Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Cesta sa bude opravovať aj vďaka eurofondom
TwitterTrenčiansky samosprávny kraj začal práce na poslednej zo štyroch ciest, ktorých rekonštrukciu bude Trenčianska župa financovať z európskych peňazí a spolufinancovať z vlastného rozpočtu. Rekonštrukcie sa týkajú cesty medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami.  
dnes 12:21
Orolovský most čiastočne uzavrú
TwitterMesto Považská Bysrtrica čakajú výrazné dopravné obmedzenia. Tie sa dotknú hlavne cesty medzi centrom mesta a mestskými časťami Orlové, Považské Podhradie, či Šebešťanová. Dôvodom je čiastočné uzávierka Orlovského mosta z dôvodu rekonštrukcie komunikácie.
dnes 12:21
Na čelo ligy strácajú už len dva body
TwitterFutbalisti MŠK Považská Bystrica majú za sebou prvých šesť kôl v rámci 3. ligy západ. Prvý štyri kolá nevyšli Považskobystričanom podľa ich predstáv, keďže získali len 5 bodov. Postupové nádeje sa tak začali pomaly vytrácať. Výkon v zápasoch bol dobrý, no chýbala presnosť v zakončení. V piatom kole cestovali Považskobystričania do Šale. Silný súper začal zápas lepšie a vypracoval si viacero šancí. V 15. minúte zaútočili Považskobystričania, no strela Zuziaka mierila vysoko nad. O štyri minúty neskôr sa do ďalšej dobrej šance dostal Marek Zuziak, no hlavou nenasmeroval Slávikov dobrý center do siete.  O pár minút zaútočili aj hostia, no ich hlavičkový pokus v bráne neskončil.  V 37. minúte nebezpečne vystrelil na domácu bránu Slávik, no ani on skóre nezmenil. Následne sa kopala séria rohových kopov v podaní Považskej Bytrice, gól však v prvom polčase diváci nevideli. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Oba tímy sa  snažili útočiť. V 60. minúte sa do dobrej šance dostával Čiernik. Jeho hlavička skončila vedľa brány. Hneď z protiútoku sa dostali do šance domáci, no ani oni nedokázali využiť závar pre bránou Vozára na strelenie úvodného gólu. V závere zápasu domáci otvorili hru práve v čase, keď Považskobystričania prestriedali a začali byť nebezpečný. Najmä čerstvý Gáborik robil svojou rýchlosťou obrane Šale problémy. V 90. minúte najprv nastrelili Považskobystričania žrď a o v úplnom závere Marek Zuziak zápas rozhodol. Považský Bystrica tak dokázala vyhrať na pôde Šale a pripísala si dôležité tri body.
dnes 12:21
Olympiáda seniorov
TwitterV Plevníku Drienovom sa už po šiesty krát konala olympiáda seniorov. Akcia vznikla s iniciatívy prednostu okresného úradu v Považskej Bystrici, ktorý preniesol túto myšlienku do okresu Považská Bystrica z východu Slovenska.
dnes 12:21
V Dubnici nad Váhom majú biodiverzitné lúky
TwitterMesto Dubnica nad Váhom zaviedlo ako prvé mesto na Považí biodiverzitné lúky. V praxi by to malo znamenať, že sa počas kosby ostanú malé nepokosené ostrovčeky.
dnes 11:18
Participatívny rozpočet smeruje do finále
TwitterMesto Považská Bystrica ponúka v tomto roku po prvýkrát možnosť zapojiť sa do projektovej súťaže Mesto si ty. Jedná sa o participatívny komunitný rozpočet, ktorý prináša možnosť získať časť z finančných prostriedkov z rozpočtu mesta na svoj projekt.
dnes 11:18
Slovenský pohár žiakov v Považskej Bystrici
TwitterKrytá plaváreň v Považskej Bystrici hostila už druhý závod Slovenského pohára žiakov v plávaní. Ten je dlhodobou súťažou pre deti, ktoré ešte nemajú v rámci vekovej kategórie oficiálne majstrovstvá Slovenska.  Súťaž sa koná štyrikrát do roka a deti ktoré tu plávajú sú hodnotené na základe ich všestrannosti.
dnes 11:18
Slovenský pohár žiakov v Považskej Bystrici
TwitterKrytá plaváreň v Považskej Bystrici hostila už druhý závod Slovenského pohára žiakov v plávaní. Ten je dlhodobou súťažou pre deti, ktoré ešte nemajú v rámci vekovej kategórie oficiálne majstrovstvá Slovenska.  Súťaž sa koná štyrikrát do roka a deti ktoré tu plávajú sú hodnotené na základe ich všestrannosti.
dnes 11:18
Rally Strážov Classic 2019
TwitterVeterán klub Manín z Považskej Bystrice usporiadal už piaty ročník obľúbenej Rally Strážov Klasik. Tento rok prišli organizátori so zásadnou novinkou a to že sa jednalo o víkendovú rally. Niekoľko desiatok posádok na historických automobiloch tak s strávilo v Považskej Bystrici a okolí hneď dva dni.
dnes 11:18
Nárast pacientov problémy nespôsobuje
TwitterZačiatkom leta prestala fungovať v Púchove pohotovostná služba pre deti a dorast. Mnohí rodičia s chorými deťmi tak museli vyhľadať inú možnosť, ako nechať svoje dieťa počas víkendu, či poobedňajších hodín vyšetriť. To sa prejavilo hneď v prvých dňoch aj na celkovom počte ošetrených detí. Počas víkendu doslova padali rekordy. Aj napriek tomu bola situácia pokojná a pacienti boli priebežne vybavovaný. Posilnenie služieb vedenie nemocnice neplánuje. Aj keď pohotovostná služba pre deti a dorast v Púchove skončila, lekári z Púchova sa do služieb vrátia. Od augusta budú pracovať v Považskej Bystrici.
dnes 11:18
Viac ako 45 rokov vychovávajú špičkových plavcov
TwitterPlavecký klub Matador Púchov pôsobí na Slovenskej scéne už viac ako 45 rokov. Za ten čas vychovali v klube viacero kvalitných plavcov, ktorý sa pravidelne zúčastňovali vrcholných podujatí. Zaujímavosťou je, že klub vznikol v roku 1973, keď v Púchove ešte nestála plaváreň.
dnes 11:18
Z kanála vylovili dve autá a trezor
TwitterPlánovanie vypúšťanie kanála Váhu pri Považskej Bystrici odhalilo prinieslo zaujímavé nálezy. Pod hladinou vody sa nachádzali dve autá a trezor. Na miesto boli ihneď vyslané policajné aj hasičské jednotky.
dnes 11:18
Zmena času bude už čoskoro minulosťou
TwitterStriedania letného a zimného času sa definitívne skončí v roku 2021. Rozhodli o tom Európsky poslanci, ktorý však ponechali možnosť výberu na členských štátoch únie. Či bude na Slovensku od roku 2021 platiť zimný, alebo letný čas tak rozhodnú samotní Slováci. 
dnes 10:15
Karnevalová zábava na ZŠ Slovanká
TwitterNa základnej škole Slovanskej sa konal tradičný karneval organizovaný školským klubom detí. Pod vedením vychovávateliek sa deti obliekli do množstva klasických ale aj netradičných kostýmov.
dnes 10:15
Obľúbená akcia opäť vypredala divadlo
TwitterTí čo sa do divadla dostali, rozhodne neľutovali. Do tanca hrala skupina Black Band, ktorá svojím repertoárom roztancovala takmer celú sálu.
dnes 10:15
Kam za kultúrou
TwitterZáver februára bude čo do kultúrnych podujatí v meste Považská Bystrica bohatý. Už v nedeľu 24. februára je po prvý krát v novom roku na programe obľúbená Považská hitparáda. Tentokrát bude špeciálnym hosťom známa svokra Gizka Oňová.
dnes 10:15
Denné Správy
Magazín Billboard vyhlásil speváèku Taylor Swift za Ženu desaroèia

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Americký magazín Billboard vyhlásil speváèku Taylor Swift za Ženu desaroèia. Dvadsadeväroèná interpretka je vôbec prvou laureátkou tohto ocenenia. Prevezme si ho 12. decembra v Los Angeles na 14. roèníku podujatia Women in Music. Swift,...

dnes 20:06
Najzbytoènejší úkon, aký môže urobi. Okomentovalo KDH výzvu od Harabina

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Kresanskodemokratické hnutie (KDH) považuje pozvánku od volebného lídra strany Vlas Štefana Harabina na spoloène politické rokovanie za najzbytoènejší úkon, aký môže urobi. Stanovisko KDH agentúre SITA poslal hovorca hnutia Stano Župa. ...

dnes 20:06
Slovensko – Azerbajdžan (kvalifikácia o postup na ME 2020 – online)

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenskí futbalisti hrajú v utorok od 20:45 svoj posledný zápas v E-skupine kvalifikácie o postup na ME 2020. Ich súperom na trnavskom Štadióne Antona Malatinského sú hráèi Azerbajdžanu. Postupová matematika pre zverencov trénera Pavla Hapala je...

dnes 20:06
Zadržali muža, ktorý má údajne informácie o objednávate¾ovi vraždy novinárky na Malte

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Maltské úrady zadržali muža, ktorý tvrdí, že má informácie o objednávate¾ovi vraždy investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. Premiér Joseph Muscat v utorok informoval, že podpísal list s ponukou oficiálnej milosti pre podozrivého, v...

dnes 20:06
Islamista mal plánova teroristický útok v Berlíne, údajne zháòal materiály na výrobu bomby

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecká polícia zadržala muža a preh¾adala jeho byt v súvislosti s podozrením z plánovania teroristického útoku. Štátny prokurátor uviedol, že nemenovaného zatkli v utorok v Berlíne. Bližšie informácie o jeho identite neposkytol, no opísal ho ako...

dnes 20:06
One Day Jazz Festival sa vracia do Bratislavy

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - 11. roèník One Day Jazz Festivalu sa blíži do svojho finále. 20. a 21. novembra 2019 èakajú muzikantov a fanúšikov kvalitnej hudby tri zaujímavé podujatia. Už v stredu predpoludním je na Konzervatóriu v Bratislave pripravený masterclass s Ben Williams...

dnes 20:06
Kandidátku SNS povedie Danko, do strany vstupuje ministerka Lubyová

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Kandidaènú listinu Slovenskej národnej strany (SNS) do parlamentných volieb 2020 povedie jej predseda Andrej Danko. Oznámil to na utoròajšej tlaèovej besede. Ako dodal, prvá pätnástka by mala by takmer identická s tým, ako sa poslanci SNS...

dnes 20:06
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 20:06 Magazín Billboard vyhlásil speváèku Taylor Swift za Ženu desaroèia
dnes 20:06 Wales – Maïarsko (kvalifikácia o postup na ME 2020 – online)
dnes 20:06 Najzbytoènejší úkon, aký môže urobi. Okomentovalo KDH výzvu od Harabina
dnes 20:06 Slovensko – Azerbajdžan (kvalifikácia o postup na ME 2020 – online)
dnes 20:06 Zadržali muža, ktorý má údajne informácie o objednávate¾ovi vraždy novinárky na Malte
dnes 20:06 Islamista mal plánova teroristický útok v Berlíne, údajne zháòal materiály na výrobu bomby
dnes 20:06 One Day Jazz Festival sa vracia do Bratislavy
dnes 20:06 Kandidátku SNS povedie Danko, do strany vstupuje ministerka Lubyová
dnes 20:06 O väzbe pre takáèovcov rozhodne súd neverejne, zadržali ich poèas akcie Apaè
dnes 20:06 Johnson a Corbyn si zmerajú sily v prvej predvolebnej debate, kampani dominuje téma brexitu
dnes 20:06 Video: Pred 50 rokmi strelil Pelé gól oznaèovaný aj ako „O Milésimo“
dnes 20:06 Vznikne ve¾ká koalícia opozièných strán? Kiska chce Blok zmeny
dnes 20:06 Závodom v obci Hamr otriasol výbuch, zasahovali aj vrtu¾níky
dnes 20:06 Druckerova Dobrá vo¾ba pôjde do parlamentných volieb samostatne
dnes 20:06 Prokuratúra zastavila vyšetrovanie znásilnenia zo strany Assangea, dôkazy sa znaène oslabili
dnes 20:06 Video: Na bratislavskom Námestí SNP sa podpálil muž
dnes 16:48 Zachované dokumenty plné utrpenia: Zverejnili archívy o miliónoch obetí nacistov
dnes 15:45 KĽDR to povedala na rovinu: Nemá záujem pokračovať v rokovaniach s USA o jej jadrovom programe
dnes 14:42 Ruského historika, ktorý zabil svoju doktorandku, dobehlo svedomie: Pokúsil sa o samovraždu
dnes 14:42 Surová smrť Violy (†35) zasiahla aj známe tváre: Spojme sily... Všetci sme ju úprimne milovali
dnes 14:42 Zápasník Mečár, ktorý bol súdený aj za vydieranie: Za smrť krásnej Lucie (†27) podmienka!
dnes 13:48 Foto: Dôchodca porušil zákaz šoférovania a nafúkal, za všetko môže krabièka cigariet
dnes 13:48 Slovenskí futbalisti musia v kvalifikácii o Euro 2020 zdola Azerbajdžan a dúfa v remízu vo Walese
dnes 13:48 V rodinnom dome v Limbachu hlásili „státisícovú vlámaèku“
dnes 13:48 Odlesòovanie v Amazónii dosiahlo najvyššiu úroveò od roku 2008, Bolsonaro uprednostòuje rozvoj
dnes 13:48 Zodpovednos Slovákov v oblasti životného poistenia narastá
dnes 13:48 Hossa má šancu sa dosta do Siene slávy NHL, môže napodobni Mikitu a Šastného
dnes 13:48 USA odložili sankcie voèi Huawei a na ïalších 90 dní povolili dodávky amerických technológií
dnes 13:48 Americká vláda už nebude považova židovské osady na Západnom brehu za nelegálne, oznámil Pompeo
dnes 13:48 Mestá a obce môžu požiada o peniaze na WiFi, v rozpoète výzvy je ešte viac ako pä miliónov eur
dnes 13:39 November bol doteraz mimoriadne teplý: Bude asi najteplejší od roku 1961
dnes 12:21 Cesta sa bude opravovať aj vďaka eurofondom
dnes 12:21 Orolovský most čiastočne uzavrú
dnes 12:21 Na čelo ligy strácajú už len dva body
dnes 12:21 Olympiáda seniorov
dnes 11:33 Slovenská herečka je znovu slobodná... KONIEC veľkej lásky!
dnes 11:18 V Dubnici nad Váhom majú biodiverzitné lúky
dnes 11:18 Participatívny rozpočet smeruje do finále
dnes 11:18 Slovenský pohár žiakov v Považskej Bystrici
dnes 11:18 Slovenský pohár žiakov v Považskej Bystrici
dnes 11:18 Rally Strážov Classic 2019
dnes 11:18 Nárast pacientov problémy nespôsobuje
dnes 11:18 Viac ako 45 rokov vychovávajú špičkových plavcov
dnes 11:18 Z kanála vylovili dve autá a trezor
dnes 10:30 Harabin pozval KDH na rokovanie: Strana to považuje za najzbytočnejší úkon, aký môže urobiť
dnes 10:15 Zmena času bude už čoskoro minulosťou
dnes 10:15 Karnevalová zábava na ZŠ Slovanká
dnes 10:15 Obľúbená akcia opäť vypredala divadlo
dnes 10:15 Kam za kultúrou
dnes 09:36 Taliansko v zápase kvalifikácie o Euro 2020 vyhralo 9:1, Španieli dali pä gólov a Švajèiari šes
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 21:36 Matovičov poslanec má problém. NAKA ho obvinila z vynášania utajovaných informácií
dnes 21:15 Bugár nebude lídrom Mosta-Híd na kandidátke do parlamentných volieb
dnes 21:15 NAKA obvinila Jaroslava Naďa z OĽaNO za vynášanie utajovaných informácií
dnes 21:15 Český premiér Andrej Babiš odsúdil anexiu Krymu
dnes 21:12 Nové strany, známe tváre
dnes 21:12 Google spúšťa streamovaciu hernú službu Stadia. Je ako Netflix pre hry
dnes 21:12 Dozorcov, ktorí strážili Epsteina, obvinili z falšovania záznamov
dnes 21:12 Sledujeme online: Slováci otvárajú skóre proti outsiderovi. Trafil sa Boženík
dnes 21:12 Rôzna dlažba a bariéry. Vznikne nové centrum Bratislavy, ktoré bude mýliť ľudí, kritizuje urbanista
dnes 21:06 SHL: Osemnástka stále čaká na prvé body, hladko podľahla aj Martinu
dnes 21:06 Vyšehradský pohár: Nitra postúpila cez Porubu do finále
dnes 21:06 Gernát a Hrehorčák bodovali pri víťazstve Třinca nad Kometou Brno
dnes 21:06 Diego Maradona po dvoch mesiacoch skončil ako tréner klubu Gimnasia La Plata
dnes 21:06 Analýza zápasu Wales – Maďarsko: Výhra je pre oboch vstupenkou na EURO
dnes 21:06 VIDEO: V Albánsku otvorili nový štadión. Niektorí fanúšikovia na to tak skoro nezabudnú
dnes 21:06 Analýza zápasu Slovensko – Azerbajdžan: Zmeny v zostave prinesú výhru, kiežby aj postup
dnes 21:06 Majiteľ Detvy Ľupták vulgárne urážal delegáta aj inštruktora. Rozhodnutie disciplinárky vás prekvapí
dnes 21:06 Košice predviedli osemgólovú kanonádu, Haščák bodovo explodoval
dnes 21:06 ONLINE: Slovensko - Azerbajdžan (Euro 2020, kvalifikácia)
dnes 21:06 ONLINE: Wales - Maďarsko (Euro 2020, kvalifikácia)
dnes 21:03 Prokuratúra ukončila vyšetrovanie Assangea pre obvinenia zo znásilnenia
dnes 21:03 Kočner mal falšovať dôkazy v prípadoch oligarchu Juraja Širokého
dnes 21:00 Po piatich rokoch dostal padáka: Tottenham vyhodil trénera Pochettina!
dnes 20:51 Vyšetrovateľ NAKA údajne obvinil Naďa pre vynášanie utajovaných skutočností
dnes 20:51 Na výstave lega v Madride sa objavil aj Peter Sagan zo stavebnice v životnej veľkosti
dnes 20:33 Nový najväčší veľkostatok. Sanagro preberá spormi zaťažené farmy ESIN-u
dnes 20:33 Za tranzit plynu získavame stovky miliónov. Čo sa zmení spustením Nord Stream 2?
dnes 20:33 Africký mor nás straší menej. Slovensko už nechce štatút infekčnej oblasti
dnes 20:33 Rozrýpaná zem a vyplašená zver. Na lesných pirátov je zákon prikrátky
dnes 20:33 NAKA vypočúvala Trnku kvôli nahrávke s Kočnerom. K veci už vypovedal aj Haščák
dnes 20:33 Medzinárodní experti rozhodli v spore o Višňové. Nariadili miliónové doplatky
dnes 20:12 Päť nehôd ročne na 300-metrovom úseku. S opravou ciest budú aj napriek tomu meškať
dnes 20:12 Ústavnoprávny výbor neodsúhlasil predĺženie moratória na prieskumy
dnes 20:12 Prezidentka nevymenuje Jozefa Hudáka za viceguvernéra NBS
dnes 20:12 Kočnerov korupčník sa stretával s Imreczem. S ĽSNS sa v Bruseli nikto nebaví (podcast)
dnes 20:12 NAKA obvinila Jaroslava Naďa z OĽaNO za vynášanie utajovaných informácií
dnes 20:12 Luigi Ciotti: Majetky mafií treba konfiškovať (podcast)
dnes 20:12 Slovensko má vďaka kotlebovcom len 11 europoslancov. Aspoň v praxi
dnes 20:12 Policajti vyšetrujú státisícovú krádež v rodinnom dome v Limbachu
dnes 20:12 Polícia zverejnila video horiaceho muža v centre Bratislavy
dnes 20:12 Igor Matovič považuje vypočúvanie poslanca Naďa za pomstu
dnes 20:12 Rusi odtajnili dokumenty o SNP
dnes 20:09 Epsteina mali strážiť v čase smrti, obvinili ich z falšovania
dnes 20:09 Sľúbil, že to vybaví. Kočner pre oligarchu údajne falšoval dôkazy
dnes 20:09 Hlavné správy z 19. novembra
dnes 20:09 NAKA obvinila z vynesenia utajovaných skutočností Naďa z OĽaNO. Matovič hovorí, že ide o pomstu
dnes 20:03 Kvalifikácia ME19: Slovensko napriek prehre s Talianskom postúpilo do ďalšej fázy
dnes 20:03 Analýza zápasu Slovensko – Azerbajdžan: Zmeny v zostave prinesú výhru, kiežby aj postup
dnes 20:03 Dlh anglického veľkoklubu Manchester United narástol až o 55 percent
dnes 20:03 VIDEO: Taliansko naložilo Arménsku 9 gólov, Dánsko si v Írsku zaistilo postup
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku