Aktualne Spravy

Komentár Daga Daniša: Čaputovej úspech môže byť rekordne drahý
O raketovom úspechu Zuzany Čaputovej sme písali, že sú za ním dopyt po zmene a osobnostné predpoklady kandidátky. Bolo by však nepoctivé a povrchné prehliadať aj ďalší podstatný fenomén. Agresívny marketing a vysoké náklady na kampaň. ...
2019-03-21 07:36 open_in_new
Komentár Zola Mikeša: Bugár chcel vytiahnuť stranu, potopil sám seba

Predseda strany Most-Híd je suverénne najväčším „lúzrom“ celých volieb. Jeho výsledok 4 percentá osciluje okolo preferencií Strany Maďarskej Komunity (SMK) v parlamentných voľbách 2016.

Pokračovať na článok zadarmo ...

2019-03-17 08:03 open_in_new
Kalendárium: Ako náš prvý prezident T. G. Masaryk unikal atentátnikom
Tomáš Garrigue Masaryk, sťa prezident Českosloveska, to jest krajiny, v ktorej boli po prvýkrát štátotvorným národom i Slováci, bol u drvivej väčšiny národa mimoriadne obľúbený. Napriek tomu však minimálne dvakrát len o vlások unikol atentátu. Ten prvý mal politický motív, druhýkrát ho chcel zavraždiť psychopat. ...
2019-03-16 10:00 open_in_new
Volebný komentár Petra Bárdyho: Prečo ideme voliť

Médiá z celého sveta, ale aj politici z mnohých krajín sa nás pýtajú, ako sa zmenilo Slovensko od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. A ja im neviem odpovedať. Naozaj. 

Slovensko sa za 25 rokov existencie stalo krajinou, ktorej inštitúcie chránili „našich ...

2019-03-16 06:51 open_in_new
Komentár Ľubomíra Jaška: Bašternák s Kočnerom nekandidujú, ale pocity voličov zmenia

Migrácia z výslnia do väzenských zariadení pokračuje. Teraz si môže každý vybrať, ako si to vyloží. Možno to označiť za záverečnú fázu dokazovania, že systém je prehnitý a politici sú (aj cez týchto dvoch) ponorení do špinavostí.

Existuje aj iný výklad, ...

2019-03-14 19:09 open_in_new
Komentár Petra Bárdyho: Blaha ako troll v službách Šefčoviča? Objednávka nenávisti

„Ak máte plné zuby pravicových liberálov, rusofóbov a antikomunistov, ste na správnej stránke. Toto je stránka najľavicovejšieho poslanca NR SR. Vitajte!" Takto znie základná informácia o fanúšikovskej stránke poslanca Smeru-SD Ľuboša Blahu.

...

2019-03-13 09:33 open_in_new