Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Sprísnenie opatrení ovplyvní život v meste
TwitterKvôli novoprijatým celoštátnym epidemiologickým opatreniam sa opätovne v Púchove stretli kompetentní na viacerých úrovniach. Najskôr sa diskutovalo o situácii v školách. Vo štvrtok 15. októbra sa následne stretol i mestský krízový štáb, ktorý zasadal už po šestnástykrát.
2020-10-19 12:55
Nové celoplošné opatrenia
TwitterOd štvrtka 15. októbra vstúpili do platnosti nové celoplošné opatrenia na zamedzenie šírenia vírusového ochorenia COVID- 19. Ako toto sprísnenie jednotlivých nariadení ovplyvní život v meste Dubnica nad Váhom sa dozviete v pripravovanej reportáži.    
2020-10-19 12:55
Imatrikulácia prvákov na ZŠ Gorazdova
TwitterNa Základnej škole Gorazdovej majú prváci svoj slávnostný deň už za sebou. Imatrikulácia je dôležitou súčasťou ich oficiálneho začlenenia do školského kolektívu.    
2020-10-19 12:55
Do celonárodného bicyklovania sa zapojili už po druhýkrát
TwitterDubnica nad Váhom sa celonárodnej kampane s názvom Do práce na bicykli zúčastnila už po druhýkrát. Cyklisti neváhali a využili možnosť, ktorú im samospráva ponúkla. Pod jej hlavičkou dokázali v septembri najazdiť takmer 8600 kilometrov. 
2020-10-19 12:55
Činnosť TSM v Dubnici nad Váhom
TwitterTechnické služby mesta Dubnica nad Váhom sa počas prvej polovice kalendárneho roka 2020 zaoberali svojimi štandardnými činnosťami medzi ktoré patrí i poskytovanie rozličných služieb pre občanov. Sem patrí napríklad zber veľkoobjemového odpadu. 
2020-10-19 12:55
Nemocnica reaguje na zhoršujúcu sa situáciu
TwitterZhoršujúca sa epidemiologická situácia ovplyvňuje aj chod nemocnice v Považskej Bystrici. Kvôli pozitívnym zamestnancom aj priamo v nemocnici museli prikročiť k viacerým opatreniam. 
2020-10-19 12:55
Antigénové testy bude využívať aj NsP v Považskej Bystrici
TwitterDenne sa na Slovensku vykonajú tisíce testov na COVID. Najviac využívaná je PCR metóda, ktorá sa označuje za najúčinnejšiu. Pri tejto metóde dochádza k výterom z nosa a krku. Následne laboratóriá vzorku vyšetria a do 96 hodín pošlú testovanému subjektu SMS o tom, či má koronavírus alebo je negatívny. V poslednej dobe sa čím ďalej viac hovorí aj o ďalších možnostiach testovania, ktoré by mali byť rýchlejšie. Najviac rezonujú v spoločnosti antigénové testy, ktoré chce využiť vláda aj v rámci celoplošného testovania obyvateľov. Výhodou je rýchlosť vyhodnotenia výsledku testu a to už do 15 minút. Vzhľadom k tomu sú vhodné najmä do nemocníc. Prvé testy sa už nachádzajú aj v nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici.
2020-10-19 12:55
Prerušili súťaže aj tréningový proces
TwitterOd štvrtku 15. augusta sa na čas zastavili všetky športové ligy a podujatia, okrem piatich profesionálnych súťaží. Zastavil sa aj tréningový proces, ktorý sa môže konať len v menších šesťčlenných skupinách. Na vzniknutú situáciu zareagovali aj Mestské športové kluby v Považskej Bystrici.
2020-10-19 12:55
Bez praxe môžu mať problém na trhu práce
TwitterOd pondelka 12. októbra bola na všetkých stredných školách prerušená výučba priamo v škole a žiaci sa opäť presunuli pred monitory svojich počítačov, či tabletov. Pre stredné školy s odborným zameraním je to veľký problém.
2020-10-19 12:55
Zo dňa na deň prešli na online vyučovanie
TwitterŠtudenti stredných škôl ostali zo dňa na deň doma. Kvôli zlej epidemiologickej situácii o tom rozhodol ústredný krízový štáb. Stredné školy sa tak museli v priebehu 24 hodín opäť pripraviť na vyučovanie študentov cez obrazovky počítačov, či mobilov. 
2020-10-19 12:55
Kultúrne podujatia dostali stopku
TwitterNovoprijaté epidemiologické opatrenia sa opätovne dotkli najmä fungovania kultúrnych podujatí a s nimi spojených sprievodných činností. Nateraz musia všetky kultúrne inštitúcie svoje aktivity prerušiť a inak tomu nie je ani v Púchove.
2020-10-19 12:55
Svoj talent môžu rozvíjať aj naďalej
TwitterRovnako ako všetky vzdelávacie inštitúcie, tak aj základné umelecké školy boli tento rok zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Prevencia proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa začala v marci tohto roku opatreniami, v rámci ktorých museli ZUŠ prejsť na dištančnú formu vzdelávania.
2020-10-19 12:55
Považskobystričania milujú kultúru
TwitterPovažská Bystrica je mesto, ktoré dlhodobo žije kultúrou. Podujatia sú takmer vždy vypredané a to v rámci rôznych žánrov. Jeseň však opäť nevyzerá pre kultúrne podujatia ružovo. Vo štvrtok 15.októbra vstúpili do platnosti nové opatrenia obmedzujúce organizáciu kultúrnych a spoločenských podujatí. Kultúrne domy, kiná, či divadlá sa tak na neurčitý čas uzavrú.
2020-10-15 14:24
Pruské navštívili potomkovia významného grófskeho rodu
TwitterObec Pruské navštívili potomkovia významného grófskeho rodu Konigsegg. S príchodom rodiny Königsegg nastal výrazný hospodársky, sociálny a kultúrny rozvoj vtedajšieho Vršatského panstva. Vďaka ich inovatívnym myšlienkam našli mnohí ľudia prácu, vznikali nové stavby, a to nielen v Pruskom. Postavili kostol v Pruskom a v Beluši, tehelne v Pruskom a Ilave, boli podporovateľmi hasičov a založili aj dobrovoľný hasičský zbor v Pruskom. Život tejto významnej rodiny sa spája aj s budovou bývalého kaštieľa, kde teraz sídli jediná župná stredná odborná škola, ktorá je zameraná na poľnohospodárstvo – Stredná odborná škola Pruské. Práve v kaštieli, ktorý je spolu s priľahlým parkom národnou kultúrnou pamiatkou, býval rod Königsegg. Potomkovia tohto rodu boli do Pruského pozvaní pri príležitosti 240. výročia vysvätenia Farského kostola sv. Petra a Pavla v Pruskom, ktorého mecenášom bol gróf Königsegg. Pri tejto príležitosti bola odhalená pri kostole pamätná tabuľa. Zaujímavosťou je, že v kostole sa nachádza nezvyčajná kazateľnica vo forme lode, ktoré sú na svete len tri. Vzácna návšteva si prešla všetky miesta, s ktorými bola rodina Königsegg v minulosti spätá. Pozvanie do Pruského prijal aj predseda TSK, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol význam tohto rodu v rámci rozvoja celého regiónu. 
2020-10-14 15:18
Prednostovia zavítali aj na mestský úrad
TwitterPrednostovia okresných úradov Trenčianskeho samosprávneho kraja absolvovali pracovné stretnutie v Púchove. Diskutovali najmä o tom, aké problémy ich aktuálne trápia. Pri príležitosti vlastného pracovného zasadnutia prijali prednostovia i pozvanie na mestský úrad v Púchove.
2020-10-14 15:18
Milan Rastislav Štefánik v obrazoch
TwitterDubnické múzeum v týchto dňoch prinieslo výstavu podrobne zameranú na jedného z najvplyvnejších a najdôležitejších ľudí v dejinách slovenského národa - Milana Rastislava Štefánika.
2020-10-14 15:18
Denné Správy
AKTUÁLNE Parlament odklepol zmeny pri 13. dôchodku: Po novom bude maximálne 300 eur
Na snímke 16. schôdza parlamentu v Bratislave v stredu 21. októbra 2020 Zdroj: TASR/Jakub Kotian pred 17 minútami BRATISLAVA - Parlament 82 hlasmi zo 129 prítomných poslancov schválil zmeny pri 13. dôchodku, ktorý zaviedla ešte bývalá vláda tesne pred parlamentnými voľbami. Po novom bude 13. dôchodok štátnou sociálnou dávkou a maximálna suma bude 300 eur.
dnes 11:24
KORONAVÍRUS Vysoký počet testovaných priniesol rekordné čísla: Vyše 2200 infikovaných, reagoval aj Matovič
Ilustračné foto Zdroj: Getty Images pred 15 minútami BRATISLAVA - Na Slovensku pribudlo v utorok rekordných 2 202 infikovaných, vykonalo sa vyše 13 800 testov. Dobrou správou je, že sa vyliečilo 400 ľudí. Hospitalizovaných je už vyše 840 pacientov. Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.
dnes 10:21
Rezort kultúry má nového štátneho tajomníka: Tragicky zosnulého Dolinaya nahradí Kumanová
Zuzana Kumanová Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa pred 13 minútami BRATISLAVA - Štátnou tajomníčkou Ministerstva kultúry SR sa stala etnografka a historička Zuzana Kumanová. Vláda na stredajšom rokovaní schválila návrh na jej menovanie.
dnes 08:15
V pléne Európskeho parlamentu sa preberala aj tragická smr Jozefa Chovanca na belgickom letisku

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Stredobodom utorkovej rozpravy v pléne Európskeho parlamentu (EP) o policajnom násilí bola tragická smr slovenského obèana Jozefa Chovanca v roku 2018. V tlaèovej správe o tom informovalo Ministerstvo zahranièných vecí a európskych záležitostí SR. ...

dnes 03:30
Americké ministerstvo spravodlivosti zažalovalo Google, dôvodom je porušovanie hospodárskej súaže

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo spravodlivosti v utorok zažalovalo spoloènos Google pre porušovanie hospodárskej súaže. Technologický gigant pod¾a žaloby zneužil svoje dominantné postavenie v oblasti vyh¾adávania na internete a internetovej reklamy, èím...

dnes 03:30
Juhozápad Islandu zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 5,6 stupòa, otriaslo aj budovami v hlavnom meste

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Zemetrasenie s magnitúdom 5,6 postihlo v utorok juhozápad Islandu, prièom otriaslo budovami v hlavnom meste Reykjavík. Z oblasti bezprostredne nehlásili nijaké zranenia. Islandský meteorologický úrad uviedol, že zemetrasenie nastalo o 13:43...

dnes 03:30
Vo Švédsku zakázali úèas èínskych spoloèností Huawei a ZTE pri budovaní 5G sietí

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Švédsko zakázalo úèas èínskych technologických spoloèností Huawei a ZTE na budovaní nových vysokorýchlostných bezdrôtových sietí. Švédsky poštový a telekomunikaèný úrad (PTS) v utorok zakázal štyrom operátorom uchádzajúcim sa o...

dnes 03:30
Vyšetrovanie vraždy francúzskeho uèite¾a poukazuje na útoèníkove kontakty s otcom jednej zo žiaèok

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vrah francúzskeho uèite¾a Samuela Patyho bol pod¾a francúzskych médií v kontakte s otcom jeho žiaèky, ktorý je obvinený z toho, že proti nemu spustil na internete kampaò. Pred piatkovou vraždou si údajne poslali viacero textových správ. Informuje o...

dnes 03:30
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 11:24 AKTUÁLNE Parlament odklepol zmeny pri 13. dôchodku: Po novom bude maximálne 300 eur
dnes 10:21 KORONAVÍRUS Vysoký počet testovaných priniesol rekordné čísla: Vyše 2200 infikovaných, reagoval aj Matovič
dnes 08:15 Rezort kultúry má nového štátneho tajomníka: Tragicky zosnulého Dolinaya nahradí Kumanová
dnes 03:30 V pléne Európskeho parlamentu sa preberala aj tragická smr Jozefa Chovanca na belgickom letisku
dnes 03:30 Americké ministerstvo spravodlivosti zažalovalo Google, dôvodom je porušovanie hospodárskej súaže
dnes 03:30 Juhozápad Islandu zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 5,6 stupòa, otriaslo aj budovami v hlavnom meste
dnes 03:30 Vo Švédsku zakázali úèas èínskych spoloèností Huawei a ZTE pri budovaní 5G sietí
dnes 03:30 Vyšetrovanie vraždy francúzskeho uèite¾a poukazuje na útoèníkove kontakty s otcom jednej zo žiaèok
dnes 23:18 Terno rastie aj vo ve¾koobchode, už má prvých 100 zákazníkov
dnes 23:18 Rodièia vysokoškolákov majú strati nárok na daòový bonus na diea
dnes 23:18 Niektoré úlohy pri celoplošnom testovaní sú na hrane realizovate¾nosti, kritizuje bardejovská radnica
dnes 23:18 Tréner Ramsay chce pokraèova v nedokonèenej práci, dôveru Slovákov berie ako ve¾ký záväzok
dnes 23:18 V pripravovanej reforme justície ešte existuje priestor na vylepšenia a nie je návratom k meèiarizmu, myslí si Mazák
dnes 23:18 Od januára sa zvyšuje minimálna mzda na 623 eur, stúpnu aj príplatky pre zamestnancov
včera 19:06 Gaviria predèasne skonèil na Giro d´Italia, Saganov súper mal už druhý pozitívny test
včera 19:06 Klub 500: Nie sme proti testovaniu, ale nedomyslené zákazy a príkazy ohrozia fungovanie krajiny
včera 19:06 TMR je pripravená podpori vznik a prevádzku záchrannej chovnej stanice pre hlucháòa
včera 19:06 Celoplošné testovanie overí názory na premiéra, Matoviè však stavil všetko na jednu kartu
včera 19:06 Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami
včera 19:06 Obvinili muža, ktorý zapríèinil smrte¾nú nehodu štátneho tajomníka Dolinaya s manželkou
včera 19:06 Pellegrini žiada stopnú novelu o minimálnej mzde a 13. dôchodkoch, hrozí odvolávaním ministra Krajniaka
včera 19:06 Trumpa s Bidenom èaká posledná debata, organizátori im budú radšej vypína mikrofóny
včera 19:06 Na Národnom futbalovom štadióne môže by rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
včera 19:06 Odborári podali na Krajniaka podnet na generálnu prokuratúru pre porušovanie zákonov
včera 19:06 Neseï doma a nasleduj Fusakle. Objavíš pekné miesta!
včera 19:06 Najvyšší súd zamietol sažnos Afrièana, zadržaný bol na základe dvoch európskych zatykaèov
včera 19:06 Štefan Tarkoviè sa stal novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie
včera 17:33 Cichanovská obviňuje bieloruské úrady: Mučenie zadržiavaných je nástrojom na umlčanie celej krajiny
včera 15:27 KORONAVÍRUS Pellegrini hovorí o nezodpovedaných otázkach ohľadom testovania, Raši o mnohých rizikách
včera 14:54 Trenèiansky kraj spoèítal už dve tretiny bytov, skokanom mesiaca bolo kúpe¾né mesto
včera 14:54 Sudán odškodní obete terorizmu, Trump ich za odmenu vyškrtne zo zoznamu teroristických krajín
včera 14:54 Na tratiach východného Slovenska budú jazdi elektrické jednotky za takmer 170 miliónov eur
včera 14:54 Matoviè spravil chybu, ústavný právnik vysvetlil pozíciu Èaputovej v Ozbrojených silách SR
včera 14:54 ¼udovít Ódor na Finweeku: “Centrálne banky by urèite mali premýš¾a nad riešením spoèívajúcim v prevode hotovosti do digitálnej meny.” Znamená to jej koniec?
včera 14:54 Hrubala a Mazák podali návrh na disciplinárne stíhanie sudcu Trubana, dôvodom je Bödör
včera 11:45 Rozbieha sa nová sezóna Ligy majstrov, PSG si zmeria sily s ManUnited a Barca privíta Ferencváros
včera 11:15 Útok na väznicu v KDR: Skupina ozbrojencov vyslobodila na východe krajiny 900 odsúdených
včera 11:15 Dobrá práca našej polície: Pri pátracej akcii zadržala nelegálneho migranta z Moldavska
včera 07:03 KORONAVÍRUS Situácia v Česku sa nezlepšuje: Z krajiny hlásia vyše 8-tisíc infikovaných
včera 06:00 KORONAVÍRUS Všetko čo potrebujete vedieť o celoplošnom testovaní: Známe DÁTUMY a približný PRIEBEH
včera 03:21 Naï: Celoplošné testovanie na COVID-19 bude zabezpeèené aj na všetkých hranièných priechodoch
včera 03:21 Rakúska polícia kontrolovala dodržiavanie opatrení v gastroprevádzkach, prešla ich vyše devätisíc
včera 03:21 Hlavný palestínsky vyjednávaè Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave
včera 03:21 Európska komisia zaèala s prepájaním aplikácií jednotlivých štátov na sledovanie kontaktov
včera 03:21 Väèšina reštaurácií už prepustila brigádnikov a èas zamestnancov, pomoc v druhej vlne je nutná
včera 03:21 Alaphilippe vrazil v plnej rýchlosti do motorky, rozhodca sa stal terèom posmechu aj vyhrážok
2020-10-19 23:06 Polícia zistila identitu dvoch mužov z protestu v Bratislave, sú podozriví z ohrozovania mravnej výchovy mládeže
2020-10-19 23:06 Matoviè sa ospravedlnil Èaputovej, o celoplošnom testovaní vedela najskôr Merkelová
2020-10-19 23:06 Desiatky tisíc Slovákov sa dali nachyta na pochybnú súaž o auto a zdie¾ali podozrivú stránku
2020-10-19 23:06 Mestá žiadajú vládu o jasné pokyny k celoplošnému testovaniu, sú pripravené pomôc
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 12:09 Tvár .týždňa: Pani prezidentka, ďakujeme
dnes 12:09 Priniesť preukaz poistenca a vyfúkať si nos. Zverejnili detailný plán, čo treba robiť (+ postup krok za krokom)
dnes 12:06 Aj napriek koronakríze mal Netflix nižší zisk a získal menej predplatiteľov, než sa čakalo
dnes 12:06 Chemici a farmaceuti varujú: Lockdown neprichádza do úvahy
dnes 12:06 Tí, čo sa nakazia ochorením COVID-19 v práci, majú získať úrazový príplatok
dnes 11:54 Verejná súťaž MH Manažment, a. s. – upozornenie o zmene podmienok
dnes 11:54 Po víťaznej bitke zavládol smútok: Pri Trafalgare prišli Briti o najslávnejšieho námorného veliteľa
dnes 11:54 Pellegrini reaguje na trináste dôchodky
dnes 11:54 Rýchlo pribúdajú hospitalizovaní s covidom. Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, povedal Naď
dnes 11:54 Rezort obrany zverejnil presný návod, ako budú ľudia postupovať pri plošnom testovaní
dnes 11:54 Poslanci schválili zmeny 13. dôchodkov. Pozrite si v tabuľke, koľko dostanú na Vianoce penzisti
dnes 11:54 Celoplošné testovanie nemusí stačiť, priznal Matovič. Potom nás čaká lockdown
dnes 11:54 Toto je najrýchlejšie auto sveta. Na bežnej ceste prekonalo 500 km/h rýchlosť
dnes 11:54 Minister Doležal vyzval seniorov, aby necestovali: Vo vlakoch je ich 3-krát viac, než cez prvú vlnu
dnes 11:54 Minister vnútra avizuje ťažké rozhodnutia. O lockdowne rozhodnú zrejme najbližšie hodiny
dnes 11:54 Brífing ministra J. Naďa o zhoršujúcej sa situácii v nemocniciach
dnes 11:54 Brífing ministra R. Mikulca o kontrolách na hraniciach
dnes 11:54 Koronavírusom sa nakazil aj český vicepremiér, potvrdil to test
dnes 11:54 Študentov pripravujú na zhoršenie, pomáhajú skúseným zdravotníkom
dnes 11:27 NAŽIVO: Brífingy v NR SR
dnes 11:27 Na Slovensku bude 13. dôchodok v maximálnej výške 300 eur
dnes 11:27 J. Naď: Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá
dnes 11:27 Krajniak: Myslím si, že riešenie súvisiace s testovaním bude komfortné
dnes 11:27 Spolu s Ferrari sa potápa aj ďalší tím, šéf stajne však naďalej verí talianskym sľubom
dnes 11:27 Július Hudáček po ďalšom čistom konte: Budem sa snažiť takto pokračovať
dnes 11:27 O lige po lige: O nabitej zbrani
dnes 11:27 Liverpool v Amsterdame aj Bayern Mníchov proti Atléticu
dnes 11:27 Analytický pohľad Športu na víťazstvo Žiliny nad Trnavou: Pozitívne impulzy spod Dubňa
dnes 11:27 Lazio Rím zaskočilo Borussiu Dortmund, Immobile: Podali sme výnimočný výkon
dnes 11:27 PODCAST Prezident SFZ Kováčik naznačil, kedy spoznáme nového trénera. Dočkáme sa návratu veľkého mena?
dnes 11:27 Nový asistent Marek Mintál o reprezentácii: V našom kádri je obrovská kvalita
dnes 11:27 HC Slovan Bratislava získal hráča z Pittsburghu Penguins
dnes 11:24 Nový asistent pri reprezentácii Marek Mintál: Ponuka ma veľmi milo prekvapila
dnes 11:24 Bolestivé zranenie na chúlostivých miestach: Ihrisko opúšťal so slzami v očiach
dnes 11:24 Herec Kobielsky skúša trpezlivosť Markízy, v televízii zúria: Pokuta za toto video?!
dnes 11:24 Gott uzavrel pred smrťou tajnú dohodu, fanúšikovia sa zbláznia od radosti: Neskutočné, čo vymyslel!
dnes 11:21 Za ľudí chce, aby sa pri plošnom testovaní zohľadnili zraniteľné skupiny
dnes 11:21 Situácia v nemocniciach začína byť podľa Naďa veľmi zlá
dnes 11:21 Účastníci testovania sa musia preukázať občianskym aj preukazom poistenca
dnes 11:03 Hrubý národný dôchodok Slovenska vlani stúpol o 4,5 percenta
dnes 11:03 Parlament schválil 13. dôchodky. Koľko nakoniec dostanú penzisti?
dnes 10:51 Česko má dvoch nakazených členov vlády. Koronavírus potvrdili aj ministrovi vnútra
dnes 10:51 Na Slovensko len s testom. Na hraniciach nastanú výrazné zmeny
dnes 10:51 Nové prípady koronavírusu: Ďalší rekord, prudký rast pokračuje, oznámil premiér Matovič
dnes 10:51 Nositeľné senzory pre analýzu chôdze môžu ušetriť návštevu kliniky
dnes 10:51 Roztápajúci sa ľad umožnil vedcom skúmať podmorský svet
dnes 10:51 Nový fond pre kurzarbeit má byť do dvoch rokov, týka sa aj SZČO
dnes 10:51 Vuelta odštartovala ešte počas Gira, úvodnú etapu vyhral Roglič
dnes 10:51 TB ministra J. Naďa o zhoršujúcej sa situácii v nemocniciach
dnes 10:51 Reportér F. Harzer o budovaní poľných nemocníc v Poľsku
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku