Najnovšie Správy Komárno

Titulky
Výbuch domu v Bavorsku: Trojposchodový dom razom zmizol, hlásia viacero nezvestných
Ilustračné foto Zdroj: SITA pred 7 minútami RETTENBACH - Viacero osôb mohlo zostať uviaznutých v trojposchodovom dome v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko po výbuchu, ku ktorému došlo v nedeľu, informoval na svojej webovej stránke nemecký týždenník Focus.
dnes 12:48
Švajčiari hlasujú v referende: Chcú sprísniť zákony o zbraniach aj zrušenie daňových úľav
Ilustračné foto Zdroj: Getty Images pred 24 minútami BERN - Švajčiarski voliči hlasujú v nedeľu v dvoch referendách o tom, či zaviesť prísnejšie pravidlá pre vlastníctvo zbraní a či zrušiť daňové úľavy pre medzinárodné korporácie, informovali agentúry DPA a AFP.
dnes 11:45
Súboj o Biely dom sa začína: Biden vyzval k jednote národa a Trumpa obvinil z jeho rozdeľovania
Joe Biden Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II pred 3 minútami WASHINGTON - Uchádzač o prezidentskú kandidatúru amerických demokratov Joe Biden v sobotu na prvom predvolebnom zhromaždení v americkom štáte Pennsylvánia vyzval k jednote, pričom kritizoval súčasného prezidenta Donalda Trumpa, trvajúc na tom, že najvyššou prioritou národa je odmietnutie prezidentovho znovuzvolenia v roku 2020. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.
dnes 07:33
Ženy v politike sa budú presadzovať po Čaputovej oveľa viac: Myslí si to aj Flašík
Fedor Flašík Zdroj: Národná koalícia pred 13 minútami BRATISLAVA - O hlasy voličov v májových voľbách do Európskeho parlamentu zabojuje aj strana NÁRODNÁ KOALÍCIA. Ako vidí jej šance a plusy politológ? Tento politický subjekt ponúka okrem známych a skúsených odborníkov z viacerých oblastí aj jednu výnimočnosť. V jej čele stojí žena. Ako hodnotí nežnejšie pohlavie v takej funkcii reklamný mág Fedor Flašík?
2019-05-17 18:45
Nemocnica Komárno začala s prípravou očných kvapiek

Farmaceuti Nemocnice Komárno spustili prípravu očných kvapiek, nakoľko sú niektoré dlhodobo na Slovensku nedostupné. Očné kvapky sú pripravované pre každého pacienta osobitne ako individuálne pripravované lieky.

V súčasnosti sa pripravujú 3 druhy: očné kvapky na

2019-05-17 15:33
Na Ukrajine sa rozpadla vládna koalícia: Zelenskyj je nespokojný, nehrá mu to do karát
Volodymyr Zelenskyj Zdroj: TASR - Jakub Kotian pred minútou KYJEV - Na Ukrajine sa rozpadla vládna koalícia. To nehrá do karát novozvolenému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, ktorý plánoval vyhlásiť v krajine predčasné parlamentné voľby. Súčasťou koalície bola aj strana končiaceho prezidenta Petra Porošenka.
2019-05-17 14:33
Pokračuje oprava chodníkov

Aj v tomto roku je naplánované pokračovanie ucelenej opravy chodníkov v našom meste. Opravy boli začaté ešte v roku 2016 a pokračovali aj v ďalších rokoch.

Mesto tento rok zo schváleného rozpočtu v hodnote 150 000 eur realizuje ďalšie opravy chodníkov v týchto

2019-05-17 14:30
Upozornenie na úhradu daňových nedoplatkov

V nasledujúcich dňoch sa doručia do domácností výzvy na zaplatenie daní a poplatkov.

Mestský úrad v Komárne upozorňuje daňovníkov, aby pozorne čítali všetky informácie uvedené v doručených rozhodnutiach. Dôsledné prečítanie písomnosti sa považuje za mimoriadne

2019-05-17 11:21
V potoku v Žiari našli upytliačenú vydru: FOTO Polícia ju objavila v nastraženej pasci!
Pytliactvo v Žiari nad Hronom. Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj pred 4 minútami ŽIAR NAD HRONOM – Pytliak nastražil pascu, do ktorej sa chytila zákonom chránená vydra. Podľa polície, ktorá prípad vyšetruje, bola objavená v oceľovom klepci, chytená za ľavú zadnú nohu.
2019-05-16 23:51
Prieskum na Instagrame ju dohnal až do hrobu: Viac ako 60 percent ľudí hlasovali pre smrť
Ilustračné foto Zdroj: Getty Images pred 2 minútami KUALA LUMPUR - Malajzijská tínedžerka, ktorá spustila na Instagrame hlasovanie s otázkou, či má žiť alebo zomrieť, si vzala život, pretože väčšina účastníkov prieskumu hlasovala za druhú možnosť. Po jej smrti nasledovala vlna výziev na vyšetrenie tragédie, informovala v stredu tlačová agentúra AFP.
2019-05-16 19:39
Orbán by nedokázal vyviesť krajinu z EÚ, tvrdí Szájer: Členstva v únií sa nechcú vzdať
Viktor Orbán Zdroj: SITA/AP Photo/Francisco Seco pred niekoľkými sekundami BUDAPEŠŤ - Je vylúčené, aby predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vyviedol svoju krajinu z Európskej únie - neurobil by tak ani v prípade, že by neuspeli jeho politické iniciatívy, povedal vo štvrtok v rozhovore pre spravodajský server 168ora.hu poslanec vládnej strany Fidesz v Európskom parlamente (EP) József Szájer.
2019-05-16 15:27
Komárno opäť získalo dotáciu v hodnote takmer pol milióna eur

Opatrovateľskú službu v Komárne podporí dotácia. Nenávratný finančný príspevok vo výške 498 750 eur získalo mesto cez operačný program Ľudské zdroje.

Cieľom projektu je podporiť rozvoj opatrovateľskej služby za účelom predchádzania umiestňovania klientov do

2019-05-16 14:21
Noc múzeí v sobotu prinesie bohatý program počas celého dňa pre malých i veľkých

Ako už každý rok, aj tento sa tradične koná udalosť Noc múzeí, ktorej súčasťou sú múzeá po celom Slovensku. Mesto Komárno tiež drží krok s udalosťami, a tak sa na bohatý program v sobotu 18. mája môžu tešiť rôzne vekové kategórie.

Bohatý program múzejného

2019-05-16 11:12
Čína úplne zablokovala Wikipédiu: Boja sa pravdy, tvrdí spoluzakladateľ
Zdroj: Wikipedia pred 21 minútami PEKING - Čínske orgány znemožnili používateľom internetu prístup ku stránkam Wikipédie vo všetkých jazykoch po tom, ako údajne už v roku 2015 začali blokovať obsah tejto online encyklopédie v čínštine. K rozšíreniu opatrenia došlo pred blížiacim sa 30. výročím potlačenia prodemokratických protestov na pekinskom Námestí nebeského pokoja, ktoré pripadne na 4. júna.
2019-05-16 08:06
Mladíkovi za marihuanu hrozí 10 rokov: Hossu dostal za zabitie Henryho šesť, pomohol mu alkohol
Obžalovaný Juraj Hossu prichádza na súdne pojednávanie v prípade zabitia Filipínca Henryho Acordu. Zdroj: Topky/Vladimír Anjel pred 9 minútami BRATISLAVA - Juraja Hossua, obžalovaného zo zabitia Filipínca Henryho Acordu (†36), v utorok senát Okresného súdu Bratislava I odsúdil na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne. Trest by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Rozsudok u ľudí vzbudil hnev, mnohí si myslia, že 6 rokov je za zabitie človeka nízky trest.
2019-05-15 17:24
Hviezdny herec spáchal samovraždu: Skočil z mosta, zrazilo ho auto!
Isaac Kappy Zdroj: instagram.com/mrsvanderlaanb pred 6 minútami ARIZONA - Vo veku 42 rokov zomrel americký herec Isaac Kappy. Podľa doterajších informácií v pondelok ráno v Arizone skočil z mosta a následne ho zrazilo osobné auto. Rodák z Albuquerque v Novom Mexiku bol na mieste mŕtvy. Prípad vyšetrujú ako samovraždu. Krátko pred incidentom na službe Instagram zverejnil dlhý príspevok.
2019-05-15 16:21
Denné Správy
Cena ropy klesla pre zhoršenie rokovaní USA a Èíny, nedarilo sa ani drahým kovom

NEW YORK 19. mája (WebNoviny.sk) - Ceny ropy v závere týždòa oslabili v dôsledku zhoršovania rokovaní o obchode medzi USA a Èínou. ¼ahká americká ropa oslabila o 0,2 percenta na 62,76 USD za barel. Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú...

dnes 13:00
Video: Golden State zmazalo náskok Portlandu a je krok od postupu do finále NBA

PORTLAND 19. mája (WebNoviny.sk) - Obhajcovia titulu Golden State si zatia¾ suverénne poèínajú vo finále Západnej konferencie a po sobotòajšom víazstve 110:99 na palubovke Portlandu sú jediný zápas od postupu do finále basketbalovej NBA. Domáci viedli po polèase o 13...

dnes 13:00
Dávid Bondra venoval svoj gól babke do neba aj mame k pädesiatke

KOŠICE 19. mája (WebNoviny.sk) - Vyše týždòa èakal Dávid Bondra na svoju príležitos zahra si na hokejových majstrovstvách sveta v Košiciach a napokon sa doèkal. Teèoval Kochovu strelu V súboji proti Ve¾kej Británii (7:1) síce nastupoval iba ako trinásty èi...

dnes 13:00
Video: Eurovízia 2019 už má víaza, so skladbou Arcade triumfoval Duncan Laurence

TEL AVIV 19. mája (WebNoviny.sk) - Víazom medzinárodnej pesnièkovej súaže Eurovízia 2019 je Duncan Laurence z Holandska. Dvadsapäroèný spevák sa umiestnil na prvom mieste so skladbou Arcade, za ktorú získal 492 hlasov. Laurence je piatym víazom Eurovízie z...

dnes 13:00
MS v hokeji 2019: Nemecko – USA (online)

KOŠICE 19. mája (WebNoviny.sk) - Nede¾òajší zápas A-skupiny medzi Nemeckom a USA na MS v hokeji 2019 je dôležitý aj pre slovenských hokejistov. Ak v òom zámorský tím získa dva body, tak si zverenci trénera Craiga Ramsayho vo štvrfinále nezahrajú. Prípadný triumf...

dnes 13:00
Amerièania súhlasili so zrušením ciel na oce¾ a hliník z Kanady a Mexika

WASHINGTON 19. mája (WebNoviny.sk) - Spojené štáty súhlasili s tým, že zrušia clá na oce¾ a hliník z Kanady a Mexika, ktoré boli hlavnou prekážkou pre novú obchodnú dohodu. "S potešením oznamujem, že sme práve dosiahli dohodu s Kanadou a Mexikom a budeme predáva...

dnes 13:00
Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ¾udí, pozor najmä na tri rizikové faktory

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) - Poèet mladých ¾udí po cievnej mozgovej príhode (CMP) vlani klesol. Ako uviedlo Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) v tlaèovej správe, v roku 2018 utrpelo mozgovú màtvicu 300 ¾udí vo veku 20 až 44 rokov, èo je o 52 menej ako v...

dnes 11:57
Nezamestnanos vo Ve¾kej Británii klesla najnižšie od konca roku 1974

LONDÝN 19. mája (WebNoviny.sk) - Miera nezamestnanosti vo Ve¾kej Británii v prvom kvartáli tohto roka klesla na 3,8 percenta, èiže sa dostala na najnižšiu úroveò od konca roka 1974. Pod¾a odhadu britského štatistického úradu bolo v krajine poèas januára až marca...

dnes 11:57
Najnovšie správy z Komárno
dnes 13:00 Cena ropy klesla pre zhoršenie rokovaní USA a Èíny, nedarilo sa ani drahým kovom
dnes 13:00 Video: Golden State zmazalo náskok Portlandu a je krok od postupu do finále NBA
dnes 13:00 Dávid Bondra venoval svoj gól babke do neba aj mame k pädesiatke
dnes 13:00 Video: Eurovízia 2019 už má víaza, so skladbou Arcade triumfoval Duncan Laurence
dnes 13:00 MS v hokeji 2019: Nemecko – USA (online)
dnes 13:00 Amerièania súhlasili so zrušením ciel na oce¾ a hliník z Kanady a Mexika
dnes 12:48 Výbuch domu v Bavorsku: Trojposchodový dom razom zmizol, hlásia viacero nezvestných
dnes 11:57 Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ¾udí, pozor najmä na tri rizikové faktory
dnes 11:57 Nezamestnanos vo Ve¾kej Británii klesla najnižšie od konca roku 1974
dnes 11:57 Zimu neprežili tisíce vèelstiev. Ovplyvní to tohtoroènú produkciu medu?
dnes 11:57 Bratislavské letisko opä prepisovalo rekordy a medzi tromi najvyužívanejšími linkami je aj Kyjev
dnes 11:57 Úèas Slovákov na vo¾bách do Európskeho parlamentu bude nízka, myslí si politológ
dnes 11:57 O dráme okolo brexitu vznikla divadelná hra, hlavnou postavou je exminister Boris Johnson
dnes 11:57 Obce na Slovensku môžu získa peniaze na bezplatné wifi zóny, Rašiho úrad vyhlásil výzvu
dnes 11:57 Èoraz viac mladých Slovákov využíva „mama hotel“, na vlastné bývanie nemajú peniaze
dnes 11:45 Švajčiari hlasujú v referende: Chcú sprísniť zákony o zbraniach aj zrušenie daňových úľav
dnes 07:33 Súboj o Biely dom sa začína: Biden vyzval k jednote národa a Trumpa obvinil z jeho rozdeľovania
dnes 01:27 Video: Švajèiari prehrali prvý zápas na MS v hokeji 2019, Švédi mali dvojnásobnú streleckú prevahu
dnes 01:27 Video: Peter Sagan zakonèil preteky Okolo Kalifornie skvelým druhým miestom
dnes 01:27 Video: Valencia s miestenkou v Lige majstrov, triumfovali aj „netopiere“ a Girona opúša súaž
dnes 00:24 Médiá a novinári by mali silu tlaèe použi na h¾adanie pravdy, vyhlásil pápež František
dnes 00:24 Video: Kanada strelila Nemecku osem gólov a má miestenku do štvrfinále MS v hokeji 2019
dnes 00:24 Rapper Rytmus sa oženil, jeho manželkou sa stala Jasmina Alagiè
dnes 00:24 Video: Taliani strelili na MS v hokeji 2019 prvý gól, ale opä utàžili debakel
dnes 00:24 Futbalistom Senice „išla karta“, Spartak tesne zvíazil a Železiari zostúpia do druhej ligy
dnes 00:24 „Šošoni“ triumfovali na Pasienkoch, Slovan remizoval a Ružomberok si zahrá v Európskej lige
dnes 00:24 Kancelár Kurz po škandále a rezignácii Strachea žiada o predèasné vo¾by v Rakúsku
včera 20:12 Minister financií si želá vyrovnaný rozpoèet, èaká na nastavenie koalièného balíèka
včera 20:12 Video: Dánsko nepomohlo Slovensku, na MS v hokeji 2019 vysoko prehralo s USA
včera 20:12 Predsedom novej politickej strany Maïarské fórum sa stal poslanec Zsolt Simon
včera 20:12 Video: Rusko zatia¾ na MS v hokeji 2019 nezaváhalo, po obrate zdolalo Lotyšsko
včera 20:12 Mexickí vojaci našli pri razii na farme v štáte Jalisco vrecia s ¾udskými ostatkami
včera 20:12 Dopravná nehoda pri Kendiciach skonèila tragicky, zahynula 37-roèná žena
včera 20:12 MS v hokeji 2019: Slovensko – Ve¾ká Británia (online)
včera 20:12 Èepelová postúpila do druhého kola kvalifikácie v Norimbergu
včera 20:12 Polášek a Oswald vyhrali finále v Lisabone a získali už tretí titul za sebou
včera 20:12 Parlamentné vo¾by v Austrálii vyhrala konzervatívna koalícia, labouristi uznali prehru
včera 20:12 Desiatky migrantov sa chceli dosta do Európy, ale v Líbyi ich zadržala pobrežná stráž
včera 20:12 Tisícky Poliakov sa zišli na proeurópskom pochode vo Varšave, prišiel aj Donald Tusk
včera 20:12 Video: Bayern sa stal majstrom I. bundesligy, Duda asistoval a Wolfsburg deklasoval Augsburg
včera 16:00 Paraglajdista padal z výšky nieko¾ko desiatok metrov, zasahovali leteckí záchranári
včera 16:00 Iránsky najvyšší súd potvrdil trest smrti pre muža, ktorý zabil matku troch detí
včera 16:00 Trenèiansky kraj ide svojou cestou, župan Baška nepodpísal Zelené memorandum
včera 16:00 Rakúsky vicekancelár Strache namoèený v škandále, médiá zverejnili kompromitujúce video
včera 16:00 Adam Nemec pomohol gólom k ligovému víazstvu cyperského tímu FC Pafos
včera 16:00 Slováci si o týždeò zvolia svojich zástupcov v Európskom parlamente
včera 16:00 Vládne jednotky dostali pod kontrolu k¾úèový okres na juhu Jemenu
včera 16:00 Cséfalvayová bude naïalej presadzova euroatlantickú politiku, svoje názory nezmení
včera 16:00 Andrej Martin nepostúpil do finále challengera v uzbeckom Samarkande
včera 16:00 Tyreke Evans z tímu Indiana Pacers si pre nedovolené látky dva roky nezahrá v NBA
Najnovšie správy z Slovakia
dnes 14:10 Sociálne balíčky koalície sú populizmus, zhodli sa Beblavý a Kollár
dnes 14:10 Hra o tróny vrcholí, ale nekončí. Toto o seriáli možno neviete
dnes 14:10 Súkromné lietadlo sa zrútilo do mora, tragédia priniesla päť obetí
dnes 14:10 Smer je pre Kollára neprijateľný, balíčky označil za populizmus
dnes 14:06 Boxer Saunders je už svetový šampión v dvoch váhach 
dnes 14:06 Analýza zápasu Rakúsko – Česko: Povinná jazda Čechov
dnes 14:06 Analýza zápasu Ostrava – Slavia Praha: Hostia budú oslavovať titul
dnes 14:06 Real Madrid je utrápený. V poslednom kole prehral doma s desiatym
dnes 14:06 Analýza zápasu Ostrava – Slavia Praha: Hostia budú oslavovať titul
dnes 14:06 Analýza zápasu Rakúsko – Česko: Povinná jazda Čechov
dnes 14:06 Ramsay opäť nespokojný s našou hrou: Hovorím im to aj osemkrát za tretinu, je to jednoduché
dnes 14:06 Nemecko vs. USA: Zápas o prežitie slovenských postupových nádejí
dnes 14:00 Vincent Kompany po jedenástich sezónach opúšťa Manchester City
dnes 14:00 Smer-SD má ambíciu vyhrať parlamentné voľby, podľa Fica by bolo dobré byť aj v opozícii
dnes 14:00 Na integráciu Rómov vyčlenili viac ako sto miliónov eur, najviac išlo do ich zamestnávania
dnes 14:00 Sedem francúzskych stíhačiek núdzovo pristálo na Sumatre, niektoré majú technické problémy
dnes 13:54 Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen chce predčasné parlamentné voľby v septembri
dnes 13:39 V Rakúsku sa schyľuje k predčasným parlamentným voľbám: Môže za to korupčný škandál
dnes 13:39 Najhoršie rozhodnutie roka: Japonskí arbitri neuznali jasný gól
dnes 13:39 Sedem stíhačiek muselo núdzovo pristáť: Za všetko môže zlé počasie
dnes 13:39 Tajné zábery zo svadby Rytmusa a Alagič: Hostí nechali čakať viac ako hodinu
dnes 13:12 Zala stráca so Smerom nervy: Fico hovorí ako Le Penová, neviem, či je obroda ešte možná
dnes 13:12 Týždeň vo svetových médiách: Kollár je pravicový populista a odporca EÚ
dnes 13:12 Cez anténu budete môcť naďalej sledovať TV zadarmo. Preladiť vás naučí Jozef Vajda
dnes 13:12 Robert Fico sa zastal Ľuboša Blahu: Jeho farbistý slovník mi neprekáža
dnes 13:12 Starší muž si zabudol vo vlaku tašku, v ktorej bolo 62-tisíc eur
dnes 13:12 Pri havárii malého lietadla v Hondurase prišlo o život všetkých päť osôb na palube
dnes 13:12 Rakúsky prezident chce predčasné parlamentské voľby v septembri
dnes 13:12 Boris Kollár bude spolupracovať s rakúskymi Slobodnými aj po Stracheho škandále
dnes 13:12 Fico: Médiá a opozícia šíria nenávisť, prináša to bezpečnostné riziká
dnes 13:08 Slováci veria, že im Nemci pomôžu, Ramsay si duel nepozrie
dnes 13:08 UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Zo Záhorskej Vsi do Zohora
dnes 13:08 Rakúsky prezident chce predčasné parlamentné voľby v septembri
dnes 13:08 Fico: Médiá a opozícia šíria nenávisť, prináša to bezpečnostné riziká
dnes 13:08 V Eurovízii bodovala milostná balada, víťaz vyzval k tolerancii
dnes 13:08 Kniha plesní otvorila debatu, premiér rokoval s vedením nemocníc
dnes 13:08 Aktuálne dianie podľa Smeru-SD / Spoločná Európa a jej hodnoty / Opozícia o vládnych opatreniach
dnes 13:03 ONLINE: Real Madrid CF – Real Betis
dnes 13:03 Guardiola po zisku domáceho treble: Vždy je priestor na zlepšenie
dnes 13:03 Kompany po jedenástich sezónach opustí Manchester City 
dnes 13:03 Dva mesiace nehral súťažný zápas, teraz patrí k najlepším
dnes 13:03 Boxer Saunders je už svetový šampión v dvoch váhach 
dnes 13:03 Ramsay opäť nespokojný s našou hrou: Hovorím im to aj osemkrát za tretinu, je to jednoduché
dnes 13:03 Nemecko vs. USA: Zápas o prežitie slovenských postupových nádejí
dnes 13:03 Ramsay opäť nespokojný s našou hrou: Hovorím im to aj osemkrát za tretinu, je to jednoduché
dnes 13:03 Vďaka svojmu detstvu chápem extrémistov
dnes 12:57 Američania súhlasili so zrušením ciel na oceľ a hliník z Kanady a Mexika
dnes 12:57 MS v hokeji 2019: Nemecko – USA (online)
dnes 12:57 Humanitárna loď s migrantmi vstúpila napriek zákazu do talianskych vôd
dnes 12:57 Najpredávanejší benzín na Slovensku zdražel od začiatku roka o 14 percent
Pozrite sa na správy z Slovensko na Facebooku