Najnovšie Správy Košice

Titulky

Košice opäť žiadali politikov o slušné Slovensko

Na priestranstve pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici sa dnes opäť zišli Košičania, aby vládnúcej garnitúre pripomenuli požiadavky, ktoré priniesla vlna protestov po vlaňajšej vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. 

Protestné zhromaždenia sa ...

dnes 23:00 open_in_new
Úradujúci majstri podľahli na domácom ľade hokejistom Košíc

V piatkovom už 4. kole hokejovej Tipsport ligy privítal úradujúci majster na domácom ľade rozbehnutý tím HC Košice, ktorý sa rýchlo pozbieral z úvodnej prehry so Slovanom Bratislava. Tím HC 05 Banská Bystrica po dnešnom zápase nezískal ani bod a pred vlastnými fanúšikmi ...

včera 20:54 open_in_new
SHMÚ varuje pred víkendovými nočnými mrazmi

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa pred mrazmi, ktoré sa očakávajú v sobotu a nedeľu v noci na území celého Slovenska. Teplota v niektorých regiónoch môže klesnúť až na -7 stupňov Celzia. SHMÚ o tom informuje na svojom webe.

V ...

včera 20:54 open_in_new
Týždeň mobility vyvrcholí v nedeľu

Už piaty deň si Košičania užívajú výhody projektu Európsky týždeň mobility. Vyvrcholí v nedeľu 22. septembra, keď je Svetový deň bez áut. Všetky linky MHD budú pre každého zadarmo.

V posledný deň projektu je pre Košičanov pripravený program na Komenského ulici. ...

včera 11:27 open_in_new
Malorka - ostrov kruháčov a kôz. Horských i plážových

Mnoho ľudí v mojom okolí si myslí, že zarábam len preto, aby som cestovala. Nuž, keď sa nad tým zamyslím, niečo na tom asi bude... Cestovanie ma naučilo jedno. Šťastie si za peniaze nekúpim, ale letenku áno. Takto som sa dostala aj na Malorku...

Zastávam názor, že na ...

včera 09:21 open_in_new
Klimaštrajk za budúcnosť planéty

Milióny štrajkujúcich študentov po celom svete vyjdú dnes do ulíc, aby poukázali na hrozbu klimatickej krízy. Žiaci košických škôl sa tohto roku stretli už dvakrát, v marci a v apríli.

Študenti upozorňujú, že klimatická kríza je hrozba, ktorá sa dotýka nás ...

včera 09:21 open_in_new
Prečo premenovali ŠÚV-ku?

Škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach má vyše 40-ročnú históriu. Od 1. septembra bola premenovaná na Školu umeleckého priemyslu (ŠUP). Riaditeľ školy Zsolt Lukács túto zmenu víta.

Zmena sa týka celoplošne všetkých škôl úžitkového výtvarníctva a ...

včera 09:21 open_in_new
Marián Gaj: Usvedčil som primátora v priamom prenose

Bývalý starosta MČ Košice-Sever a exposlanec mestského zastupiteľstva Marián Gaj sa opäť postavil pred mikrofón vo veľkej zasadačke magistrátu. Tentoraz ako radový občan.

V bode Slovo pre verejnosť, ktorý zaviedol primátor Jaroslav Polaček, sa Gaj venoval téme Košice - ...

včera 09:21 open_in_new
Zastupiteľstvo začalo konanie proti Petrovčikovi. Zahlasovali za to všetci poslanci

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach začalo konanie vo veci ochrany verejného záujmu proti svojmu poslancovi Igorovi Petrovčikovi (klub Fungujúce Košice). Dnes o tom rozhodli jeho poslanci.

Schválili tak návrh predsedu komisie na ochranu verejného záujmu Jaroslava Hlinku ...

2019-09-19 19:39 open_in_new
Na mnohých miestach Slovenska klesla v noci teplota rekordne nízko

Na mnohých miestach Slovenska klesla teplota v noci zo stredy (18. 9.) na štvrtok rekordne nízko. Najchladnejšie spomedzi území v polohách do 1000 metrov nad morom bolo v obci Mlynky v Slovenskom raji, kde namerali -2,9 stupňa Celzia. S prízemným mrazom treba počítať aj ...

2019-09-19 19:39 open_in_new
Traja zo štyroch víťazov konkurzov sú riaditeľmi

 AKTUALIZOVANÉ 

Primátorom Jaroslavom Polačekom avizovaný problém so schválením víťazov výberových konaní na riaditeľov mestských podnikov sa naplnil na dneľnom rokovaní košického parlamentu len čiastočne. Neprešiel iba jeden zo štyroch navrhovaných ...

2019-09-19 19:39 open_in_new
V Košiciach začína vykurovacia sezóna

Vykurovacia sezóna v Košiciach sa začína. Ako uviedlo Tepelné hospodárstvo (TEHO), s.r.o., Košice, s dodávkou tepla začne v noci zo štvrtka na piatok 20.09.2019 o 00:00 hodine.

Spoločnosť TEHO, preto žiada všetkých svojich odberateľov a majiteľov bytov, aby si ...

2019-09-19 15:27 open_in_new
Charitný dom na Jarmočnej ulici nepostavia

Mestské zastupiteľstvo vo svojom prvom bode, po zmene programu, rokovalo o prenájme pozemkov na Jarmočnej ulici pre Arcidiecéznu charitu, ktorá tam chce postaviť charitný dom.

Na štvrtkové zastupiteľstvo prišlo mnoho obyvateľov mestskej časti Juh, ktorí s týmto zámerom ...

2019-09-19 14:24 open_in_new
Jaroslav Haščák vypovedal na NAKA, vyšetrovateľ sa ho pýtal na vzťah s Marianom Kočnerom

Spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák vo štvrtok ráno vypovedal v nitrianskej expozitúre Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Pred vyšetrovateľov sa postavil v pozícii svedka.

Podľa jeho slov vypovedal k viacerým okolnostiam, ktoré zaujímali ...

2019-09-19 13:21 open_in_new
DPH na vybrané potraviny sa zníži na 10 percent

Na vybrané potraviny sa zníži daň z pridanej hodnoty (DPH) na 10 %. Zahŕňa to napríklad zdravé mliečne výrobky, prevažnú časť ovocia a zeleniny mierneho pásma, med či chlieb. Plénum vo štvrtok schválilo návrh zákona o DPH z dielne koaličnej SNS spolu s pozmeňujúcim ...

2019-09-19 13:21 open_in_new
Postavme sa za slušné Slovensko

Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo viac ako 18 mesiacov. Počas vyšetrovania brutálneho zločinu vyplávalo na povrch mnoho ďalších káuz.

Preto organizátori zoskupení v neformálnom združení Za slušné Slovensko a Košice za slušné Slovensko pripravili na ...

2019-09-19 10:12 open_in_new
Pamätné krídlo v Múzeu letectva

V Múzeu letectva v Košiciach v stredu odhalili pamätné krídlo dôležitých osôb československého letectva. Slovenská letecká agentúra (SLLA) odovzdala toto významné dielo Slovenskému technickému múzeu pri príležitosti Dňa slovenského národného letectva, ktorý pripadá na ...

2019-09-19 10:12 open_in_new
Poslanci troch zastupiteľstiev rozhodnú o treste pre Petrovčika. Komisie na ochranu verejného záujmu starosta nepresvedčil

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach dnes rozhodne, či začne voči svojmu poslancovi Igorovi Petrovčikovi (SPOLU) konanie vo veci ochrany verejného záujmu, v ktorom ho môže potrestať pokutou.

Urobí tak na základe návrhu poslanca a predsedu komisie na ochranu verejného záujmu ...

2019-09-19 10:12 open_in_new
Medzi vedením mesta a poslancami sa schyľuje k búrke

V programe dnešného rokovania mestského zastupiteľstva je viacero tvrdých orieškov, ktoré poslanci potrebujú rozlúsknuť. Je pravdepodobné, že rozprava pri niektorých bodoch bude poriadne búrlivá. 

Jeden z bodov na prerokovanie, ktorý predkladá primátor Jaroslav Polaček, ...

2019-09-19 10:12 open_in_new
V okrese Košice-okolie vzniklo takmer tisíc nových pracovných miest

V rámci akčného rozvojového plánu pre okres Košice-okolie sa v ňom od októbra 2018 vytvorilo 959 nových pracovných miest. Zároveň došlo k zníženiu evidovanej nezamestnanosti v okrese na 9,21 percenta.

Keďže cieľom akčného plánu (AP) bolo vytvoriť 822 pracovných miest ...

2019-09-18 18:27 open_in_new
Obvinili útočníka z električky

V uplynulú sobotu o 5.22 hod. na zastávke Nová nemocnica smerom ku kinu Družba brutálnym spôsobom napadol muž bez akejkoľvek predchádzajúcej komunikácie vodičku električky. Knokautoval ju boxerským úderom priamo do tváre.

Opitý cestujúci, ktorý už niekoľko minút ...

2019-09-18 18:27 open_in_new