom triedy. Podkonice potvrdili líderskú pozíciu na ihrisku o záchranu bojujúcej Dobrej ...

2019-04-22 01:24 open_in_new
Rakytovce tesne vyhrali v Hriňovej, Badín deklasoval Balog, druhá prehra Šalkovej

V 18. kole štvrtej futbalovej ligy potvrdili dobrú jarnú formu Rakytovce. Vyhrali v Hriňovej jediným gólom Arvensisa z predposlednej minúty stretnutia! Stále tak držia krok s vedúcou Kováčovou. Potešil nás i Badín vysokou výhrou 7:1 doma s Čiernym ...

2019-04-22 00:21 open_in_new
Skupina Vengaboys v bystrickom Ministry predviedla veľkolepú šou

Známa kapela z 90 – tych rokov Vengaboys zavítala cez víkend do Banskej Bystrice. Vystúpila v tanečnom klube  Ministry of Fun zo soboty na nedeľu so svojím takmer 40 – minútovým programom vytvorila veľkolepú šou.

Hviezdna skupina VENGABOYS, ktorú ...

2019-04-22 00:21 open_in_new
Príjemné Veľkonočné sviatky všetkým Bystričankám a Bystričanom

Po Vzkriesení nastáva čas radosti zo života a jari. Veľkonočné sviatky prechádzajú do svojej tradičnej nenáboženskej formy, ktorú všetci poznáme a ktorú si užívajú malí i veľkí.

Ani počas Veľkonočných sviatkov  by sme nemali zabúdať na ...

2019-04-21 18:03 open_in_new
S nutričnou terapeutkou o civilizačných ochoreniach v knižnici

Verejná knižnica Mikuláša Kováča pozýva verejnosť  v streda 24. apríla 2019 o 17:00 hod. na prednášku a diskusiu s nutričnou terapeutkou Ing. Bibiánou Orendášovou.

Témou prednášky Bibiány Orendášovej v pobočke  VKMK na Fončorde, ...

2019-04-21 17:00 open_in_new
Mladí a úspešní: Džudista Márius Fízeľ

Spoločne s VŠC Dukla Banská Bystrica sa v novej rubrike “Mladí a úspešní” budeme venovať spoznávaniu našich mladých a úspešných športovcov. Ako prvého Vám predstavíme džudistu Máriusa Fízeľa.

Márius Fízeľ je úspešný 20 – ročný džudista, v ...

2019-04-21 17:00 open_in_new
Veľkonočný koncert v kostole Narodenia Panny Márie v Radvani na Hôrke

Všetkých priaznivcov zborovej speváckej hudby pozývame v sobotu po Veľkej noci, 27. apríla 2019 o 19:00 hod.  do kostola Narodenia Panny Márie v Radvani na Hôrke v Banskej Bystrici. Veľkonočný koncert z diel duchovnej hudby, pre miešaný spevácky ...

2019-04-21 12:48 open_in_new
Po krásnej Veľkej noci bude v Banskej Bystrici občas premenlivo, ale príjemne

Krásne veľkonočné dni zaliate slnkom postupne nahradia nad naším mestom oblaky a občas z nich aj zaprší. To však nič nezmení na tom, že nás svojím čarom úplne ovládne jar.

Na Veľkonočný pondelok  bude v Banskej Bystrici polojasno s dennou ...

2019-04-21 10:42 open_in_new
Výstava a konferencia o Druhej svetovej vojne aj s ruskými historikmi a expertmi v Múzeu SNP

Múzeum SNP v Banskej Bystrici sa v utorok 23. apríla 2019 o 9:00 hod. stane dejiskom otvorenia výstavy fotodokumentov a trojdňovej konferencie  „1939 – ROK ZLOMU – SLOVENSKO A EURÓPA na začiatku 2. svetovej vojny“.

Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku Vás pozýva ...

2019-04-20 21:03 open_in_new