Najnovšie Správy Považská Bystrica

Titulky
Dubnica je aj naďalej na čele 2. ligy
TwitterDruhá najvyššia futbalová liga má za sebou už jedenásť kôl jesennej časti. Najúspešnejším tímom ligy je momentálne tím FK Dubnica nad Váhom, ktorý je s bilanciou desať výhier a jedna prehra na čele súťaže. V jedenástom kole sa Dubničania stretli na domácom štadióne s tímom Komárna. Od úvodných minút videli diváci zaujímavý útočný futbal. Prvý gól zápasu padol už v piatej minúte a postaral sa o neho domáci útočník Čurik. V ďalšej časti prvého dejstva vynikli obaja brankári, ktorý za svoj chrbát nič nepustili. Po zmene strán padol opňť rýchly gól. S priameho kopu ho strelil Dubničan Václav. O pár minút na to išli domáci už do trojgólového vedenia, keď svoju šancu zakončil gólom Janco. V 62. minúte sa k slovu dostali aj hostia, keď na 1:3 znižoval Pinte. Gól hostí povzbudil, čo viedlo k veľkému tlaku. Domácich potržal v mnohých momentoch brankár Digaňa, ktorý už drámu nepripustil. Navyše Dubničania pridalo v 74. minúte poistku v podobe gólu Vujoševića na 4:1. Dubncia nad Váhom tak vyhrala desiaty zápas v novom ročníku druhej ligy, čo znamenalo že doma Dubnica neprehrala už 19 súťažných zápasov. Naposledy si odniesol z Dubnice bod Šamorín 23. marca a všetky tri Komárno 11.8. minulého roku.
2019-10-10 18:54
Našli skamenelinu z doby Bronzovej
TwitterTrenčianske múzeum vystavilo v priestoroch Rotundy na Trenčianskom hrade unikátny nález. Počas výkopových prác v lesoparku Brezina sa v minulosti našla skamenelina hrobu dieťaťa. Artefakt je vo veľmi zachovalom stave a malo by sa jednať o dievča. Podľa tradície v dobe bronzovej totiž boli dievčatá pochovávané na ľavom boku, čo je aj Trenčiansky nález. Podobné skameneliny už boli na Slovensku nájdené, na Považí je to však ojedinelý nález. 
2019-10-10 17:51
Trenčiansky policajti na Facebooku
TwitterKrajský policajný útvar Slovenskej republiky v Trenčíne má konečne Facebookový profil. Trenčiansky kraj totiž to ako jediný neinformoval verejnosť o aktualitách z regiónu prostredníctvom Facebooku, tak ako ostatné kraje. Aktuálne však už môžete sledovať správy polície, aktuálnu situáciu na cestách alebo dôležité oznamy priamo prostredníctvom portálu.  Polícia tiež avizuje vôľu s občanmi komunikovať, preto je profil otvorený prípadným komentárom, nápadom a pripomienkami. Polícia SR - Trenčiansky kraj. 
2019-10-10 17:51
6. ročník dňa otvorených dverí
TwitterTrenčiansky samosprávny kraj už po šiesty krát otvoril svoje dvere verejnosti. Obľúbené podujatie deň otvorených dverí v úrade TSK prilákalo opäť obrovské množstvo návštevníkov. Pripravený bol bohatý program, od prednášok, ukážok remesiel, prezentácií úspechov inštitúcií pod záštitou TSK, až po hudobný doprovod. Celodenná akcia odštartovala krstom novej knihy z prostredia folklóru z nášho regiónu. 
2019-10-10 16:48
Sociálny pracovník roka
TwitterTrenčiansky samosprávny kraj po prvý krát zorganizoval v priestoroch úradu TSK oceňovanie sociálnych pracovníkov. Špeciálna komisia vybrala z troch kategórií najlepších sociológov a uplynulý rok. Nominovaných bolo až 40 pracovníkov, čo svedčí o kvalite poskytovania sociálnych služieb v kraji. Slávnostný akt ocenili aj samotní pracovníci, ktorí vytvorili mimoriadne prajnú atmosféru. Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja na záver avizoval, že v oceneniach bude úrad kraja pokračovať aj v budúcich rokoch. 
2019-10-10 12:36
Škôlkari sa tešia z minifitnessu
TwitterMaterská škola Petra Jilemníckeho v Novej Dubnici ako prvá získala telocvičňu minifitness. Vďaka participatívnemu rozpočtu sa podarilo získať škôlke financie na minifitness z podpory Trenčianskeho samosprávneho kraja. S inštaláciou a realizáciou projektu pomáhalo nie len vedenie, ale aj rodičia. Najväčšiu radosť však mali deti, ktoré nová telocvičňa okamžite nadchla. 
2019-10-10 12:36
Vďaka projektu získali nádoby na separovaný odpad
TwitterMesto Považská Bystrica sa zapojilo s viacerými projektami do súťaže o financie z participatívnehoho komunitného rozpočtu kraja. Jedným s projektov ktorý bol úspešný, bolo vybavenie škôl a predškolských zariadení v meste novými košmi na separovaný odpad.
2019-10-10 12:36
Úver sa využije najmä na rekonštrukciu športovísk
TwitterV Považskej Bystrici sa stretli poslanci mestského zastupiteľstva, aby prerokovali viacero bodov týkajúcich sa chodu mesta a mestských organizácií. V úvode schôdze sa k slovu dostali občania. V ich požiadavkách rezonovali najmä otázky ohľadom rekonštrukcie štadióna, plánovaného úveru, či téma výstavby bytových domov na sídlisku Hliny. Obyvatelia okolitých domov spísali proti tejto výstavbe petíciu.
2019-10-10 12:36
Oslavujú 50. výročie vzniku
TwitterGaléria Miloša Alexandra Bazovskéko v Trenčíne otvorila v septembri unikátnu výstavu. Nová stála expozícia zobrazuje päťdesiat ročné pôsobenie galérie. Výstava je rozdelená do dvoch poschodí v priestoroch galérie. Jedna časť je teoretická, druhá ponúka priestor pre fantáziu a interakciu s exponátmi. Výstava ponúka prierez pôsobenia a to nie len v súčasných priestoroch, ale vďaka novej spolupráci plánuje vedenie galérie zapojiť aj bývalé priestory, v ktorých galéria v minulosti pôsobila. 
2019-10-09 16:39
Veľká cena Púchova 2019
TwitterPlavci z celého Slovenska, ale aj zahraničia sa v rámci ďalšieho ročníka súťaže Veľká cena Púchova stretli naozaj v hojnom počte. Nechýbalo tiež veľké množstvo fanúšikov. Členovia domáceho plaveckého klubu si vybojovali viaceré medailové umiestnenia. Konkrétne v kategórii žiačky 100m voľný spôsob, 15 až 16 rokov dominovala Lea Kmošenová, ktorá sa presadila aj v kategórii 50m znak. V kategórii  žiačky 100 m prsia a 50 m prsia 10 rokov a mladší uspela Lucia Jurgová. Domáca pretekárka Lea Kmošenová  zároveň naplno bodovala aj v kategóriach 100m polohové preteky, 50 metrov voľný spôsob  a 100m znak. Medzi úspešné plavkyne domáceho klubu sa zaradila i Simona Ciesarová, ktorá uspela v kategórii žiačky 50m prsia, 11 až 12 rokov a taktiež v kategórii 100 m motýlik.   
2019-10-09 16:39
Vysoká výhra Partie bojovníkov
TwitterHokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica nastúpili v štvrtom kole extraligy hokejbalu doma proti súperovi z východu Slovenska Kežmarku. Pred týmto zápasom odohrali Považskobystričania len jeden duel, keďže ostatné dva s Vrútkami a Skalicou boli preložené.
2019-10-09 15:36
Svoje diela realizovali na betónovom múre
TwitterGraffiti umelci z Púchova, ale aj iných miest sa rozhodli skrášliť jeden z najdlhších betónových múrov v meste.  Témou boli najmä rôzne prírodné motívy. Celú akciu podporila aj radnica.   
2019-10-09 15:36
Michalské hody
TwitterRemeselníci sa na jeseň pravidelne stretávajú aj v obci Lednické Rovne. Tento rok v rámci Michalských hodov nechýbala i výstava ovocia a zeleniny spojená s odbornou prednáškou či rôzne tradičné dobroty.   
2019-10-09 15:36
Diskutovali o pálčivých problémoch
TwitterRedakcia Považskobystrického obzoru pripravila diskusné fórum, ktoré bolo zamerané na rôzne pálčivé témy týkajúce sa dopravy. Konkrétne výstavby ciest, priemyselných parkov, rekonštrukcie Orlovského mosta v Považskej Bystrici, či elektromobilov.
2019-10-09 15:36
Mladých hasičov preverili viaceré disciplíny
TwitterNa ihrisku Základnej školy Gorazdovej sa konalo 7. kolo Stredoslovenskej ligy hasičskej mládeže v behu na 60m cez prekážky a vo výstupe na hasičskú vežu. Zároveň bolo toto miesto dejiskom 13. ročníka hasičského dvojboja o pohár primátorky mesta Púchov. 
2019-10-09 12:27
4.10.2019 Otvorili prvý UNI PARK
TwitterSledujete reláciu VÚC.   Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne otvorila brány študentom v novom šate. Okrem novozrekonštruovaných priestorov fakulty zdravotníctva, predstavilo vedenie školy prvý univerzitný park so smart technológiami.
2019-10-08 13:21
Denné Správy
Hackeri ukradli z webstránky ponúkajúcej sexuálne služby údaje vyše štvr milióna ¾udí

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Hackeri ukradli údaje o kontách viac ako 250-tisíc ¾udí, ktorí používali holandskú webstránku ponúkajúcu sexuálne služby. Ako informuje spravodajský portál BBC, z webstránky Hookers.nl unikli e-mailové adresy, používate¾ské mená aj...

včera 22:57
Prieskum ukázal, ko¾ko ¾udí by vo vo¾bách dalo hlas koalícii Progresívne Slovensko, Spolu a Za ¾udí

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Trojkoalíciu strán Progresívne Slovensko, Spolu - obèianska demokracia a Za ¾udí by v prípade jej vzniku zvažovala voli takmer tretina opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo s Michalom Kovaèièom televízie Markíza. ...

včera 22:57
Loï Ocean Viking zachránila pri Líbyi desiatky migrantov, tuniské úrady zastavili pašerákov

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Humanitárne organizácie zachránili v Stredozemnom mori pri pobreží Líbye 74 migrantov z gumového èlna. Tuniské úrady zároveò oznámili, že sa im podarilo zabráni v plavbe pašeráckej lodi so 110 migrantmi na palube, ktorá mala namierené do...

včera 22:57
Èlenov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Vyše 20 èlenov kosovskej ústrednej volebnej komisie hospitalizovali so zdravotnými problémami po tom, ako otvorili pä volebných urien zo Srbska. Kosovská tlaèová agentúra KosovaPress v nede¾u informovala, že 26 úradníkov malo po otvorení urien...

včera 22:57
Agentúra Fitch potvrdila úverovú spo¾ahlivos Lotyšska, má iba mierne rozpoètové deficity

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila Lotyšsku dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraniènej mene na stupni A- so stabilným výh¾adom. Hodnotenie úverovej spo¾ahlivosti krajiny totiž pod¾a agentúry podporuje to, že jej rozpoètové...

včera 22:57
Britskí ochranári ratovali v Norfolku už pädesiateho tuleòa, ktorého poranili odpadky

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Britskí ochranári na pobreží Severného mora zachránili už pädesiateho tuleòa, ktorému sa na krku zachytili odpadky a spôsobili mu zranenia. Informuje o tom BBC. Samca tuleòa sivého (Halichoerus grypus), ktorý dostal meno Scylla, našli s hlbokou...

včera 22:57
Video: Keòanka Brigid Kosgeiová vytvorila v Chicagu nový ženský svetový rekord v maratóne

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Bežecký víkend priniesol po sobotnom skvelom èase Eliuda Kipchogeho vo Viedni, ktorý ako prvý èlovek v histórii zvládol maratón pod dve hodiny (1:59:40,2), svetový rekord v maratóne žien. Postarala sa oò v nede¾u Keòanka Brigid Kosgeiová, ktorá...

včera 22:57
Èas na spoluprácu sa kráti a trojkoalícia má pod¾a Trubana väèšie šance, ponuka pre Kisku platí

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Èas na spoluprácu sa kráti, trojkoalícia strán Progresívne Slovensko, Spolu-obèianska demokracia a Za ¾udí má spoloène väèšiu šancu porazi Smer-SD v parlamentných vo¾bách. Uviedol to v reakcii na nede¾òajší prieskum agentúry Focus líder...

včera 22:57
Najnovšie správy z Považská Bystrica
včera 22:57 Hackeri ukradli z webstránky ponúkajúcej sexuálne služby údaje vyše štvr milióna ¾udí
včera 22:57 Prieskum ukázal, ko¾ko ¾udí by vo vo¾bách dalo hlas koalícii Progresívne Slovensko, Spolu a Za ¾udí
včera 22:57 Loï Ocean Viking zachránila pri Líbyi desiatky migrantov, tuniské úrady zastavili pašerákov
včera 22:57 Èlenov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska
včera 22:57 Agentúra Fitch potvrdila úverovú spo¾ahlivos Lotyšska, má iba mierne rozpoètové deficity
včera 22:57 Britskí ochranári ratovali v Norfolku už pädesiateho tuleòa, ktorého poranili odpadky
včera 22:57 Video: Keòanka Brigid Kosgeiová vytvorila v Chicagu nový ženský svetový rekord v maratóne
včera 22:57 Èas na spoluprácu sa kráti a trojkoalícia má pod¾a Trubana väèšie šance, ponuka pre Kisku platí
včera 22:57 Po útoku na synagógu v Halle protestovali tisícky ¾udí v Berlíne proti antisemitizmu
včera 22:57 Máte po štyridsiatke a chodíte pomalšie? Možno starnete rýchlejšie, naznaèujú vedci
včera 21:45 Parlamentné voľby v Poľsku suverénne vyhrala vládnuca strana Právo a spravodlivosť
včera 21:45 Slovák sa vo Viedni lúčil so slobodou, kamaráti mu zaplatili slečnu: Keď zistil, kto to je, onemel
včera 19:39 Volebným favoritom v Česku je aj naďalej hnutie ANO: ČSSD je na hranici zvoliteľnosti
včera 18:45 Orbánov Fidesz èelí vo vo¾bách zjednotenej opozícii, kampaò poznaèilo aj video z orgií na jachte
včera 18:45 Video: Medvedev povolil Zverevovi iba pä gemov a vyhral turnaj Masters v Šanghaji
včera 18:45 Turci dobyli k¾úèové mesto na severe Sýrie, z tábora Ajn Ísa ušli stovky islamistov
včera 18:45 Slovenskí vodní pólisti postúpili na majstrovstvá Európy do Budapešti
včera 18:45 Premožitelia Poláška s Dodigom neuspeli vo finále turnaja Masters v Šanghaji
včera 18:45 Fitch zlepšil výh¾ad ratingu Cypru, krajina má najvyšší rozpoètový prebytok v eurozóne
včera 18:45 Slovenky v prvom zápase baráže vyhrali 19:9 a majú na dosah postup na európsky šampionát
včera 18:45 Zverejnili rebríèek najbohatších miest sveta, v prvej trojke aj San Francisco
včera 18:45 Ramos prekonal rekord Casillasa, ale Španieli v nadstavenom èase prišli o triumf v Nórsku
včera 18:45 Èepelová nezaváhala ani vo finále kvalifikácie, v Moskve je v hlavnom „pavúku“
včera 18:45 Pellegrini si vie predstavi, že by sedel vo vláde s Kiskom
včera 18:36 Karel Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom, povedal Danko
včera 14:33 Slovensko – Paraguaj (futbal – online)
včera 14:33 Poliaci si volia nový parlament, oèakáva sa víazstvo strany Právo a spravodlivos
včera 14:33 Video: Mercedes si v Suzuke zaistil konštruktérsky titul, Ve¾kú cenu Japonska vyhral Bottas
včera 14:33 Fed by mal pod¾a Trumpa zníži úroky napriek uzavretiu prvej èasti obchodnej dohody s Èínou
včera 14:33 Foto: Záchranári zasahovali pri páde turistov v Tatrách, mužovi už pomôc nedokázali
včera 14:33 Video: Tatar skóroval, Chárov Boston vynuloval „diablov“ a Èernák so Sekerom zbierali mínusky
včera 14:24 Susedov vyrušili hrôzostrašné výkriky: Matku troch detí (†44) dotrhali jej psy na smrť!
včera 14:24 Koalícia a opozícia sa zhodli: Ústavný súd môže byť najlepším, aký kedy bol
včera 13:21 Pápež František vyzýva na dialóg, aby sa ukončila ofenzíva v Sýrii
včera 12:18 Hudobný magnát ukázal svoju pýchu, hviezda telenoviel šťastím bez seba!
včera 12:18 Matovič reaguje na odídencov zo SaS: Prehovoril o tom, či im ponúkne miesto na svojej kandidátke
včera 11:15 Horskí záchranári neustále v pohotovosti: Zasahovali pri páde turistov
včera 10:21 Moratórium na publikovanie výsledkov predvolebných prieskumov by sa mohlo predåži na 50 dní
včera 10:12 Karel Gott (†80) vtipkoval aj o vlastnej smrti: Slová z ktorých dnes mrazí... Naplnia sa nakoniec?!
včera 10:12 Na kauzu vraždy mafiánskeho bossa Sýkoru sa nezabudlo, proces pokračuje
včera 07:03 Desivý výbuch na Sinaji: O život prišlo najmenej deväť ľudí, šesť je zranených
včera 06:00 Autor poslednej piesne Karla Gotta (†80): Vedel som, že jeho stav je vážny... Musel som písať rýchlo!
včera 01:57 Premiér Naréndra Módí zverejnil video, bosý zbieral odpadky na pláži
včera 01:57 Novú väznicu v Rimavskej Sobote chcú postavi štyri spoloènosti
včera 01:57 Švajèiarsko utrpelo prvú prehru v kvalifikácii o Euro 2020, Bosna a Hercegovina deklasovala Fínsko
včera 01:57 Bakoš rozhodol o triumfe Admiralu, bodoval aj Èajkovský a Hudáèek nezabránil prehre Spartaka
včera 01:57 Slovenská pošta vydala známku k výroèiu založenia krajinnej oblasti Biele Karpaty
včera 01:57 Video: Hapal prehovoril o zostave na Paraguaj, kapitánom bude lúèiaci sa Škrtel
včera 01:57 Tatran Prešov v Lige majstrov stále s nulou na konte, prehral aj so Sävehofom
2019-10-12 22:45 Michael Vandas mení dres v Tipsport lige, v bratislavskom Slovane definitívne skonèil
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 00:27 Dragonfly - vážka vzdorujúca gravitácii
dnes 00:27 Ako zvýšiť obľúbenosť vášho e-shopu?
dnes 00:06 Johnson vyzval Turecko, aby ukončilo operáciu v Sýrii
dnes 00:06 Trump nariadil stiahnutie Američanov zo severu Sýrie
dnes 00:06 Pápež vyhlásil päť nových svätých
dnes 00:06 Kaczynského strana valcuje, môže zložiť ďalšiu jednofarebnú vládu
dnes 00:06 Inšpektori budú na mimoriadnej akcii odhaľovať nelegálne zamestnávanie
dnes 00:06 Polícia zastavila karavánu s 2000 migrantmi
dnes 00:06 Skončia odídenci od Sulíka v OĽaNO? Matovič si nechce narušiť vzťahy s SaS
dnes 00:06 Laudamotion predstavil nové destinácie z Viedne
dnes 00:06 Pozemky od štátu vybavoval muž spojený s vraždou. Skončili u oligarchov
dnes 00:06 Mladý dokumentarista: V Humennom panuje strach a arogancia moci (rozhovor)
dnes 00:06 Byt v Prahe aj v Karlových Varoch. Majetkové pozadie Vaľovej vyvoláva otázniky
dnes 00:06 Vaľovej dal Pellegrini 30 000 eur. Vášáryová, ktorej Živena oslavuje 150 rokov, nedostala ani cent
dnes 00:03 V Skalici sa bežalo pre dobrú vec, prišlo takmer 300 bežcov
dnes 00:03 Fidesz stratil Budapešť, novým starostom bude kandidát opozície
dnes 00:03 Orbán stratil Budapešť. Starostu podporovaného Fideszom porazil opozičný kandidát
dnes 00:03 Holdingová štruktúra pri predaji firmy umožňuje získať oslobodenie od dane z prijímu.
dnes 00:03 Tipy a rady pre podnikateľov: Ako využiť schválenú novelu Zákona o dani z príjmov vo svojom podnikaní
dnes 00:03 Kedy môže nedostatok magnézia bolieť?
dnes 00:03 NIžšia daň podporí delenie firiem
dnes 00:03 2. Prečo sa hodnoty startupov prepadajú?
dnes 00:03 Titul bakalár študentom nestačí. Máme ich najmenej v OECD
dnes 00:03 Desať rokov od postupu do Afriky. Kam sa odvtedy posunul náš futbal?
dnes 00:03 Pre Slovensko sú negatívne úrokové sadzby absolútnym nezmyslom
dnes 00:03 Mierová dividenda by mohla byť ešte vyššia
dnes 00:03 Cargo stráca pre závislosť od hutníkov
dnes 00:03 Nielen Kočnerov trezor má zaujímavý obsah
dnes 00:03 Potvrdené. Namiesto nulového schodku budeme mať sekeru 600 miliónov eur
dnes 00:03 Stop pre obchvat Prievidze brzdí aj miestne firmy
dnes 00:03 Zvýšme uhlíkové dane, len tak zachránime planétu, tvrdí MMF
dnes 00:03 Akože Trumpova výhra
dnes 00:03 Vysoké náklady na zamestnancov spôsobujú hydinárom problémy
dnes 00:03 Nižšia DPH má motivovať k investovaniu
dnes 00:03 Chabá obchodná dohoda
dnes 00:03 Slovensko pri elektromobilite stále čaká na kečupový efekt
dnes 00:03 Exmanažéra NBS súd oslobodil
dnes 00:03 Nemocnice ako holding by ušetrili 20 percent
dnes 23:57 Veľká cena Japonska: Organizátori zrušili sobotňajší program, dôvodom je tajfún Hagibis
dnes 23:57 Veľká cena Japonska: Valtteri Bottas najrýchlejší v piatkových tréningoch
dnes 23:57 VIDEO: Chorváti Slovákom nepomohli, Bale zariadil remízu Walesu
dnes 23:57 VIDEO: Maďari prežili záverečný tlak a sú priebežne druhí pred Slovenskom
dnes 23:57 Reakcie trénera Hapala a trojice lúčiacich sa hráčov na remízu s Paraguajom
dnes 23:54 Starostu Budapešti podporovaného Fideszom porazil opozičný Karácsony
dnes 23:54 Danko: Problém Kosova si musia Srbsko a Kosovo vyriešiť medzi sebou
dnes 23:51 Wales si v šlágri skupiny rozdelil body s Chorvátskom: Ako sa menia postupové šance Slovákov?
dnes 23:45 Wales a Chorvátsko sa v E-skupine kvalifikácie o EURO 2020 rozišli remízou, Maďarsko vyhralo
dnes 23:27 Exotická poľovačka na huby
dnes 23:27 O vratkej slobode sveta, novej vojne v réžii Turkov a dlhoočakávanom mieri
dnes 23:03 Kaczynského strana valcuje, môže zložiť ďalšiu jednofarebnú vládu
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku