Najnovšie Správy Banská Bystrica

Titulky

FOTO: Historický parný rušeň Albatros sa na ceste z Bratislavy zastavil aj v Banskej Bystrici

Ako sme už informovali , počas tohto víkendu sa v obci Hronec stretávajú dva slovenské vlakové unikáty. Najväčší parný rušeň 498.104 Albatros v piatok vyrazil na svoju narodeninovú jazdu až z hlavného mesta priamo do Hronca, kde na neho čakal najmenší parný rušeň z ...

dnes 01:12 open_in_new
Ľubomír Motyčka: Gastronomické pohladenie duše

Zväz kuchárov a cukrárov na Slovensku mi urobil radosť. V Banskej Bystrici sa pravidelne v marci prezentuje na výstave Gastro cup. Vtedy tam súťažia najznámejší kuchári, ale aj študenti hotelových škôl. Budúci majstri kuchárskeho, ani nie remesla, ale skôr umenia.

No ...

dnes 01:12 open_in_new
Dracula Fight Night má premiéru v sobotu 5. októbra 2019 na Štiavničkách

Novovzniknutá organizácia DFN pod vedením najúspešnejšieho slovenského zápasníka v thajskom boxe a kickboxe Vladimíra „Draculu“ Moravčíka prinesie do Banskej Bystrice profesionálne zápasy v thajskom boxe, MMA, kickboxe a boxe. Úvodný Dracula Fight Night sa ...

dnes 01:12 open_in_new
FOTO: Barani prehrali prvý zápas, na domácom ľade nestačili na Košice + HLASY

Banskobystrickí hokejisti nastúpili v 4. kole Tipsport ligy na domácom ľade proti Košiciam. A hoci sa ujali rýchlo vedenia, nezvládli druhú tretinu a v tretej už nestihli dostať duel aspoň do predĺženia. Prehrali sme napokon o gól. V utorok sa pokúsime napraviť si chuť opäť ...

dnes 23:06 open_in_new
Na MS napokon cestuje bystrická prekážkarka Lajčáková, medzičasom už Škvarková

Na 17. majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe sa napokon predstaví aj prekážkarka na 100 m z banskobystrickej Dukly Stanislava Lajčáková, ktorá počas uplynulých dní zmenila vydajom priezvisko na Škvarková.

Svetový atletický šampionát sa začne už o sedem dní ...

včera 18:55 open_in_new
Polícia vyšetrila vraždu 17 rokov nezvestného Nemca Stevea z Rakytoviec

Od decembra 2002 bol nezvestný Nemec Steve K., ktorý býval so svojou slovenskou manželkou v Banskej Bystrici – Rakytovciach. Zmenilo sa to až v máji tohto roku, kedy sa našli kosti, ktoré ako ukázala expertíza, patrili nezvestnému.

Dôvod zmiznutia Stevea roky poznal len ...

včera 15:45 open_in_new
Usmrtený chodec v Banskej Bystrici mal v krvi značné množstvo alkoholu

V stredu neskoro popoludní v Banskej Bystrici na neďaleko Úsvitu došlo k tragickej dopravnej nehode, o ktorej informuje Krajské riaditeľstvo PZ na svojej facebookovej stránke.

Zhodou okolností sme v tom čase boli svedkami  jej dôsledku – na vozovke nehybne ležal ...

včera 13:39 open_in_new
Od budúceho roka bude platiť znížená 10 – percentná DPH na vybrané potraviny

Slovenský parlament pokračuje v schvaľovaní zákonov z koaličného sociálneho balíčka pre ľudí. Po znížení daní z príjmu malých firiem a živnostníkov a zvýšení rodičovského príspevku vo štvrtok poslaneci NR SR schválili zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na ...

včera 12:36 open_in_new
Ako sa píšu obrazy s Katarínou Mikolášovou v knižnici

Verejná knižnica Mikuláša Kováča pozýva v stredu 25. septembra 2019 o 16:30 hod. na Jilemnického ul. 48 (pobočka Fončorda) na umelecké pásmo Ako sa píšu obrazy – autorské čítanie a beseda s Katarínou Mikolášovou (čo je to poetoterapia).

Poetka, autorka kníh pre ...

včera 09:27 open_in_new
Mesto im nechce dovoliť zastavať najväčiu zastávku MHD, tak si oplotili pozemok

Štvorpodlažná polyfunkčná budova Victory na Námestí Slobody, ktorej farebné obklady na báze hliníka pri zmene uhla pohľadu a svetla menia farbu, bola postavená v roku 2009 a vhodne doplnila túto časť námestia pri Mestskom úrade.

Vedľa tejto budovy sa nachádza ...

2019-09-19 17:39 open_in_new
Marta Medzihradská: Participatívny rozpočet mesta Paríž

Netreba vymýšľať už vymyslené. Väčšinou stačí poznať, pochopiť a vhodne prispôsobiť. Preto opäť ponúkam informácie, možno zamyslenie sa a inšpirácie participatívnym rozpočtom iného mesta, tentoraz mimo našich hraníc.

Už šiesty rok vyčleňuje do ...

2019-09-19 14:30 open_in_new
Najzaujímavejšie športové akcie v Banskej Bystrici do konca septembra

Posledné dva septembrové týždne budú v meste pod Urpínom doslova nabité športovými podujatiami. Vybrali sme pre Vás tie najzaujímavejšie.

V dňoch 20. – 22. septembra 2019 (piatok – nedeľa)  sa na internáte EF UMB, Trieda. SNP 53 koná 23.ročník šachového ...

2019-09-19 12:24 open_in_new
Inscenácia Divadla z Pasáže nominovaná na Cenu Akadémie divadelných tvorcov

Najnovšia inscenácia Mestského divadla – Divadla z Pasáže Posolstvo z inej planéty, ktorá mala premiéru 30. mája 2019 bola Akadémiou divadelných tvorcov nominovaná na Cenu Akadémie za najlepšiu inscenáciu sezóny 2018/19.

Hodnotiaca porota vyberala spomedzi 27 divadiel ...

2019-09-19 10:18 open_in_new
Malé firmy a živnostníci s obratom do 100 tisíc eur budú platiť nižšie dane z príjmu

Návrh novely zákona o dani z príjmov z dielne poslancov Mosta – Híd Irén Sárközy, Tibora Bastrnáka a Bélu Bugára v stredu schválilo plénum NR SR, keď zaň hlasovali poslanci naprieč politickým spektrom.

Pokiaľ zákon podpíše prezidentka Zuzana Čaputová, od ...

2019-09-18 16:27 open_in_new
Už túto sobotu sa na Horehroní stretnú dva vláčikové unikáty

Počas najbližšieho víkendu sa v obci Hronec stretnú dva slovenské vláčikové unikáty. Najväčší parný rušeň 498.104 Albatros v piatok vyrazí na svoju narodeninovú jazdu až z hlavného mesta priamo do Hronca kde na neho bude čakať najmenší parný rušeň.

Trojdňový ...

2019-09-18 15:24 open_in_new
FOTO: Slávnostné otvorenie 28. akademického roka UMB v Banskej Bystrici

V utorok 17. septembra 2019 Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici slávnostne otvorila v poradí už 28. akademický rok, ktorý bude v sebe niesť viacero strategických výziev. Vybrané z nich predstavil rektor vo svojom slávnostnom príhovore, iné boli samotnou súčasťou ...

2019-09-18 14:21 open_in_new
Štvrtková Bystrická hodinka bude o 90 – ročnej histórii Národného domu

V poradí už 36. Bystrická hodinka sa uskutoční vo štvrtok 19. septembra 2019 o 18:00 hod. v Kaviarni Národného domu. Témou bude práve Národný dom.

Príďte si vypočuť zaujímavosti z 90 – ročnej histórie Národného domu, o ktorom porozpráva Ing. arch. Alexandra ...

2019-09-18 10:09 open_in_new
V sobotu je v Hiadli tradičný Hiadlovský Krumplovník

Obec Hiadeľ pripravuje na sobotu 21. septembra 2019 ďalší ročník tradičného  „Hiadlovského Krumplovníka“ s bohatým kultúrnym programom, ktorým bude sprevádza Katka Kovačechová. Na svoje si prídu malí i veľkí návštevníci zo širokého okolia.

Už naši ...

2019-09-18 10:09 open_in_new
Na atletické majstrovstvá sveta mieria napokon štyria atléti bystrickej Dukly

Na 17. majstrovstvá sveta v atletike v katarskej Dauhe, ktoré sa začnú už o desať dní, cestuje štvorica športovcov z VŠC Dukla Banská Bystrica. Dvaja kladivári Martina Hrašnová a Marcel Lomnický a dvaja chodci na 50km Mária Katerinka Czaková a Matej Tóth.

Slovensko bude ...

2019-09-17 18:24 open_in_new
Pozor na lesnú zver, ktorá Vám môže na jeseň znenazdajky vbehnúť do cesty

Presne takáto situácia sa odohrala pred pár dňami v okrese Banská Bystrica, keď vodičovi motocykla prebehol náhle cez cestu srnec. Došlo k zrážke. V tomto prípade išlo o nehodu, ktorá pre vodiča nemala následky na zdraví, no takéto nehody sa môžu skončiť oveľa ...

2019-09-17 17:21 open_in_new
V ZŠ Ďumbierska bude 24. septembra Trojgeneračný športový deň

ZŠ Ďumbierska s MŠ Sásovská cesta v spolupráci s Občianskou radou Rudlová – Sásová I. a poslancami za tento volebný obvod organizujú v utorok 24. septembra  2019 od 13:30 hod. pre malých, veľkých i starších Bystričanov Trojgeneračný športový deň.

V areáli ...

2019-09-17 15:15 open_in_new