Aktualne Spravy

Aktualne Spravy

Prieskum skupiny EOS: Európske spoločnosti považujú kybernetickú bezpečnosť a ochranu údajov za hlavné témy budúcnosti
  • Finanční výkonní pracovníci v celej Európe považujú kybernetickú bezpečnosť a ochranu údajov za hlavné trendy v nasledujúcich dvoch rokoch.
  • Iba 28 % už pracuje na témach kybernetickej bezpečnosti v oblasti manažmentu pohľadávok
  • Západní Európania sú aktívnejší v oblasti ochrany údajov ako východní Európania

 

...
včera 08:09 open_in_new
FlixBusom zo Slovenska do 12 krajín, do roka 2030 sa chce stať najzelenejším a 100 % CO2 neutrálnym dopravcom

++ Slovenská sieť FlixBusu aktuálne pokrýva 38 miest a 41 zastávok, Slovensko priamo spája s 12 európskymi krajinami a viac než 140 destináciami

++ Platforma FlixMobility chce byť do roka 2030 úplne uhlíkovo neutrálna

++ Spoločnosť predstavuje akčný klimatický plán a investuje do alternatívnych palív: vodíkových palivových článkov, elektriny z obnoviteľných zdrojov a bioplynu

...
2019-09-16 08:10 open_in_new
Európske spoločnosti zaostávajú v digitálnych platobných metódach
  • Iba 28 % európskych spoločností ponúka svojim zákazníkom digitálne spôsoby platby
  • V priemere sú k dispozícii štyri rôzne spôsoby platby
  • Mobilné platby sa už síce začínajú presadzovať, ale kryptomeny sú akceptované iba zriedka
...
2019-09-16 07:47 open_in_new
EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2019 V KOŠICIACH

September je už tradične spájaný s oslavami Európskeho dňa jazykov, ktorý pripadá na 26. septembra. V Košiciach ho však privítame už o čosi skôr, konkrétne v stredu 18. septembra, keď sa do osláv zapoja žiaci a študenti škôl z celého košického kraja.

...
2019-09-15 13:58 open_in_new
Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia

Historik Martin Pekár: Tento deň je pripomienkou tragédie slovenského židovstva, ale aj zlyhania majoritnej spoločnosti a dôsledkov rezignácie na hodnoty ľudskosti

...
2019-09-11 08:58 open_in_new
Prieskum skupiny EOS: Európania platia načas, ale spoločnosti sú skeptickejšie voči budúcnosti
  • Platobná disciplína sa naďalej zlepšuje, pričom 81 % všetkých faktúr je vyplatených včas
  • Vyhliadky do budúcnosti sú však pesimistickejšie ako boli
  • Spotrebitelia sú spoľahlivejšími platiteľmi ako firemní zákazníci
...
2019-09-06 08:44 open_in_new
Historik Martin Pekár: K vypuknutiu druhej svetovej vojny prispeli slabé stránky versailleského mierového systému aj narastajúce veľmocenské ambície Sovietskeho zväzu a nacistického Nemecka

Prvého septembra uplynie 80 rokov od vypuknutia druhej svetovej vojny, najtragickejšieho a najkrvavejšieho konfliktu v dejinách ľudstva, ku ktorému došlo dve desaťročia po skončení prvej svetovej vojny. Aké boli jeho hlavné príčiny?

...
2019-09-03 08:11 open_in_new
Značka Orbit opäť žiada podporu organizácie Úsmev ako dar

Značka žuvačiek bez cukru Orbit dlhodobo spolupracuje s občianskym združením Úsmev ako dar na podpore znevýhodnených detí z Centier pre deti a rodiny. Tento rok už štvrtýkrát vyzýva verejnosť, aby sa opäť zapojila a pomohla deťom získať toľko potrebné sebavedomie. Kampaň s názvom „Pomôžme im zažiariť“ je zameraná na pomoc dospievajúcim deťom, ktoré čaká odchod z detského domova do samostatného života. Aby do neho mladí dospelí vykročili tou správnou nohou, venuje Orbit 1% z ceny všetkých svojich produktov predaných v období od 25. augusta do 5. októbra 2019 na podporu programov uľahčujúcich vstup do dospelosti. CSR kampaň prebieha hneď na štyroch stredoeurópskych trhoch a bude podporená PR komunikáciou v on-line prostredí, na sociálnych sieťach a priamo v miestach predaja. Viac o kampani sa dozviete na pomaham.orbitklub.sk.

 

...
2019-08-29 08:27 open_in_new
Ľudské zlyhanie a zábudlivosť sú dôvodom neplatenia faktúr skôr v západných než východných krajinách

Ľudské zlyhanie alebo formálne chyby pri platení faktúr, čo sa týka firemných zákazníkov, sa v oveľa väčšej miere vyskytujú medzi západoeurópskymi než východoeurópskymi krajinami. Ukázala to reprezentatívna štúdia „European Payment Practices 2018“, skupiny EOS.

 

...
2019-08-28 07:47 open_in_new
Historik Martin Pekár: SNP je súčasťou nášho národného príbehu i hodnotových pilierov súčasnej štátnosti

Slovenské národné povstanie (SNP) je dôležitou kapitolou dejín Slovenska a súčasťou celoeurópskej protinacistickej rezistencie – zdôrazňuje vedúci Katedry histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a poverený prorektor pre vysokoškolské vzdelávanie, akademické tradície a obrady prof. PaedDr. Martin Pekár, PhD.

...
2019-08-27 07:26 open_in_new
Spoločnosť FlixBus prichádza do Turecka, ohlásila spoluprácu s tureckou autobusovou jednotkou Kamil Koç

Globálny poskytovateľ mobility a turecká spoločnosť Actera Group sa dohodli na pripojení najväčšej diaľkovej autobusovej prepravy v Turecku do siete spojov FlixBus. Spoločnosť Kamil Koç aktuálne obsluhuje 61 miest v celej krajine a len v minulom roku prepravila 20 miliónov cestujúcich. Ponuka spojov sa postupne začlení do rozsiahlej siete FlixBus-u, ktorá aktuálne ponúka viac ako 350 tisíc spojení za deň, do 2 tisíc destinácií v 28 krajinách v Európe a USA. Dohoda nadobudne platnosť po schválení regulačnými orgánmi a jej dokončenie sa očakáva v najbližších týždňoch.

...
2019-08-26 08:02 open_in_new