Najnovšie Správy Košice

Titulky

Riaditeľom DPMK bude naďalej Vladimír Padyšák

Riaditeľom Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) bude naďalej Vladimír Padyšák, do funkcie ho v piatok (21. 2.) menovalo mestské zastupiteľstvo. Poslanci neschválili nominanta Jozefa Oberuč, ktorý vyhral výberové konanie.

Podľa Dozornej rady DPMK výberové konanie nebolo ...

včera 19:57 open_in_new
Na košickom zhromaždení za Jána a Martinu zaznela výzva na účasť vo voľbách

Spomienku na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, ako aj výzvu na účasť v nadchádzajúcich parlamentných voľbách prinieslo piatkové zhromaždenie iniciatívy Za slušné Slovensko v Košiciach.

Na podvečerné podujatie na Hlavnej ulici, ...

včera 19:57 open_in_new
Burdiga sa vzdal funkcie poslanca

Na piatkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa poslanec Henrich Burdiga najprv vzdal všetkých svojich funkcií v rôznych komisiách a nakoniec odstúpil aj z postu poslanca.

Verejne vystúpil s tým, že si nevie ďalej predstaviť spoluprácu s terajším primátorom mesta ...

včera 18:54 open_in_new
Veľká predpoveď počasia: Cestári môžu jasať, jar sa hlási o slovo

Hoci meteorológovia len pred pár dňami avizovali, že Slovensko sa väčšej zimy zatiaľ nedočká, už koniec pracovného týždňa priniesol do niektorých častí sneženie. To komplikovalo život hlavne vodičom, pretože na viacerých cestách, hlavne v Trenčianskom kraji, sa ...

včera 17:51 open_in_new
Tragická nehoda na východe Slovenska. O život prišiel 23-ročný mladík

Dopravná nehoda, ku ktorej došlo vo štvrtok (20. 2.) večer medzi obcou Stročín a mestom Svidník, si vyžiadala život 23-ročného muža.

Informoval o tom v piatok  hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Išlo o nehodu medzi ...

včera 16:48 open_in_new
IT Valley ponúka pomaturitné štúdium pre budúcich programátorov

Štyri významné IT spoločnosti v Košiciach sa spojili, aby vytvorili unikátnu formu vzdelávania pre absolventov stredných škôl - Košickú akadémiu. Trojročné pomaturitné štúdium je zamerané na softvérový vývoj. Študenti tak naberú potrebnú prax aby sa mohli zamestnať v ...

včera 16:48 open_in_new
Čierny štvrtok v Košickom kraji. Na koľajniciach vyhasli dva ľudské životy

Na dvoch železničných staniciach v rámci Košického kraja došlo vo štvrtok (20. 2.) popoludní k tragédiám.

Prvá sa stala v Michalovciach, druhá v Markušovciach v okrese Spišská Nová Ves. Obeťami oboch nešťastných udalostí boli ženy.

Informovala o tom polícia ...

včera 14:42 open_in_new
Košická mestská polícia riešila vlani tisícky priestupkov. Príjem z pokút predstavuje viac ako štvrť milióna eur

Košická mestská polícia (MsP) riešila vlani 34 882 priestupkov. Viac než polovicu riešili napomenutím a asi 40 percent v blokovom konaní. Príjem z pokút predstavuje viac ako 250-tisíc eur.

Vyplýva to zo Správy náčelníka MsP mesta Košice o jej činnosti za rok 2019, ...

včera 12:36 open_in_new
Veľká premiéra veľkej skladby pre Jána a Martinu

V piatok (21. 2.) si pripomíname druhé výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Táto tragédia v roku 2018 spojila ľudí, ktorí masovo protestovali na slovenských námestiach. Tentoraz však spojila umelcov a výsledkom je skladba Predstavujem si krajinu - ako pamiatka na ...

včera 09:27 open_in_new
#5 Šesť chát za tri mesiace: Zbojnícka chata

Na východe slnka je niečo neuveriteľne magické. V Tatrách je však tento zážitok doslova božský. Hra svetla a tieňov maľuje nádherné obrazce. Dotyky lúčov slnka na tvári vás príjemne hrejú. Nehovoriac, ak zažijete tepelnú inverziu – hotové kúzlo pre všetkých turistov. ...

včera 08:24 open_in_new
Primátor a reprefond: Dodržiavame smernicu, ktorú urobil Raši

„Polaček si necháva z mestských peňazí preplácať nielen obedy, ale aj nočné alkoholové pitky,“ napísal na svojom facebookovom profile Michal Djordjevič, kontroverzný poslanec mesta Košice a mestskej časti Košice-Staré Mesto (nezávislý). V podobnom štýle začal svoje ...

včera 08:24 open_in_new
Antik spúšťa systém zdieľaných nabíjačiek

Spoločnosť Antik Telecom má za sebou úspešný rok. Do mesta zaviedla systém zdieľaných bicyklov i skútrov. Čerstvou novinkou je systém zdieľaných záložných batérií, tzv. powerbánk.

Na štvrtkovej tlačovej besede novinku prestavil riaditeľ pre rozvoj spoločnosti Antik ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Dopravná nehoda na Štúrovej. Spolujazdkyňu previezli do nemocnice

Štvrtková poobednajšia špička sa prejavila na dopravne vyťaženom úseku na Štúrovej ulici. Vodička vozidla Honda, ktorá odbočovala z električkovej trate na hlavnú cestu, nedala prednosť autu taxislužby smerujúcemu k Auparku.

Nehoda sa stala v úseku pri Zborovskej ulici. ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Rusnáka z rokovania odviezla sanitka

Do budovy košického magistrátu mala vo štvrtok výjazd Záchranná služba Košice. Dôvodom boli náhle zdravotné problémy poslanca mestského zastupiteľstva Daniela Rusnáka (KDH), ktorý je aj podpredsedom Košického samosprávneho kraja.

Rusnákovi sa urobilo nevoľno ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Koniec provizória, zastupiteľstvo schválilo rozpočet

Po takmer dvojmesačnom finančnom provizóriu majú Košice konečne rozpočet na tento rok. Mestské zastupiteľstvo ho vo štvrtok (20. 2.) po siahodlhom rokovaní schválilo.

Na decembrovom zastupiteľstve poslanci odložili schvaľovanie rozpočtu na rok 2020 až na ...

2020-02-20 20:48 open_in_new
Opitý Košičan vykrikoval, že v autobuse je bomba

Rušné predpoludnie zažili v stredu (19. 2.) cestujúci v autobuse prímestskej linky v smere do obce Veľká Ida (okres Košice okolie).

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, postaral sa o to 52-ročný muž, ktorý v autobuse ...

2020-02-20 13:27 open_in_new
Župan Trnka plní odporúčania z protikorupčného auditu. Nie všetky

Ďalšiu etapu opatrení, ktoré majú priniesť väčšiu otvorenosť a transparentnosť samosprávy, oznámil dnes košický župan Rastislav Trnka (nezávislý).

Zmeny navrhuje na základe výsledkov protikorupčného auditu, ktorý v roku 2018 pre Košický samosprávny kraj (KSK) ...

2020-02-20 10:18 open_in_new
Olympijskú kvalifikáciu chce mesto aj Steel Aréna

V utorok tohto týždňa sa konalo mimoriadne valné zhromaždenie občianskeho združenia (OZ) Košická aréna, ktoré vlastní a spravuje Steel Arénu. 

Ako uvádza spoločné stanovisko mesta a OZ, diskutovalo sa o financovaní Steel Arény, jej úverovom zaťažení a predpokladanom ...

2020-02-20 10:18 open_in_new
Daidalos a Ikaros potrebujú opravu

V Košiciach sú desiatky rôznych sôch, ktoré skrášľujú nielen centrum, ale aj priľahlé mestské časti. Jedno zo zaujímavých diel je aj v mestskej časti Sídlisko Nad jazerom.

Sochu s názvom Daidalos a Ikaros vytvoril košických sochár Arpád Račko ešte v roku 1974. Je ...

2020-02-20 10:18 open_in_new
Mestské byty sú v dezolátnom stave

Minulý rok v apríli si bol primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) pozrieť stav mestských bytov, ktoré spravuje Bytový podnik mesta Košice (BPMK). Navštívil byty v tzv. hybridných domoch (časť z nich je v súkromnom vlastníctve, časť vo vlastníctve mesta), ktoré sú v ...

2020-02-20 10:18 open_in_new
V kauze meganájomného v Sečovciach už nie sú obvinení

Polícia v kauze predraženého nájomného za priestory sečovskej pobočky Spojenej školy v Dobšinej narazila na špeciálnu prokuratúru.

Jej prokurátor ako nezákonné zrušil celé uznesenie, ktorým vyšetrovateľ NAKA pred necelým mesiacom obvinil z podvodu štyri osoby. O ...

2020-02-19 19:36 open_in_new