Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Deň poľovníckej kynológie
TwitterV areáli rybníka v Lednických Rovniach bolo opäť rušno. Zišli sa tu totiž poľovníci a niekoľko stoviek ľudí zo širokého okolia, ktorí majú k poľovníctvu či prírode blízky vzťah. Mnohí sa však prišli aj zabaviť, či pokochať pohľadom na rôzne zvieratá. Podujatie okrem iného ponúklo tiež rôzne stánky s poľovníckymi potrebami či suvenírmi.   
2019-05-16 16:42
Interview day na Obchodnej akadémii
TwitterŠtudenti štvrtého ročníka na Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici sa stretli priamo v škole so zamestnávateľmi z regiónu. Takzvaný "Interview day" sa tu konal už po niekoľký krát a hlavnou myšlienkou je aby študenti získali reálny pohľad na to ako sa tvoria pracovné podmienky, ako fungujú firmy a ako sa správne pripraviť na pracovný pohovor.  
2019-05-16 15:39
Rybárske preteky detí
TwitterMladí rybári sa v Púchove začiatkom mája každoročne stretávajú na obľúbených pretekoch. Aj tento rok ich prišlo niekoľko desiatok.  
2019-05-16 15:39
POV Dance v Dohňanoch
TwitterV Dohňanoch sa konal už deviaty ročník detskej tanečnej súťaže POV Dance, ktorú organizuje ZUŠ Stella z Považskej Bystrice. Aj tento rok si do obce neďaleko Púchova našlo cestu niekoľko stoviek detí z celého kraja.  
2019-05-16 12:30
Slovenská barmanská špička v Púchove
TwitterV rámci edukatívneho workshopu do Púchova zavítala dvojica barmanov, ktorí vo svojom obore patria v našej krajine medzi absolútnu špičku. So študentmi Strednej odbornej školy obchodu a služieb sa podelili o svoje skúsenosti a životné príbehy. 
2019-05-16 12:30
100. výročie smrti M. R. Štefánika
TwitterVlastivedné múzeum v Považskej Bystrici v spolupráci s Gymnáziom v Považskej Bystrici, Mestom Považská Bystrica a Považskou knižnicou v Považskej Bystrici usporiadali v pri príležitosti 100. výročia úmrtia M. R. Štefánika vzdelávacie pásmo pre základné a stredné školy.
2019-05-16 12:30
Farebné impresie
TwitterVýtvarné umenie ju lákalo už od detstva. Ako dcéra výtvarníka postupne začala prenikať do tajov tohto umenia. Dnes patrí v svojom obore k najlepším. Reč je o Alene Teicherovej, ktorá pri príležitosti životné jubilea vystavuje svoje diela v kine mier v Považskej Bystrici.
2019-05-16 12:30
Po vysokej výhre prišla prehra
TwitterFutbalisti MŠK Považská Bystrica majú za sebou dva zápasy v priebehu štyroch dní. Ten prvý odohrali v nedeľu 5. mája proti béčku Zlatých Moraviec a zvíťazili v ňom presvedčivo 6:1. Góly si rozdelili hneď šiesti strelci a to Gajdošík, Slávik, Čiernik, Mravec a striedajúci Borovička s Rajníkom. V stredu 8. mája privítali Považskobystričania na domácom štadióne trápiace sa Nové Mesto nad Váhom. To na jar ešte nevyhralo  a získalo len tri body za tri remízy. Aj preto vedenie klubu vymenilo pred zápasom s Považskou Bystricou trénera.   
2019-05-16 12:30
Motorkári zahájili sezónu
TwitterBurácanie silných strojov a vôňa benzínu. Na zahájení motorkárskej sezóny na Námestí slobody v Púchove sa zišli všetci tí, ktorí majú radi vietor vo vlasoch.   
2019-05-15 12:21
Spomienka na M.R. Štefánika v Záriečí
TwitterSpomienková slávnosť pri príležitosti 100. Výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika sa konala v prvú májovú nedeľu v obci Záriečie. Podujatia sa zúčastnilo viacero významných hostí.   
2019-05-15 12:21
Historický postup do finále
Twitter  Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica mohli na domácej pôde spečatiť historický postup do finále extraligy najúspešnejšieho slovenského športu. V ceste im stál po tretí krát tím Martina, ktorý prišiel do Považskej Bystrice s jasným cieľom vrátiť sériu späť do Martina.
2019-05-15 12:21
Po rokoch majú na dosah finále
TwitterHádzanári MŠK Považská Bystrica môžu po dlhých rokoch preniknúť do finále extraligy hádzanej. Posledná prekážka pred vrcholom sezóny je Šaľa, ktorá v žiadnom prípade tímu z Považia nič nechce darovať len tak. Prvý duel v Považskej Bystrici vyhrali domáci, no pár dní na to si Šaľa dokázala uhrať víťazstvo na svojej pôde a tak späť do Považskej Bystrice sa išlo za stavu 1:1. Navyše sa v Šali zranili kľúčový hráči tímu z Považia Pupík a Valo.
2019-05-15 12:21
Trendy barový čašník
TwitterAdekvátne znalosti, profesionálny prístup a schopnosť zaujať svojho hosťa. To sú niektoré z kľúčových vlastností každého úspešného barmana či baristu. O tom, kto vo svojom obore najviac vyniká rozhodovala na púchovskej Strednej odbornej škole Obchodu a služieb súťaž s názvom Trendy barový čašník.   
2019-05-15 11:18
Výtvarníci z Bratislavy sa predstavili v Divadle
TwitterVernisáž výstavy študentov a hostí výtvarného odboru Základnej umeleckej školy sv. Cecílie v Bratislave pod vedením Akad. Sochárky Marcely Loviškovej priniesla do Púchovského Divadla množstvo nevšedného umenia. Maliari z Bratislavy sa prezentovali najmä veľkorozmernými plátnami a ďalšími objektmi inšpirovanými dielami slávnych výtvarníkov.   
2019-05-15 11:18
Benefičný koncert v Malom župnom dome
TwitterKoncertná sieň Malého župného domu v Púchove ožila tónmi viacerých hudobných nástrojov. V rámci benefičného koncertu sa priestory zaplnili do posledného miesta. Výťažok z dobrovoľného vstupného bol venovaný Únii nevidiacich a slabozrakých v Dubnici nad Váhom. 
2019-05-14 16:24
Regionálne zápolenie v karate
Twitter18 klubov, viac ako 200 pretekárov z celého Slovenska a viac než 300 štartov. Súťaž v karate s názvom Rovne Cup sa každým rokom rozrastá. V rámci druhého ročníka najväčší počet medailí získal práve domáci klub Style karate Lednické Rovne. Druhé miesto obsadila Nová Baňa a tretie Prievidza. 
2019-05-14 13:15
Denné Správy
Bratislavské letisko opä prepisovalo rekordy a medzi tromi najvyužívanejšími linkami je aj Kyjev

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave za štyri mesiace tohto roka vybavilo spolu 541 884 cestujúcich, èo je o sedem percent viac ako v tom istom období vlani. Na najväèšom domácom letisku sa v mesiacoch január až apríl zároveò...

dnes 11:33
Úèas Slovákov na vo¾bách do Európskeho parlamentu bude nízka, myslí si politológ

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Úèas slovenských obèanov na vo¾bách do Európskeho parlamentu (EP) bude aj tento rok nízka. Pre agentúru SITA to uviedol politológ z Katedry politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Gabriel Eštok. ...

dnes 11:33
O dráme okolo brexitu vznikla divadelná hra, hlavnou postavou je exminister Boris Johnson

LONDÝN 19. mája (WebNoviny.sk) - Nová divadelná hra sa v Londýne pokúsi uchopi drámu okolo brexitu. V predlžujúcom sa odchode Ve¾kej Británie z Európskej únie chce nájs aj tú úsmevnejšiu stránku. Hra z názvom The Last Temptation of Boris Johnson (Posledné pokušenie...

dnes 11:33
Obce na Slovensku môžu získa peniaze na bezplatné wifi zóny, Rašiho úrad vyhlásil výzvu

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Slovenské obce môžu do 13. augusta predklada žiadosti o finanèný príspevok na vybudovanie wifi zón na verejných priestranstvách. Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) vyhlásil 4. kolo výzvy WiFi pre Teba. ...

dnes 11:33
Èoraz viac mladých Slovákov využíva „mama hotel“, na vlastné bývanie nemajú peniaze

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Nedostatok financií na osamostatnenie sa tlaèí mladých ¾udí èoraz viac k žitiu s rodièmi. V rámci 28 krajín Európskej únie v priemere zhruba tretina mladých vo veku 25 až 34 rokov žije s rodièmi. Osamostatòujú sa stále neskôr Ako...

dnes 11:33
Erdogan ohlásil armádnu spoluprácu s Ruskom: Spoločná výroba obranných systémov
Recep Tayyip Erdogan Zdroj: SITA/Presidential Press Service via AP, Pool pred 13 minútami ANKARA - Turecko a Rusko budú spoločne vyrábať ruské systémy protivzdušnej obrany S-500. Vyhlásil to v sobotu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP.
dnes 11:06
Loď s migrantami kvôli deťom porušila zákaz: Zakotvili v Taliansku, najmenším pomohli
Zdroj: TASR/Fabian Heinz/Sea-eye.org via AP pred 17 minútami MILÁNO - Loď nemeckej humanitárnej organizácie Sea-Watch so 47 migrantmi na palube vstúpila do talianskych teritoriálnych vôd, napriek výslovnému zákazu od talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho. Organizácia v sobotu informovala, že porušila zákaz z humanitárnych dôvodov a plavidlo smeruje k ostrovu Lampedusa.
dnes 10:03
Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ¾udí, pozor najmä na tri rizikové faktory

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Poèet mladých ¾udí po cievnej mozgovej príhode (CMP) vlani klesol. Ako uviedlo Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) v tlaèovej správe, v roku 2018 utrpelo mozgovú màtvicu 300 ¾udí vo veku 20 až 44 rokov, èo je o 52 menej ako v...

dnes 09:27
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 11:33 Bratislavské letisko opä prepisovalo rekordy a medzi tromi najvyužívanejšími linkami je aj Kyjev
dnes 11:33 Úèas Slovákov na vo¾bách do Európskeho parlamentu bude nízka, myslí si politológ
dnes 11:33 O dráme okolo brexitu vznikla divadelná hra, hlavnou postavou je exminister Boris Johnson
dnes 11:33 Obce na Slovensku môžu získa peniaze na bezplatné wifi zóny, Rašiho úrad vyhlásil výzvu
dnes 11:33 Èoraz viac mladých Slovákov využíva „mama hotel“, na vlastné bývanie nemajú peniaze
dnes 11:06 Erdogan ohlásil armádnu spoluprácu s Ruskom: Spoločná výroba obranných systémov
dnes 10:03 Loď s migrantami kvôli deťom porušila zákaz: Zakotvili v Taliansku, najmenším pomohli
dnes 09:27 Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ¾udí, pozor najmä na tri rizikové faktory
dnes 09:27 Nezamestnanos vo Ve¾kej Británii klesla najnižšie od konca roku 1974
dnes 09:27 Zimu neprežili tisíce vèelstiev. Ovplyvní to tohtoroènú produkciu medu?
dnes 02:06 „Šošoni“ triumfovali na Pasienkoch, Slovan remizoval a Ružomberok si zahrá v Európskej lige
dnes 02:06 Kancelár Kurz po škandále a rezignácii Strachea žiada o predèasné vo¾by v Rakúsku
dnes 02:06 Video: Švajèiari prehrali prvý zápas na MS v hokeji 2019, Švédi mali dvojnásobnú streleckú prevahu
dnes 02:06 Video: Peter Sagan zakonèil preteky Okolo Kalifornie skvelým druhým miestom
dnes 02:06 Video: Valencia s miestenkou v Lige majstrov, triumfovali aj „netopiere“ a Girona opúša súaž
včera 21:54 Médiá a novinári by mali silu tlaèe použi na h¾adanie pravdy, vyhlásil pápež František
včera 21:54 Video: Kanada strelila Nemecku osem gólov a má miestenku do štvrfinále MS v hokeji 2019
včera 21:54 Rapper Rytmus sa oženil, jeho manželkou sa stala Jasmina Alagiè
včera 21:54 Video: Taliani strelili na MS v hokeji 2019 prvý gól, ale opä utàžili debakel
včera 21:54 Futbalistom Senice „išla karta“, Spartak tesne zvíazil a Železiari zostúpia do druhej ligy
včera 19:48 Minister financií si želá vyrovnaný rozpoèet, èaká na nastavenie koalièného balíèka
včera 19:48 Video: Dánsko nepomohlo Slovensku, na MS v hokeji 2019 vysoko prehralo s USA
včera 19:48 Predsedom novej politickej strany Maïarské fórum sa stal poslanec Zsolt Simon
včera 19:48 Video: Rusko zatia¾ na MS v hokeji 2019 nezaváhalo, po obrate zdolalo Lotyšsko
včera 19:48 Mexickí vojaci našli pri razii na farme v štáte Jalisco vrecia s ¾udskými ostatkami
včera 19:48 Dopravná nehoda pri Kendiciach skonèila tragicky, zahynula 37-roèná žena
včera 19:48 MS v hokeji 2019: Slovensko – Ve¾ká Británia (online)
včera 19:48 Èepelová postúpila do druhého kola kvalifikácie v Norimbergu
včera 19:48 Polášek a Oswald vyhrali finále v Lisabone a získali už tretí titul za sebou
včera 19:48 Parlamentné vo¾by v Austrálii vyhrala konzervatívna koalícia, labouristi uznali prehru
včera 19:48 Desiatky migrantov sa chceli dosta do Európy, ale v Líbyi ich zadržala pobrežná stráž
včera 19:48 Tisícky Poliakov sa zišli na proeurópskom pochode vo Varšave, prišiel aj Donald Tusk
včera 19:48 Video: Bayern sa stal majstrom I. bundesligy, Duda asistoval a Wolfsburg deklasoval Augsburg
včera 15:36 Andrej Martin nepostúpil do finále challengera v uzbeckom Samarkande
včera 15:36 Tyreke Evans z tímu Indiana Pacers si pre nedovolené látky dva roky nezahrá v NBA
včera 15:36 Zostava Slovenska na Ve¾kú Britániu s jedným otáznikom, tréneri opä zmenia aj brankára
včera 15:36 Systém aktívnych vojenských záloh nie je funkèný, tvrdí bezpeènostný analytik
včera 15:36 Škandál v Rakúsku mal rýchlu dohru, vicekancelár Strache odstúpil z funkcie
včera 15:36 Marine Le Penová predpovedá úspech populistov v nadchádzajúcich eurovo¾bách
včera 12:27 Paraglajdista padal z výšky nieko¾ko desiatok metrov, zasahovali leteckí záchranári
včera 12:27 Iránsky najvyšší súd potvrdil trest smrti pre muža, ktorý zabil matku troch detí
včera 12:27 Trenèiansky kraj ide svojou cestou, župan Baška nepodpísal Zelené memorandum
včera 12:27 Rakúsky vicekancelár Strache namoèený v škandále, médiá zverejnili kompromitujúce video
včera 12:27 Adam Nemec pomohol gólom k ligovému víazstvu cyperského tímu FC Pafos
včera 12:27 Slováci si o týždeò zvolia svojich zástupcov v Európskom parlamente
včera 12:27 Vládne jednotky dostali pod kontrolu k¾úèový okres na juhu Jemenu
včera 12:27 Cséfalvayová bude naïalej presadzova euroatlantickú politiku, svoje názory nezmení
včera 11:57 Svet sa pýta, kto je Šefkonvoč zo Slovenska: VIDEO s Trumpom valcuje internet
včera 11:24 Poèet nelegálnych migrantov naïalej klesá, každý piaty prichádza do EÚ z Turecka
včera 11:24 Na boj proti suchu pôjdu milióny eur, môžu sa obnovi mokrade, porasty aj poškodené ekosystémy
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 14:15 eKasa bude fungovať od júla. Daniari vyzývajú, aby podnikatelia registráciu neodkladali
dnes 14:15 Kryptomena bitcoin prudko zdražuje, môže prekonať aj doterajší rekord
dnes 14:15 V Bratislave sa zmenia niektoré ceny za parkovanie
dnes 14:15 Pri výstupe neďaleko Ľubochne si turista zranil členok, pomáhali mu záchranári
dnes 14:15 Britský labouristický poslanec Robinson poprel spoluprácu s ŠtB v 60. rokoch
dnes 14:15 Domácnosti budú môcť v utorok žiadať o poukážky na slnečné kolektory
dnes 14:15 Rakúsky prezident Van der Bellen chce predčasné voľby v septembri
dnes 14:15 Bitcoin prudko zdražuje. Prekonať môže aj doterajší rekord, tvrdí analytik
dnes 14:10 Sociálne balíčky koalície sú populizmus, zhodli sa Beblavý a Kollár
dnes 14:10 Hra o tróny vrcholí, ale nekončí. Toto o seriáli možno neviete
dnes 14:10 Súkromné lietadlo sa zrútilo do mora, tragédia priniesla päť obetí
dnes 14:10 Smer je pre Kollára neprijateľný, balíčky označil za populizmus
dnes 14:06 Boxer Saunders je už svetový šampión v dvoch váhach 
dnes 14:06 Analýza zápasu Rakúsko – Česko: Povinná jazda Čechov
dnes 14:06 Analýza zápasu Ostrava – Slavia Praha: Hostia budú oslavovať titul
dnes 14:06 Real Madrid je utrápený. V poslednom kole prehral doma s desiatym
dnes 14:06 Analýza zápasu Ostrava – Slavia Praha: Hostia budú oslavovať titul
dnes 14:06 Analýza zápasu Rakúsko – Česko: Povinná jazda Čechov
dnes 14:06 Ramsay opäť nespokojný s našou hrou: Hovorím im to aj osemkrát za tretinu, je to jednoduché
dnes 14:06 Nemecko vs. USA: Zápas o prežitie slovenských postupových nádejí
dnes 14:00 Vincent Kompany po jedenástich sezónach opúšťa Manchester City
dnes 14:00 Smer-SD má ambíciu vyhrať parlamentné voľby, podľa Fica by bolo dobré byť aj v opozícii
dnes 14:00 Na integráciu Rómov vyčlenili viac ako sto miliónov eur, najviac išlo do ich zamestnávania
dnes 14:00 Sedem francúzskych stíhačiek núdzovo pristálo na Sumatre, niektoré majú technické problémy
dnes 13:54 Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen chce predčasné parlamentné voľby v septembri
dnes 13:39 V Rakúsku sa schyľuje k predčasným parlamentným voľbám: Môže za to korupčný škandál
dnes 13:39 Najhoršie rozhodnutie roka: Japonskí arbitri neuznali jasný gól
dnes 13:39 Sedem stíhačiek muselo núdzovo pristáť: Za všetko môže zlé počasie
dnes 13:39 Tajné zábery zo svadby Rytmusa a Alagič: Hostí nechali čakať viac ako hodinu
dnes 13:12 Zala stráca so Smerom nervy: Fico hovorí ako Le Penová, neviem, či je obroda ešte možná
dnes 13:12 Týždeň vo svetových médiách: Kollár je pravicový populista a odporca EÚ
dnes 13:12 Cez anténu budete môcť naďalej sledovať TV zadarmo. Preladiť vás naučí Jozef Vajda
dnes 13:12 Robert Fico sa zastal Ľuboša Blahu: Jeho farbistý slovník mi neprekáža
dnes 13:12 Starší muž si zabudol vo vlaku tašku, v ktorej bolo 62-tisíc eur
dnes 13:12 Pri havárii malého lietadla v Hondurase prišlo o život všetkých päť osôb na palube
dnes 13:12 Rakúsky prezident chce predčasné parlamentské voľby v septembri
dnes 13:12 Boris Kollár bude spolupracovať s rakúskymi Slobodnými aj po Stracheho škandále
dnes 13:12 Fico: Médiá a opozícia šíria nenávisť, prináša to bezpečnostné riziká
dnes 13:08 Slováci veria, že im Nemci pomôžu, Ramsay si duel nepozrie
dnes 13:08 UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Zo Záhorskej Vsi do Zohora
dnes 13:08 Rakúsky prezident chce predčasné parlamentné voľby v septembri
dnes 13:08 Fico: Médiá a opozícia šíria nenávisť, prináša to bezpečnostné riziká
dnes 13:08 V Eurovízii bodovala milostná balada, víťaz vyzval k tolerancii
dnes 13:08 Kniha plesní otvorila debatu, premiér rokoval s vedením nemocníc
dnes 13:08 Aktuálne dianie podľa Smeru-SD / Spoločná Európa a jej hodnoty / Opozícia o vládnych opatreniach
dnes 13:03 ONLINE: Real Madrid CF – Real Betis
dnes 13:03 Guardiola po zisku domáceho treble: Vždy je priestor na zlepšenie
dnes 13:03 Kompany po jedenástich sezónach opustí Manchester City 
dnes 13:03 Dva mesiace nehral súťažný zápas, teraz patrí k najlepším
dnes 13:03 Boxer Saunders je už svetový šampión v dvoch váhach 
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku