Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Zasadala komisia vzdelávania
TwitterSvoje zasadnutie mala v júni aj komisia vzdelávania, kultúry, sociálneho zabezpečenia a mládeže. Viac sa dozviete v pripravovanej reportáži.
dnes 13:15
Deň detí v materských školách
Twitter  Medzinárodný deň detí tento rok oslávili malé ratolesti návratom do školských zariadení. Najmä do materských škôl sa deti už veľmi tešili. Novou skúsenosťou boli všadeprítomné hygienické opatrenia. Nechýbala však ani sladká odmena z radnice. 
dnes 13:15
Dobiehajú zameškané
TwitterTo, čo Púchovskí seniori za posledné obdobie zameškali sa pri aktuálnom zmierňovaní opatrení snažia dobehnúť spoločnými stretnutiami. Tie sa odohrávajú najmä vo vonkajších priestoroch.    
dnes 10:06
Plaváreň sa pripravuje na letnú sezónu
TwitterKrízový štáb mesta Považská Bystrica neodporúčal MŠK otvoriť tento rok letné kúpalisko. Keďže počet  ľudí na jednom mieste je limitovaný a aj naďalej platia prísne hygienické opatrenia, bolo by ťažké zabezpečiť chod kúpaliska.
dnes 10:06
Rekonštrukciu by mala začať už čoskoro
TwitterChátrajúci futbalový štadión v Považskej Bystrici sa má už čoskoro zmeniť na moderný futbalový stánok. Ako sme vás už informovali, koronakríza by jeho výstavbu ohroziť nemala. Už počas prvých júnových dní vypísalo mesto verejné súťaž na zhotoviteľa stavby. V prvej etape, by sa mala kompletne zrekonštruovať hlavná tribúna.
dnes 10:06
Poslanci schválili zmenu v rozpočte
TwitterV utorok 2. júna sa v Dubnici nad Váhom konalo mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva. Na programe bolo prerokovať len jeden bod, týkajúci sa zmeny v rozpočte.
dnes 10:06
Už roky pomáhajú tým, čo to najviac potrebujú
TwitterPelotón cyklistov pod hlavičkou parasport24 už od roku 2008 pomáha rodinám po celom Slovensku. Keďže tento rok významným spôsobom ovplyvnila charitatívnu parasport tour koronakríza, bolo podujatie len jednodňové.  
dnes 10:06
Nová separačná linka v PTSM
TwitterPodnik technických služieb mesta Púchov zakúpil novú separačnú linku, ktorá by mala zefektívniť a zároveň uľahčiť prácu pri dotrieďovaní plastov. Nová linka prišla v dobe, kedy určite nebude núdza o jej plné využite, nakoľko množstvo vyseparovaného odpadu v meste za posledné týždne značne stúplo.   
včera 15:12
Deti sa vrátili do školských lavíc
TwitterV pondelok 1. júna si deti opäť sadli do školských lavíc. Žiaci 1 - 5. ročníka sa stretli so svojimi spolužiakmi a začali sa venovať výučbe priamo v škole.
včera 15:12
Viaceré komisie mali neverejné zasadnutia
TwitterViaceré mestské komisie v Púchove mali v ostatnom období svoje neverejné zasadnutia. Po dlhšej dobe zasadla komisia grantových a dotačných projektov. Stretli sa aj členovia bytovej a ekonomickej komisie.  
včera 14:09
MDD v Dubnici nad Váhom
TwitterV Dubnici nad Váhom oslávili medzinárodný deň detí nevšedným spôsobom. V mestskej knižnici si pre malé ratolesti pripravili veselý program. 
včera 14:09
V Praznove vyrastie nové ihrisko
TwitterV Praznove sa začalo s výstavbou nového multifunkčného ihriska. Mesto ho umiestnilo do športového areálu, kde sa okrem športovania konajú aj mnohé kultúrne podujatia.
včera 14:09
Testovanie výkonnosti, no aj na COVID 19
TwitterV Dubnici nad Váhom testovali futbalových rozhodcov. Na umelej tráve v areáli futbalového štadióna prebiehali previerky výkonnosti, ale aj testy na COVID 19. Keďže reštart Fortunaligy by mal byť už 13. júna, potreboval zväz otestovať všetkých rozhodcov.
2020-06-01 16:03
V Trenčíne sa opäť hral futbal
TwitterSlovenská najvyššia futbalová súťaž bola kvôli koronakríze  rovnako ako všetky športové podujatia a ligy na Slovensku na dlhší čas pozastavená. Keďže postupne krízový štáb uvoľňuje opatrenia, padlo rozhodnutie fortunaligu dohrať. Pôvodne ostávalo do konca súťaže desať kôl, no hrať sa nakoniec bude len päť. Reštart súťaže je naplánovaný na 13. júna. Prípravu na dohratie ligy začal aj tím AS Trenčín, ktorý sa v lige nachádza v skupine o udržanie na prvom mieste. Keďže z ligy tento rok nikto nevypadne, čakajú Trenčanov ostré zápasy bez väčšieho tlaku. V rámci prípravy na reštart súťaže privítali zverenci trénera Hrnčára na svojom štadióne na Sihoti Spartak Trnava. 
2020-06-01 16:03
Nemocnica ruší triediace filtre
TwitterUž od pondelka 1. júna prikročilo vedenie nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici k zrušeniu centrálnych filtrov. Povinnosť merať teplotu a vypísať tlačivo ostáva v platnosti.
2020-05-29 15:36
Riešili viaceré podnety občanov
TwitterVýbor mestskej časti sídliska Rozkvet v Považskej Bystrici zasadal po takmer troch mesiacoch, keďže skôr to hygienické nariadenia nepovoľovali. Prvé stretnutie po dlhšej prestávke sa konalo netradične v zasadačke mestského zastupiteľstva pretože priestory na Rozkvete nevyhovovali hygienickým nariadeniam ústredného krízového štábu.
2020-05-29 12:27
Denné Správy
Rodièia môžu da v lete deti do táborov. Aké sú podmienky a povolený poèet úèastníkov?

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Maximálny poèet úèastníkov detských táborov, vrátane vedúcich, zdravotníkov, inštruktorov, personálu kuchyne èi personálu zabezpeèujúceho upratovanie, je 100 osôb. Viac o téme: Koronavírus Ako ïalej agentúru SITA informovala hovorkyòa Úradu...

dnes 18:12
Kampaò Black Out Tuesday po smrti Floyda zatemnila sociálne médiá a vyslúžila si aj kritiku

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Osobnosti z hudobného priemyslu, ïalšie celebrity i bežní ¾udia zatemnili v utorok svoje úèty na sociálnych médiách v rámci kampane Black Out Tuesday zameranej na podporu hnutia Black Lives Matter a vyjadrili tak svoje rozhorèenie nad zabitiami èernochov...

dnes 18:12
Zamestnávatelia musia odovzdáva výkazy za zamestnancov aj poèas koronakrízy, upozoròuje Sociálna poisovòa

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisovòa upozoròuje zamestnávate¾ov, že sú aj poèas koronakrízy povinní pravidelne zasiela mesaèné výkazy do Sociálnej poisovne. Poistné treba vykazova "Vykáza poistné a predloži mesaèný výkaz poistného a príspevkov na...

dnes 18:12
Pellegrini tento mesiac rozhodne o svojej politickej budúcnosti, s Ficom má èoraz väèšie názorové rozdiely

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Peter Pellegrini potvrdil, že najneskôr tento mesiac rozhodne o svojej ïalšej politickej budúcnosti. Na stredajšej tlaèovej konferencii v budove NR SR zároveò nevylúèil ani odchod zo Smeru-SD. „Každou hodinou sa mi zdá, že medzi mnou a predsedom...

dnes 18:12
Plánujete nákup spotrebièov do domácnosti? V stredu sa to oplatí!

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - V 50 predajniach a na webe PLANEO Elektro nakúpite každú stredu s extra z¾avou. Okrem toho ponúka predajca aj zaujímavé 24-hodinové z¾avy na jeden vybraný produkt. Predajca elektroniky PLANEO Elektro zavádza nový koncept podpory predaja AKÈNÁ...

dnes 18:12
Vedci objavili miesto s najèistejším vzduchom na Zemi, oblas doteraz nepoškodila ¾udská aktivita

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Vedci sa domnievajú, že našli oblas s najèistejším vzduchom na Zemi. Nachádza sa nad Južným oceánom, ktorý obklopuje Antarktídu. Odborníci z Colorado State University vypracovali prvú štúdiu svojho druhu o zložení bioaerosólov a zistili, že...

dnes 18:12
Žena si nechala z Ameriky posla bažantie perá, zásielku jej zaistili na vyclievacej pošte

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Na vyclievacej pošte v Žiline zaistili príslušníci finanènej správy zásielku s bažantími pierkami. Zo Spojených štátov amerických si ich nechala posla pani z Oravy a zrejme ani netušila, že naoko obyèajný tovar podlieha zákazom a obmedzeniam. ...

dnes 18:12
Matoviè uviedol, kedy by mal krízový štáb rozhodova o prípadnom konci núdzového stavu

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - O prípadnom konci núdzového stavu na Slovensku bude ústredný krízový štáb rozhodova budúci týždeò. Na stredajšje návšteve Èeskej republiky to povedal premiér Igor Matoviè (O¼aNO). „Je iba v ich rukách, ako rozhodnú,“ povedal. ...

dnes 18:12
Najnovšie správy z Považská Bystrica
dnes 18:12 Rodièia môžu da v lete deti do táborov. Aké sú podmienky a povolený poèet úèastníkov?
dnes 18:12 Kampaò Black Out Tuesday po smrti Floyda zatemnila sociálne médiá a vyslúžila si aj kritiku
dnes 18:12 Zamestnávatelia musia odovzdáva výkazy za zamestnancov aj poèas koronakrízy, upozoròuje Sociálna poisovòa
dnes 18:12 Pellegrini tento mesiac rozhodne o svojej politickej budúcnosti, s Ficom má èoraz väèšie názorové rozdiely
dnes 18:12 Plánujete nákup spotrebièov do domácnosti? V stredu sa to oplatí!
dnes 18:12 Vedci objavili miesto s najèistejším vzduchom na Zemi, oblas doteraz nepoškodila ¾udská aktivita
dnes 18:12 Žena si nechala z Ameriky posla bažantie perá, zásielku jej zaistili na vyclievacej pošte
dnes 18:12 Matoviè uviedol, kedy by mal krízový štáb rozhodova o prípadnom konci núdzového stavu
dnes 18:12 Núdzový stav nie je možné pod¾a advokáta predlžova, Pellegrini by zvažoval aj sažnos na ústavný súd
dnes 18:12 NAKA zasahovala na východe Slovenska, akcia Hurky sa týkala obchodu so zbraòami (foto)
dnes 18:12 Fico vylúèil, že býva v luxusnom kaštieli na Vinosadoch. Oznaèil to za superblbos
dnes 17:39 VIDEO Historický úlovok bratislavskej kriminálky: V akcii Putika zaistili takmer 40-tisíc dávok drog
dnes 14:30 KORONAVÍRUS Švédsko mohlo zaviesť prísnejšie obmedzenia, priznal hlavný hygienik
dnes 13:15 Zasadala komisia vzdelávania
dnes 13:15 Deň detí v materských školách
dnes 12:57 Serie A sa reštartuje duelom medzi FC Turín a Parmou, hra sa bude takmer každý deò
dnes 12:57 Na ôsmej schôdzi parlamentu prerokujú zmenu vo¾by generálneho prokurátora a vystúpi aj Èaputová
dnes 12:57 ATALIAN SK: Súaž v UNLP Košice sme vyhrali s najlepšou cenou
dnes 12:57 Európska únia zaèína bojova proti dezinformáciám, spustila monitorovanie digitálnych médií
dnes 12:57 Pri výstavbe vyhliadkovej veže nad Breznom bude asistova vrtu¾ník, celý proces môžu sledova aj obèania
dnes 12:57 Na R1 pred Banskou Bystricou zaèalo poèas jazdy horie auto, šofér stihol zastavi a vystúpi (foto)
dnes 12:57 Dopyt na automobilovom trhu je najnižší od roku 1991 a nálada horšia ako poèas finanènej krízy
dnes 12:57 Devä paliet papierových utierok a tri palety kancelárskeho papiera do ružomberských škôl
dnes 12:57 Existuje lepšie riešenie ako zavreté obchody v nede¾u natrvalo, ale rozhodnutie by bolo na zamestnancoch
dnes 12:57 Som nahnevaný, smutný a sklamaný. Aj èierny život má svoju cenu, reaguje Hamilton na smr Floyda
dnes 12:57 Babiš predstavil program reštartu športu v Èesku, športové organizácie èaká miliardová finanèná injekcia
dnes 12:57 Opitý vodiè pri cúvaní z parkoviska narazil do idúcej Škody (foto)
dnes 11:21 Tisíce protestujúcich v uliciach! VIDEO Nepokoje v USA naberajú na sile: Washington obkľúčila armáda
dnes 11:21 Dodatočné peniaze z EÚ by mala SR investovať do piatich oblastí: Medzi nimi je aj doprava
dnes 10:18 KORONAVÍRUS India ešte koniec epidémie neočakáva: Počet infikovaných opäť stúpol
dnes 10:06 Dobiehajú zameškané
dnes 10:06 Plaváreň sa pripravuje na letnú sezónu
dnes 10:06 Rekonštrukciu by mala začať už čoskoro
dnes 10:06 Poslanci schválili zmenu v rozpočte
dnes 10:06 Už roky pomáhajú tým, čo to najviac potrebujú
dnes 08:45 Mimovládka vyzýva poslancov, aby vypustili sporné body z novely zákona o vo¾be šéfa prokuratúry
dnes 08:45 Britská Krá¾ovská mincovòa vydala nevídanú kolekciu mincí Dinosauria s rozšírenou realitou
dnes 07:09 KORONAVÍRUS Počet úmrtí v Brazílii stúpa: Prekonali ďalšiu smutnú hranicu
dnes 05:03 NA NÁVŠTEVE Obžalovaní z vraždy mafiánskeho bossa sú medzi nami!
dnes 02:27 Druhú ligu nakoniec dohrajú v piatich kolách, jej víaz sa v baráži pobije o Fortuna ligu
dnes 02:27 Dva supermarkety v Mníchove predávali nápoje so smrtiacim jedom, traja ¾udia na to doplatili
dnes 02:27 Ruská vláda plánuje naštartova ekonomický rast krajiny stimulmi za pä biliónov rub¾ov
dnes 02:27 Šéf najvyššieho súdu Šikuta chce pre jeho podriadených viac asistentov a lepšie kancelárie
dnes 02:27 Zväz cestovného ruchu víta otváranie ïalších služieb pre turistov, má však aj výhrady
včera 22:15 Smútok v rodine trénera SSC Neapol, Gattusovi zomrela mladšia sestra Francesca
včera 22:15 Opitý tínedžer na BMW a so zákazom jazdi vyletel na chodník a narazil do plynovej prípojky (foto)
včera 22:15 Ružinovská poliklinika otvorila unikátne oddelenie chronickej respiraènej a intenzívnej starostlivosti
včera 22:15 Ako mesiac s koronavírusom zmenil slovenskú módnu e-commerce a nákupné správanie Slovákov?
včera 22:15 Raši zo Smeru žiada zruši núdzový stav, Matoviè si pod¾a neho mýli demokraciu s diktatúrou
včera 22:15 Španielska vláda naposledy požiada o predåženie núdzového stavu, krajina sa vráti do normálu
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 18:12 Nemecká vláda neplatí lekárom, aby ako príčinu úmrtia uvádzali COVID-19
dnes 18:12 Koronavírus ONLINE: Slovensko zavádza voľný pohyb s Českom
dnes 18:12 Fico novinárom povedal, kde v Bratislave býva
dnes 18:12 V Ružinove pribudlo nové pracovisko pre pacientov na pľúcnej ventilácii
dnes 18:12 USA od 16. júna pozastavia lety čínskych aeroliniek
dnes 18:12 Fico poprel bývanie v kaštieli. Šéfka Súdnej rady prehovorila o Kočnerovi a Jankovskej (podcast)
dnes 18:12 V bazilike na Strahove sa konala zádušná omša za speváčku Evu Pilarovú
dnes 18:12 Až do polovice júla potrápi alergikov peľ tráv z čeľade lipnicovitých
dnes 18:12 Hlas podobný hlasu: Trnka sa bráni ako Fico
dnes 18:12 Ukrajinská počítačová hra glorifikuje nacizmus, tvrdí Kremeľ
dnes 18:12 Zistenie HN o otváraní hraníc: Po Česku pribudne Rakúsko a Maďarsko
dnes 18:12 Švédsko prvýkrát priznalo chybu. Hlavný epidemiológ prekvapil svojim vyhlásením
dnes 18:12 PREHĽADNE: Do ktorých krajín sa zo Slovenska dostanete úplne bez problémov
dnes 18:12 Riaditeľka Autistického centra O. Rajecká o otváraní stacionárov
dnes 17:42 Na exhibičnom turnaji v Prahe na úvod triumf Karolíny Plíškovej
dnes 17:42 Piate kolo testov v Premier League odhalilo len jeden pozitívny nález
dnes 17:42 VIDEO: Zavretý štadión ich neodradil, fanúšikovia Slavie Praha si užili netradičnú ďakovačku
dnes 17:42 ROZHOVOR Jaroslav Halák: Bola by škoda, keby Chára končil
dnes 17:42 KVÍZ: Máme majstrov sveta! Spomínate si ešte na životné úspechy našich hviezd?
dnes 17:42 VIDEO: Zavretý štadión ich neodradil, fanúšikovia Slavie Praha si užili netradičnú ďakovačku
dnes 17:42 Sebastian Vettel je pre nás outsider, tvrdí o jeho možnom príchode šéf Mercedesu
dnes 17:42 Piate kolo testov v Premier League s jedným pozitívnym prípadom
dnes 17:42 Belgicko otvorí hranice so štátmi EÚ, Schengenu a Británie od 15. júna
dnes 17:42 Slovensko by mohlo čerpať zdroje z nástroja EÚ na pomoc trhu práce
dnes 17:42 Kosovský parlament schválil novú vládu Avdullaha Hotiho
dnes 17:39 Protestné prejavy po smrti Floyda († 46) mali dohru: Futbalisti spoznali verdikt komisie
dnes 17:39 Rihanna opäť v spodnej bielizni: Zaviedla ďalšiu fázu uvoľňovania
dnes 17:39 To chcelo odvahu! Neuveríte, na čom si pochutnával McGregor
dnes 17:36 Novinári z centra Jána Kuciaka získali medzinárodne ocenenie
dnes 17:36 Meteorológovia vlani obnovili sieť staníc na monitoring rádioaktivity
dnes 17:36 Mestá a obce zatiaľ nedostali avizovanú pomoc od štátu
dnes 17:21 Možnosť neplatiť preddavky na daň z príjmu využilo 430 firiem a živnostníkov
dnes 17:21 Ďalšia chránená oblasť v ohrození? Hozelec chce stavať blízko Gánovských slanísk
dnes 17:09 USA: Protesty proti policajnému násiliu pokračovali vo viacerých mestách
dnes 17:09 Juraj Šeliga: Niektorí sa Lipšica boja ako čert kríža
dnes 17:09 Fico novinárom povedal, kde v Bratislave býva
dnes 17:09 Trnka nespoznáva svoj hlas na nahrávke. Truban priznal chyby, no chce byť opäť predseda PS (podcast)
dnes 17:09 Pellegrini o možnom odchode zo Smeru: Je to asi otázka dní
dnes 17:09 Brusel doplnil smernicu o biologických látkach o koronavírus
dnes 17:09 Bratislava spísala základné pravidlá pre psičkárov, zriadila aj špeciálny web
dnes 17:09 Premiéri V4 chcú nájsť spoločné stanovisko k prerozdeleniu fondu obnovy EÚ
dnes 17:09 Hlásia nakazených, platia nové pravidlá. ČR a Rakúsko sa otvárajú
dnes 16:39 Vedenie DFB nepotrestá hráčov za prejavy solidarity s Floydom
dnes 16:39 Stanislav Šesták ostro skritizoval spôsob dohratia 2. ligy: Niečo také by sme vymysleli v krčme pri pive
dnes 16:39 NAŽIVO: ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra
dnes 16:39 VIDEO: Fico: Nebývam v žiadnom objekte vo Vinosadoch
dnes 16:39 Naď: Stíhačky F-16 vyjdú viac ako jeden a pol miliardy eur
dnes 16:39 Bencicová by sa mala ukázať aj v Prešove. Možno prídu i Kvitová či Plíšková
dnes 16:39 Naď: Stíhačky F-16 vyjdú viac ako 1,6 miliardy, ktoré avizovala minulá vláda
dnes 16:39 Polícia v akcii Putika v Bratislave zaistila takmer 40-tisíc dávok drog
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku